Başvurusu Vize Avusturya

Avusturya Vize Başvurusu


Avusturya Vize Başvurusu Avrupa’nın sanat merkezi olan Avusturya, seyahat planı yapanların her zaman ilk tercih ettiği ülkeler arasında yer alıyor. Schengen Bölgesi üyesi ülkelerden bu ülkeye seyahat etmek için Avusturya vizesi almak gerekmektedir. Umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avusturya vize başvurusunu yapması gerekmektedir. Ayrıca Türkiye’de oturum izni olan yabancı vatandaşlar da vize başvurularını Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne iletebilirler. Vize başvuruları yapılırken profesyonel vize danışmanlarından bilgi almanız faydalı olacaktır.

Avusturya vize başvurusunu yaparken 90 güne aşmayan seyahatler için vize taleplerini başvuru merkezleri aracılığıyla Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Avusturya vize işlemleri doğrudan konsolosluğa yapılmamaktadır. Bu sebeple aracı vize ofisleri ve başvuru merkezlerine başvuru yapmak gerekmektedir. Yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahipleri Avusturya vizesi başvurularından muaf tutulmaktadır. Avusturya seyahati planlayan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ise Long Vize ofislerinden destek alabilirler.

Avusturya Vize Başvurusu 2020 Nasıl Yapılır?


Avusturya vizesi başvurusu yapmak için ülkemizde farklı illerde yetkilendirilmiş, resmi Avusturya Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. İstanbul ve Ankara konsoloslukları ve büyükelçilikleri adına vize başvurularını aracı vize merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir.

Avusturya Schengen vize başvurusu için akredite edilmiş vize ofisinden başvuru öncesi destek almak faydalı olacaktır. Avusturya vize evrakları ve belgeleri, randevu ve başvuru işlemlerinde böylelikle sürpriz yaşamadan işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Avusturya vizesi, Long Vize danışmanlarından destek alarak evraklarınızı hazırlayarak aynı zaman uçak ve otel rezervasyonları işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Vize evraklarınızı hazırladıktan sonra Avusturya vize randevusu alarak başvurunuzu konsolosluk ve büyükelçiliklere iletebilirsiniz.

Başvurusu Vize Avusturya

Avusturya Vize Sonucu Sorgulama Ve Parmak İzi İşlemleri


Avusturya vize başvurusunu sonucu öğrenmek için vize hizmetinizi aldığınız Long Vize danışmanlarını arayabilirsiniz. Vize başvurusunu yaptıktan sonra tarafınıza iletilen bilgi doğrultusunda vize sonucunu öğrenebilirsiniz. Avusturya vize başvurusunu sırasında parmak izi vermek gereklidir. İlk defa yurtdışına seyahat edecekse parmak izi vermelidir. Ayrıca pasaportundaki VIS süresi sona ermiş kişilerinde parmak izi yenilemesi gereklidir. Avusturya vize başvurusunu sorgulama işlemini Long Vize aracılığıyla yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Avusturya Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Avusturya seyahatlerinde gidiş nedeni ne olursa olsun, bordo pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru evraklarınızın gidiş amacınıza uygun olan vize türüne göre hazırlanması gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli yani Avusturya Ticari Vize ya da Avusturya Turistik Vize Başvuruları evrakları ve başvuru şekilleri farklılık göstermektedir. Seyahat türünüze ve şahsınıza özel ayarlanmış evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Avusturya Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Avusturya Vize Başvuruları için gerekli tüm evraklar ve Avusturya Vize Başvuru Formu bilgisayar ortamında eksiksiz tamamlandıktan sonra,  ilgili makama teslim edilmeli ve biometrik parmak izi verilmelidir. Evrakların teslim edilip, parmak izi sisteme işlendikten sonra vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz desteği ile en kısa zamanda başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Avusturya Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Avusturya’ya seyahatiniz nedeniniz ve başvuru türünüz ne olursa olsun, uzun dönemli ve kısa dönemli seyahat vizeleri fark etmeksizin önce mutlaka vize randevusu almanız gerekmektedir. Randevudan önce Avusturya Vizesi için gerekli tüm evrakların eksiksiz tamamlamış olması ve başvuru formunun online ortamda doldurmuş olması gerekmektedir. Seyahat amacınızı kanıtlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar