Konsolosluğu Vize Amerika

Amerika Konsolosluğu Vize

Amerika Konsolosluğu vize almak isteyen kişilerin başvurabileceği yetkili makamlardan biridir. Amerika İstanbul Başkonsolosluğu’ndan vize başvuru yapmak isteyen kişilerin, başvurudan önce randevu alması gereklidir. Randevu almadan gelen kişilerin başvuru yapabilmeleri mümkün değildir. Vize başvurusunda bulunacak olan kişinin başvuru esnasında şahsen konsoloslukta bulunması zorunluluktur. Ancak vizesini yenilemek ya da süresini uzatmak isteyen kişiler, belirli şartları sağlamış olmaları şartı ile bu durumdan muaftır. Amerika vize başvurusu yapacak olan kişilerin bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve işlemlerinin daha hızlı gerçekleşmesini sağlamak için vize firmamız hizmet sağlayan merkezlerden destek almaları da mümkündür. Özellikle Amerika vizesi gibi başvuru süreci zorlayıcı olan vizeler konusunda bu merkezlerin deneyimlerinden yararlanmak, büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Amerika Konsolosluğu Vize İçin Dijital Parmak İzi Zorunluluğu

Amerika vizesi almak isteyen kişilerin randevu tarihlerinde konsolosluk binasına gelerek parmak izi örneği bırakması gereklidir. Parmak izi örneği vermeyen bireylerin diğer aşamalara geçmeleri mümkün değildir. Ancak ikinci kez vize alacak olan ve daha önceki seferde parmak izi bırakmış olan kişilerin tekrar parmak izi bırakmasına gerek yoktur. Ayrıca daha önceki başvurusunda parmak izi bırakmış olan kişilerin, ikinci başvuruları sırasında şahsen bulunma zorunlulukları da yoktur. Vize başvurusu sırasında izlenmesi gereken süreç hakkında gerekli olan bilgilere konsolosluk internet sitesi üzerinden yada Long Vize Merkezinden ulaşmak mümkündür. Amerika Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, iki ülkenin resmi tatil günlerinde de bu kurumların çalışmadığını dikkate alarak planlama yapmalıdır.

Başkonsolosluğun Vize İçin Talep Ettiği Evraklar

Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosluğu, vize için başvuru yapan kişilerden standart olarak bazı evrakları talep etmektedir. Ancak gerekli görmesi halinde daha fazla evrak talep etme hakkında da sahiptir. Long Vize Turizm firmamızdan, Amerika vizesi için Amerika Konsolosluğu Vize Bölümü tarafından gerekli olan evraklar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Talep edilen evrakların en önemlisi bu makama hitaben yazılmış bir başvuru dilekçesidir. Bunun dışında Amerika Büyükelçiliği tarafından talep edilen süre içerisinde geçerliliği olan bir pasaporta da ihtiyaç vardır. Gerekli olan evrakların tam listesini öğrenmek için Long Vize ile iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Amerika Konsolosluğunun Görevleri Nelerdir?

Amerika Konsolosluğu göçmenlik vize başvurularını değerlendirmekte olup; ülkeler arası politikada köprü görevi yapmaktadır. Amerika’da yaşamak, çalışmak ya da evlik yapmak için Konsolosluk prosedürlerini tamamlamanız gerekmektedir. Amerika Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesine ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden Hizmet alabilirsiniz.

Konsolosluktan Vize Başvurusu Yapabilir Miyim?

Konsolosluklar ülkeler arası trafiği düzenleme, Amerikan vatandaşlarına koruma, vatandaş pasaport işlemleri, doğum belgeleri ve diğer resmi dokümanları sağlamakla yetkilidir. Uzun dönemli kalış Vizeleri dosyalarınız konsolosluk tarafından değerlendirilmektedir. Göçmenlik başvurularınızda Amerika Vizesi Kaç günde Çıkar net zamanlamalara Long Vize Başvuru Merkezinden Bilgi alabilirsiniz.

Amerika Konsolosluğundan Randevu Nasıl Alabilirim?

Amerika uzun süreli başvurularda randevu koşulu şart koşmuştur. Randevular online sistem üzerinden alınmaktadır ve sistem kapatıldıktan sonra hiçbir bilgi değişikliği yapılamamaktadır. Hatasız randevu ve Amerika Vize Formu Doldurmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezin uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar