Skip to content

Aile Birleşimi Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Aile Birleşimi Vizesi, herhangi bir sebep ile farklı ülkelerde yaşayan aynı aile üyelerinden iki kişinin beraber yaşayabilmeleri için kişilerden birinin diğer kişinin yaşadığı ülkeye yerleşim izni için yapmış olduğu başvuru türüdür.

Ülkemizden aile birleşim vize başvurusu ihtiyacı ve talebi olan bir çok kişi bulunmaktadır. Aile birleşimi prosedürü  İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin “aile bireylerinin bir arada yaşama hakkı engellenemez” ilkesine bağlı olarak doğal bir hak olarak hukuka geçmiştir. Tabi ki İnsan haklarının bu bildirisi tüm başvuru sahipleri için kesin olumlu sonuçlanacaktır düşüncesi yaratmaması gerekmektedir.

Başvuru yapılacak , yerleşim izini alınacak ülkenin aile birleşim vize şartnamelerine uygun olması gerekmektedir. Ülkelere göre bu şartname ve kurallar değişmektedir.

Vizesi Aile Birleşimi
Aile Birleşimi Vizesi

Aile Birleşimi Vize Başvurusu

Aile birleşimi vizesi başvurusunu ailedeki kişileri den en az bir tanesi başvuru yapılacak ülkede bulunması gerekmektedir. İnsanlar eşini , kocasını , çocuklarını , babasını ve annesini yanına yerleştirmek için aile birleşim vize başvurusunda bulunabilmektedir. Bazı özel durumlar var ise yakın akrabalar, büyükanneler, büyükbabalar, nişanlı çifler, evlilik dışı birliktelikler gibi durumlarda da aile birleşimi başvurusu yapılabilmektedir.

Dünyadaki bütün ülkeler için aile birleşim vize başvurusu yapma hakkınız bulunmaktadır ama bazı ülkeler Uluslar Arası Hukuka uymayı reddettikleri için sorun çıkartabilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının En Çok Aile Birleşimi Vizesi Başvurduğu Ülkeler;

  • Avrupa ( Schengen Ülkeleri )
  • İngiltere
  • Amerika Birleşik Devletleri

Aile Birleşim Vizesi İçin Dil Yeterlilik Belgesi İsteyen Ülkeler;

  • Almanya (A1)
  • İngiltere (A1)

Almanya Federal Hükümeti bazı aile birleşim vize çeşitlerinde A1 belgesi istememektedir. Detaylı bilgi için 0312 426 03 25 nolu çağrı merkezi üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Önemli Uyarı:

Aile Birleşimi Vizesi Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız Aile Birleşim Vize işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Aile Birleşimi Vizesi Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected]

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu