fbpx
Vize Evrakları Ve Belgeleri Almanya

Almanya Vize Evrakları ve Belgeleri

Almanya Vize Evrakları Ve Belgeleri Almanya’ya seyahat edecek kişilerin Almanya vizesi başvurusu için hazırlaması ve konsolosluğa sunması gereken standart evraklar bulunmaktadır. Almanya vize evrakları ve belgeleri 2020 Almanya vize türüne ve başvuru yapan kişinin sosyal statüsüne, mesleğine göre değişmektedir.

Sosyal duruma ve vize türüne göre kişilerden istenilen vize belgeleri, Almanya Konsolosluğu tarafından istenebilecek ek belgelere göre de değişiklik gösterebilmektedir. Almanya vizesi başvurusu sırasında gerekli olarak vize evrakları ve belgeleri listesine ulaşmak için Long Vize ofisinin Almanya vizesi danışmanlarını arayabilirsiniz. Long Vize temsilcileri Almanya vizesi için ihtiyaç duyduğunuz evrak listesini talebiniz doğrultusunda size e-posta yoluyla iletmektedir.

Almanya Vize Evrakları Ve Belgeleri Ortak Evrak Listesi

 • Pasaport

(talep edilen vizenin bitiş tarihi itibariyle en az 3 ay kalacak kadar geçeli olmalıdır. Pasaport 10 yıldan eski süreli olmamalı, uzatma uygulanmış pasaportlar kabul edilmemekte, pasaportun en az iki boş sayfası olmalıdır.)

 • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi

(pasaportunuzun resimli sayfasının fotokopisi, daha önce edilen seyahatlere ait vize ve ülke giriş-çıkış mühürleri fotokopileri)

 • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname

(Almanya vizesi başvuru formu eksiksiz şekilde doldurmuş olmalıdır. Başvuru formu seyahat edecek kişi tarafından imzalanmalıdır. Almanya Vize Evrakları Ve Belgeleri formunun 3. ve 4. sayfalarında belirtilen yerler imzalanmalı ve başvuru tarihi yazılmalıdır. Başvuru seyahat edecek kişi tarafından yapılmayacak ise başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı taahhütname ve kişinin kimlik fotokopisi eklenmelidir.)

 • Almanya Başkonsolosluğu / Büyükelçiliği’ne Yazılmış Şahsi Dilekçe​
 • (Almanya’ya seyahat edecek kişinin Almanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne seyahat tarihlerini ve amacını belirten şahsi dilekçe yazılmalıdır. Dilekçe başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.)
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (T.C Kimlik Numarası Yazılı)
 • Biometrik Fotoğraf

(Biometrik fotoğraf 35×45 mm boyutlarında, rötuşsuz, beyaz fonlu olmalıdır. 6 aydan eski olmamalı, tüm yüz net bir şekilde görünmelidir. Başvuru için 2 adet fotoğraf gerekmektedir.)

 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Uçak ve Otel Rezervasyonları
 • Seyahat Masraflarına Dair Belgeler ​
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi
Almanya vize evrakları ve belgeleri

(Seyahat sağlık sigortası poliçesi, seyahat edecek kişi adına kesilmelidir. En az 30.000 Euro teminatlı olup tüm Schengen ülkelerini kapsamalıdır. Seyahat sağlık poliçesinin aslı, ıslak imzalı ve kaşeli olarak ibraz edilmelidir.

Seyahat edecek kişinin seyahat amacına ve sosyal statüsüne, mesleğine göre hazırlayacağı diğer Almanya vizesi belgeleri ve evrakları değişkenlik göstermektedir. Almanya vizesi başvurusu için diğer vize evrak listesini Long Vize danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Almanya Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Almanya Vizesi başvurusu yaparken seyahat amacınızı kanıtlayan Almanya Vize evrakları ve belgeleri eksiksiz ve mümkün olduğu kadar orijinal olarak sunmanız gerekmektedir. Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; Almanya’daki akrabanızdan ya da arkadaşınızdan belediye onaylı davetiye almanız gerekmektedir. Bu davetiye orijinal yani aslı olmalıdır. Long Vize başvuru Merkezimizden davetiye kuralları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir? 

Almanya vize başvurusu yapmak için gidiş amacınızı evraklar ile desteklemeniz gerekmektedir. Almanya’da bir ticari görüşme yapacak ya da bir fabrika eğitiminde bulunacak iseniz; mutlaka Almanya’daki firmadan bir ticari davet mektubu almanız gerekmektedir. Gidiş amacınız kısa süreli gezi amaçlı ise; otel uçak rezervasyonunuz olmalı ve otel opsiyonunuzun uzun rezervli olanını seçmeniz gerekmektedir. Tüm kanıtlayan evraklar ile birlikte Almanya Vize Formu içerisinde de gerekli işaretlemeyi yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Almanya Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Almanya vize evrakları ve belgeleri eksiksiz ve doğru sunmak ne kadar önemli ise; sunulan evrakların güncel ve aslı ibraz edilmiş olması da bir o kadar önemlidir. Evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler, İş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun aslının eklenmesi başvuruda olumlu dönüşler almanızı sağlamaktadır. Long Vize Başvuru Merkezinden güncel ve detaylı evrak listesi isteyebilir, Gidiş amacınızı açıklayan Almanya Vizesi Dilekçe örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar