İşlemleri Vize Almanya

Almanya Vize İşlemleri

Almanya vize işlemleri ile turistik, ticari, transit, aile birleşimi gibi vize alımlarınızı kolaylaştırmak amacıyla Long Vize profesyonel hizmet vermektedir. Kolayca Almanya vizesi almanız için vize işlemleri adımlarını takip etmeniz gerekmektedir.

Vize başvurusu öncesi, sırasında ve sonrasında Almanya’ya seyahat edecek kişilere en doğru desteği vermek adına adım adım vize işlemleri süreciniz yönetilmektedir. Vize çalışanlarımız sizlere ihtiyacınız olan evraklar, izlemeniz gereken başvuru adımları, başvuru sürecinde dikkat etmeniz gereken hususlar konusunda bilgi vermektedir.

Almanya Vize İşlemleri İçin Başvuru Merkezi

Almanya vize işlemlerinizi Long Vize ile gerçekleştirmek size ne kazandırır;

 • Long Vize, seyahatlerinize en uygun vize türünü belirler.
 • Seyahatinize uygun vize türü için mesleğinize, sosyal statünüze uygun vize evrak listesi oluşturularak tarafınıza iletilir.
 • Statünüze ve durumunuza uygun dilekçeler bize çalışanlarımız tarafından özenle yazılır.
 • Vize başvurunuzu güçlendirmek için özel – destekleyici evraklar, belgeler başvuru dosyanıza eklenmesi sağlanır.
 •  Daha önce yapmış olduğunuz vize başvuruları yeni yapacağınız vize başvurusuna referans gösterilmesi için durumunuza uygun sizlere açıklama yapılır.
 • Başvuru için hazırlamanız gereken vize evrakları için bilgisayar, yazıcıdan çıktı alma, fotokopi gibi evrak işlemlerinizi yapmanız için size hizmet sunulur.
 • Sahip olduğunuz gelirleri gösteren belgeler, iş yerinden alacağınız belgeler incelenerek, güncelliği kontrol edilir. Evrak eksikleriniz ya da hatalı belgeleriniz varsa hızlıca yenileme işlemi için tarafınıza bilgilendirme geçilir.
 • Vize işlemleri için gerekli olan seyahat sağlık sigortası isteğiniz dahilinde Long Vize ekibi tarafından seyahatinize uygun olarak yapılır.
 • Seyahatinizi belgelendirecek gerekli uçak ve otel rezervasyonları vize başvurusu için seyahat tarihinize göre düzenlenir.
Almanya vize islemleri
 • Vize başvurusunda şahsen gelmenizi gerektirecek bir durum olup olmadığı durumu Long vize operasyon sorumlumuz tarafından başvuru sırasından size bilgi olarak iletilir.
 • Vize işlemleri için daha önce vize merkezlerinde parmak izi vermediyseniz ya da VIS tarihiniz geçmişse, eskiyse başvurunuz süresince Long vize operasyon sorumlumuz sizlere konuyla ilgili bilgi verir, yardımcı olur. Böylelikle işlemlerinizi kolayca, sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.
 • Başvuru sonucunuz açıklandığında Long Vize tarafından bilgilendirilir ve sizlerin tercihine, isteğine göre pasaportunuz kurye veya kargo ile tarafınıza iletilir.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Almanya Vize İşlemleri Prosedürleri Nedir?

Almanya’ya seyahatiniz öncesinde vize işlemleri için planlama yapmanız ve sonuçlanma süresini dikkate alarak işlemlere başlamanız gerekmektedir. Seyahat amacınıza göre evrak ve başvuru formunuzu eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Hazırlanan Evrakları teslim etme ve işlem sürecini başlatmak için Almanya Vize Randevusu da almanız gerekmektedir. Gerekli Evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Merkezimize ulaşabilirsiniz.

Almanya Vize Başvurumu En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

Almanya Ticari Vize ve Almanya Turistik Vize Başvurularınızı yani kısa süreli kalış vize başvurularınız için seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Erken yapılan başvurularda planlamanızın gerisinde kalmadan sorunsuz işlemlerinizi tamamlama şansına sahip olabilirsiniz. Erken başvuru ve randevu işlemleri için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Almanya Vize Ücretleri Nedir?

Almanya seyahatinizde gerekli vizeler için bir bedel ödenmektedir ve bu bedeller başvuru türü ile kalış sürenize göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli ziyaret vize başvuruları ve uzun süreli oturum başvuruları için ödenecek olan Almanya Büyükelçilik Vize harç bedelleri ve vize ücretleri listesine Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından ulaşabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar