Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Afganistan

Afganistan Konsololuğu Vize

Afganistan Konsolosluğu vize başvurularının alındığı merkez olmakla birlikte yeri İstanbul’dadır. Afganistan ile Türkiye arasında güçlü ticari ve siyasi ilişkiler bulunduğundan her yıl yüzlerce vatandaş, turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti sebebiyle Afganistan’a seyahat etmektedir. Afganistan yetkilileri, kendi ülkelerine diğer ülkelerden gelecek vatandaşlara vize başvurusu işlemlerini zorunlu kılmıştır. Bu yüzden kısa süreli yapılacak seyahatler için vize başvurularının yapılması gerekiyor. Vize işlemleri aşama aşama gerçekleştirildiğinden ve istenen evraklar önem arz ettiğinden her bir evrakın usulüne uygun olarak doldurulması, doğru bilgileri içerecek ve eksiksiz olarak tanzim edilmesi şartı aranmaktadır. Bu şartlara uymadan hazırlanan evraklar nedeniyle vize başvuruları olumsuz olarak neticelenir. Ayrıca da kişi hakkında yanlış beyanda bulunmak gerekçesiyle yasal işlemler başlatılır. Her bir evrakın hazırlanması ve istenilen bilgilerin prosedüre uygun olarak doldurulması için profesyonel destek alınması gerekmektedir. Afganistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize işlemlerinin yürütülmesinde yetki verilen ve tanınan Long Vize Turizm şirketi, tüm vize işlemlerini hızlı bir şekilde ve usulüne uygun olarak tamamlayarak olumlu netice alınması için profesyonel hizmet verir. Zahmetli ve yorucu olan bu evrakların tanzimi için Long Vize şirketinden profesyonel destek almak için iletişime geçebilirsiniz.

Afganistan Konsolosluğu Pasaport İşlemleri

Afganistan vize başvurusu için istenen evraklardan bir tanesi de pasaporttur. Pasaportun 10 yıldan eski olmaması, sayfalarının yıpranmamış ve eskimemiş olması ayrıca vize işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için 2 sayfasının boş bulunması gerekir. Pasaport alabilmek için;
Başvuru sahibi tarafından resmi başvurunun yapılması
T.C. kimlik fotokopisinin teslim edilmesi
1 adet 3,5 cm ve 5 cm boyutlarında fotoğraf gerekir.
Mevcut pasaportu olan vatandaşların, pasaport süresini uzatabilmeleri için başvuru formunu doldurmaları, pasaportun fotokopisi, 1 adet fotoğraf ve banka dekontu ile birlikte başvuru yapmaları gerekir.

Konsolosluğu Vize Afganistan

Afganistan Vize Çeşitleri

Afganistan’a yapılacak kısa süre seyahatler için vize alınması zorunluluğu bulunur. Seyahat nedeninin belirtilmesi için dilekçe doldurulması ve bu dilekçede, ne kadar süreli hangi amaçla seyahat edildiğinin ve seyahat süresi sonunda tekrar geri dönülmesinin taahhüt edildiğine dair yazılı olarak ifade edilmelidir. Afganistan vizesi dilekçe örneği indirmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Seyahat sebebine göre Afganistan vize çeşitleri şunlardır:
Afganistan Ticari Vize
Afganistan Turistik Vize
Afganistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Afganistan Aile ve Arkadaş Ziyaretinde Davetiye Gelmesi Şart Mı ?

Afganistan Aile Ve Arkadaş ziyareti vizesine başvuru yapıyorsanız eğer davetiye gelmesi şarttır.Afganistan Vize İşlemlerinde davetiyeniz geldikten sonra Afganistan Konsolosluğundan vize randevusu alınarak işlemlere başlamaktadır.Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezini arayarak Afganistan Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Afganistan Vizesinde Davetiyeyi Sadece Akrabam mı Gönderebilir?

Afganistan Vize İşlemlerinde davetiyeyi sadece akrabanız değil Afganistan’da yaşayan arkadaşınız da gönderebilir.Afganistan Vize Başvuru İşlemleri Davetiye geldikten sonra Afganistan Konsolosluğundan randevu alınarak gerçekleşir.Firmamız Long Vize Turizm ile Afganistan Vize Evraklarını Öğrenebilirsiniz.

Afganistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinden Dikkat Etmem Gereken Hususlar Nelerdir?

Afganistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde gelen davetiyenin önemi Çok büyüktür.Gelen Davetiyede Afganistan’a Ne Amaçlı çağırdığını ve gidiş dönüş tarihlerinin belirtilmesi gerekmektedir.Firmamız Long Vize Turizm Olarak Afganistan Vize İşlemlerinde yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: