Belgeleri Ve Evrakları Vize Avusturya

Avusturya Vize Evrakları Ve Belgeleri


Avusturya vize evrakları ve belgeleri Avusturya’ya seyahat edebilmek için umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapmalıdır. Başvuru yapacak kişi, Avusturya vize evrakları ve belgeleri listesini mesleğine, sosyal statüsüne, seyahat amacına ve başvuracağı vize türü göre hazırlamalıdır.

Avusturya vize evrakları ve belgeleri 2020 Avusturya vize türlerine göre değişmektedir. Seyahat edecek kişinin vize başvurusu seyahat amacına ve sosyal durumuna bağlı olup buna göre vize belgesi hazırlamalıdır. Avusturya Konsolosluğu vize başvuru sahiplerinden istenilen standart vize belgeleri haricinde kişilerin durumların durumuna bağlı özel belgeler bulunmaktadır. Avusturya vize evrak listesi ile ilgili taleplerinizi başvuru merkezi Long Vize’den öğrenebilirsiniz.

Avusturya vize başvurusu yaparken vize belgelerini hazırladıktan sonra Avusturya vize randevusu alabilirsiniz. Vize dosyanız konsolosluğa iletildikten sonra incelemeye alınacaktır. Avusturya Konsolosluğu vize departmanındaki memurların kontrollerinde eksik evrak görülürse sizden ek evrak talep edilecektir. Vize evraklarınızı eksiksiz hazırlamak için Long Vize danışmanlarınızla adım adım vize başvuru evrakları listesini hazırlayabilirsiniz. 

Avusturya Vize Evrakları Ve Belgeleri için Gerekli Evrak Listesi 2020

 • Pasaport
Belgeleri Ve Evrakları Vize Avusturya

(talep edilen vizenin sona erme tarihinden sonra 3 ay kalacak kadar geçerli pasaport sahibi olmalıdır. Pasaport, 10 yıldan fazla eski ve süresi uzatılmış olmamalıdır. Vize işlemleri için en az 2 adet boş sayfası olmalıdır.)

 • Pasaport Fotokopisi ve Önceki Seyahatlere ait Vize Fotokopileri

(pasaportun resimli-kimlik sayfasının fotokopisi, önceki seyahatlere ait Schengen ve diğer ülke vizelerinin ve seyahatlerde basılmış olan ülkeye giriş-çıkış mühürlerinin fotokopileri)

 • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname

(Avusturya vizesi başvuru formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formu pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. Avusturya vize başvurusu başka bir aracı tarafından yapılacak ise pasaport sahibi tarafından ıslak imzalanmış taahhütname ve pasaport fotokopisi)

 • Avusturya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne Yazılmış Şahsi Dilekçe​
 • (Avusturya seyahati yapacak kişinin Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne seyahat amacını ve tarihlerini belirten şahsi dilekçe hazırlamalıdır. Dilekçe başvuru sahibi tarafından imzalanmaldır.)
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (T.C Kimlik Numarası Görünmelidir)
 • Biometrik Fotoğraf

(Biometrik fotoğraf 35×45 mm boyutlarında, rötuşsuz, beyaz fon önünde çekilmiş2 adet fotoğraf verilmelidir. Başvuruda kullanılan biometrik fotoğraflar 6 aydan eski olmamalıdır.)

 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Otel ve Uçak Rezervasyon Belgeleri
 • Seyahat Masrafları Belgeleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi

(Vize başvurusu yapan pasaport sahibi adına hazırlanmış, seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası poliçesi hazırlanmalıdır. Poliçe, , en az 30.000 Euro teminata sahip olmalıdır. Tüm Schengen ülkelerini kapsamalı ve ıslak imzalı, kaşeli olmalıdır.)

Avusturya Schengen vizesi başvuru evrakları ve belgeleri hazırlarken profesyonel destek veren Long Vize’den hizmet almanız tavsiye edilmektedir.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Avusturya Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesine Nereden Ulaşabilirim?

Yurt dışı planlarınızda esas amaç ticari iş görüşmeleri, standa fuar ziyaretleri ise, bu bir kısa süreli Ticari Vize başvurusu dur. Sunulan evraklar arasında davetiye ve kalacak yer en önemli detaydır. Otel ve uçak rezervasyonlarınızın önceden ayarlanması ve davetiyenizin kaşeli imzalı olması gerekmektedir. Hazırlanan bu evrakların yanı sıra, kişisel ve maddi durum evraklarının da vize başvurusunda ibraz edilmesi gerekmektedir. Ticari vize evrak listesi ve Avusturya Vize Formu hakkında bilgi almak için  Long Vize Başvuru Merkezine ulaşabilirsiniz.

Avusturya Turistik Vize Evrak Listesine Nereden Ulaşabilirim?

Yurt dışı planlarınızda esas amaç gezip, görmek ve başka kültürleri tanımak adına ise, bu bir kısa süreli turistik Vize başvurusu dur ve kalacak yer en önemli detaydır. Bu tarz planlamalarda otel ve uçak rezervasyonlarınızın önceden ayarlanması gerekmektedir. Oluşturulan bu rezervasyonlar, kişisel ve maddi durum evraklarının yanında vize başvurusunda beyan edilmek zorundadır. Gerekli evrak ve Avusturya Vize Ücreti listesine ulaşabilmek için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Eksik Evraklarımı Başvurudan Sonra Tamamlayabilir Miyim?

Avusturya vize başvuru işlemlerinde en önemli husus eksiksiz ve gerçeği kanıtlayan belgeleri sunmaktır. Eksik ve hatalı evrak ile başvuru yapılamayacağı gibi, bu hatalar vize başvuru sonuçlanma süresini olumsuz olarak etkilemektedir. Avusturya Vize Randevusu günü evrakların eksiksiz başvuruda teslim edilmesi gerekmektedir, Sonradan evrak tamamlanması durumu söz konusu değildir. Hızlı ve Hatsız vize başvuru işlemi yapmak için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar