Skip to content

Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Aile Ve Arkadaş Ziyareti vizesi, Yurt dışın da yaşayan Türk vatandaşları ya da herhangi bir ülke vatandaşını ziyaret etmek amacı ile yapılan gidilecek ülkenin vize başvuru prosedürlerine uygun olarak davetiye yolu ile başvuru yapılabilen vize türüdür.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını dikkate aldığımızda 1960-1999 yılları arasında özellikle Avrupa bölgesi ülkelerinin iş gücünü karşılaması için almış olduğu işçi alımlarında Türk vatandaşları ön plana çıkmaktadır. Ek olarak ekonomik, ticari, eğitim, kariyer ve kişisel istek ve talepler doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını her ülkede görebilmek mümkündür.

Tarihsel gelenek ve göreneklerimiz ön plana alındığında vize başvurusu yapmayı ve kabul etmeyi seven bir millet topluluğu olduğumuzdan dolayı çok tercih edilen bir vize çeşidi olarak vize dünyasında yer almaktadır. Ülkemizde kullanılan bir deyim olan “Nereye giderseniz orada bir Türk muhakkak görürsünüz” kelimesi ortalama veriler dikkate alındığında gerçekliğe çok yakın ve yerinde kullanılan bir deyim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vizesi Aile Ve Arkadaş Ziyareti
Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Arkadaş Ziyareti olarak ise ülkemizin turizm potansiyeli dikkate alındığında her yıl milyonlarca insan Türkiye Cumhuriyetini tercih etmektedir. Uluslararası turizm, insanların etkileşim kurmasını ve kaynaşmasını sağlamaktadır.

Türkiye Cumhuriyetine gelen bir çok ülke vatandaşı ile arkadaşlık , dostluk ve devamında bir çok evlilikler oluşmaktadır. İkili etkileşim sonucu bir çok kişi yurt dışın da yaşayan arkadaşlarını ziyaret etmek istemekte olup aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvuru yapmaktadır.

Aile Ve Arkadaş Ziyareti vizesi için başvuru yapılacak ülkelerin dış temsilciliklerinin belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde başvuru yapılması gerekmektedir. Ziyaret gerçekleştirilecek ülkelerdeki yaşayan aile , akraba , arkadaşların yaşadıkları ülke prosedürlerine göre davetiye formatı olmaktadır. 

Aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusu için ülkelere göre davetiye formatları, alınacak yerler, onay durumu ve başvuru ibraz durumu hakkında Long Vize başvuru merkezi ile irtibata geçerek gerekli prosedür bilgisi alabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapılan Araştırmalara Göre Ülkelere Göre Ortalama Türkiye Vatandaşlarının Ülkelere Göre Nüfüsları ;

Türk vatandaşı sayısının yaklaşık olarak 1000 ve üzerinde olduğu ülkeler:

Önemli Uyarı:

Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz.

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu