fbpx
Vize Randevusu Almanya

Almanya Vize Randevusu

Almanya Vize Randevusu Almanya’ya seyahat etmek için öncelikle Schengen vize başvurusu yapmak gerekir. Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da Almanya’yı ziyaret etmek için vize alması gerekmektedir. Yeşil, gri, diplomatik pasaport sahipleri Almanya vize uygulamasından muaftırlar. Almanya vize randevusu, başvuru konusunda da en çok talep alan ülkelerdendir.

Almanya vize randevuları seyahat şeklinize ve belirlenecek vize türüne göre randevu işlemleri yapılması gerekmektedir. Kısa süreli Almanya vize randevusu konsolosluk ve büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezilerine, seyahat acentelerine yapılmaktadır. Almanya Ulusal vize başvuruları doğrudan Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluklarına yapılmaktadır.

Almanya vizesi randevu işlemleri için gerekli işlemlerinizi Long Vize başvuru merkezi ile yaparken; istediğiniz tarihte vize randevusu alabilirsiniz. Almanya schengen vizesi için gerekli belge ve evrakları topladıktan sonra Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerinden randevularınız alınır. Daha sonrası randevu günü Long Vize Turizm merkezi size vereceği bilgi doğrultusunda vize ofisinde bulunup bulunmayacağını öğrenebilirsiniz. Long Vize başvuru merkezi daha önceki seyahatlerinize göre size vize başvurusu sırasında vize ofisinde olup olmayacağınızı belirtecektir.

Almanya Vize Randevusu Nasıl Yapılır?

Almanya Schengen vizesi randevu işlemleriniz, belgelerinizin hazırlanması sonrası vize randevusu alarak başlar. Daha sonra vize başvuru dosyanızın aracı vize ofislerine iletilir. Vize belgelerinizin iletilmesi sonrasında vize randevu günü seyahat edecek kişi parmak izi verecekse orada bulunması gerekir. Sizin adınızı tüm vize evrakları eksiksiz düzenleyen Long vize merkezi bu süreçte size yardımcı olur. Eğer VIS’e sahip değilseniz; parmak izini verdikten sonra vize başvuru işleminizi tamamlamış olursunuz.

Vize başvurunuzun değerlendirilmesi sonrası pasaportunuz Almanya Konsolosluğundan vize aracı ofisine iletilir. Talebiniz doğrultusunda vize ofisi tarafından vize başvurusu sırasında vermiş olduğunuz adrese teslim edilmek üzere pasaportunuz kargo ile gönderilir. Yine, pasaportunuzu vize ofisinden de alabilirsiniz.

Almanya vize randevusu

Almanya Konsolosluğu vize randevu işlemleri için Long Vize hizmetinden yararlanabilirsiniz. Seyahatiniz için gerekli olan vize türünü, başvuru aşamaları, vize randevusu gibi konularda çözüm üretebilirsiniz. Almanya vize randevuları için belgelerinizi hazırladıktan, biometrik fotoğrafınızı çekildikten sonra başvuru için hazır olacaksınız. Daha sonrasında seyahat tarihiniz için en uygun tarihte vize randevusu alabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

Almanya seyahatlerinizde gerekli olan vize için önceden başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapılırken en önemli kural randevu almanız zorunluluğudur. Gidiş tarihinizden 6 ay öncesine randevu alabilirsiniz. Almanya Vize İşlemleri Ve Randevu süreçleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için Long Vize Başvuru Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Almanya Randevusunu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Türkiye’nin birçok şehrinde hizmet veren Long Vize Danışmanlık Ve Randevu Merkezi Almanya randevu işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde tamamlamaktadır. Vize başvurularınız da ikamet zorunluluğu kuralı olmadan isteğiniz şubemizden randevu alıp vize başvuru işlemlerinizi başlatabilir, uzman kadromuz ile birlikte Almanya Vizesi İşlemlerinizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

İlk defa Avrupa Vizesi başvurusu yapıyor iseniz; parmak izinizin alınması gerekliliğinden dolayı randevu günü başvuruda şahsen bulunma zorunluluğunuz vardır. Bu parmak izi kaydınız 5 yıl boyunca birçok schengen ülkesinde vizelerinde geçerli sayılacaktır ve alınan vize üzerinde VIS ibaresi bulunacaktır.’’ Vıs ‘’ ibaresi olan pasaportlarda bundan sonraki vize başvurularında bulunmanıza gerek olmadan Long Vize Danışmanlık Merkezi tarafından Almanya Vize Başvurusu gerçekleştirilebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar