İşlemleri Vize Avusturya

Avusturya Vize İşlemleri


Avusturya vize işlemleri için başvuruda bulunacak kişinin öncelikle seyahat amacına göre vize türünü belirlemesi gerekmektedir. Avusturya vizesi başvurusu için turistik, ticari, Avusturya aile arkadaş ziyareti vizesi, erasmus, çalışma gibi seçenekleri bulunmaktadır. Vize işlemleri için vize ofisi Long Vize aracılığıyla randevu ve başvuru işlemlerini yapabilirsiniz.

Avusturya vize işlemleri için Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği yetkili kurumdur. 90 güne kadar olan Avusturya Schengen vizesi başvurularını görevlendirdiği vize başvuru merkezleri aracılığıyla almaktadır. Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avusturya seyahati için vize başvurusu yapmalıdır. Yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahipleri Avusturya vizesi uygulamasından muaf tutulmaktadır.

Avusturya vize başvurusu yaparken öncelikle vize danışmanlığı almanız gerekmektedir. Avusturya vize evrakları ve belgelerini hazırlarken, randevu alırken vize danışmanlarından yardım almanız faydalı olacaktır. Long Vize danışmanları, Avusturya vize işlemleri için tüm süreçte sizlere yardımcı olacaktır. Seyahat amacını doğru belirleyerek, buna uygun vize türüne uygun vize evrakları ile hazırlamak gerekmektedir. Aksi durumda vize ret sonucu alabilir ve seyahatiniz iptal olabilir. Bu sebeple başvuru öncesi vize danışmanlarından bilgi almanız faydalı olacaktır.

Avusturya Vize İşlemleri 2020 Nelere Dikkat Etmeli?


Avusturya vize işlemleri yapılırken öncelikle kişinin yaşadığı ve çalıştığı illere göre bölge ayrımı bulunmaktadır. İstanbul ve Ankara bölgelerinden hangisine tabii iseniz işlemlerinizi o bölgedeki konsolosluk ya da büyükelçiliğe yapmak gerekmektedir. Avusturya Schengen vizesi için başvuru bölgenizi öğrenmek için vize başvuru merkezinden bilgi alabilirsiniz. Bilgi aldıktan sonra vize evraklarınızı bölge ayrımına göre hazırlayabilirsiniz.

İşlemleri Vize Avusturya

Avusturya seyahati planlayan kişi Ankara ve Ankara çevresindeki illerde ikamet ediyor ya da çalışıyorsa vize başvurularını Avusturya Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Öte yandan başvuruda bulunacak kişi İstanbul ve çevresindeki illerde yaşıyor ya da çalışıyorsa vize başvurularını Avusturya İstanbul Konsolosluğu’na yapmaktadır.

Vize başvurularında bu bölgeler haricinde Edirne, Bursa, Bodrum, Antalya, Kayseri, Mersin, Hatay, İzmir, Samsun Avusturya Fahri Konsoloslukları da vize işlemlerinde diğer yetkili kurumlardır. Avusturya vize işlemleri 5 ile 15 gün arasında sonuçlandığı için ve ayrıca konsolosluk ve büyükelçiliklerin 30 gün içerisinde açıklama hakları bulunduğu için Avusturya seyahat planlarınızı buna göre yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Avusturya Vize Başvurusu Aynı Günde sonuçlanıyor Mu?

Avusturya uzun dönem başvuruları ve kısa süreli vize başvurularının sonuçlanma süreli farklılık göstermektedir. Hiç bir başvuru aynı gün sonuçlanmamaktadır. Randevu günü teslim edilen evraklar Avusturya Konsolosluğu Vize Bölümü tarafından değerlendirmeye alınır. Bu süreç uzun dönem başvurularında 3 ile 6 ay arasında değerlendirilirken, kısa süreli vize başvuruları 3 iş günü ile 10 iş günü arasında değerlendirilmektedir. Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusunun tüm detaylarına Long Vize Başvuru Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Avusturya Vize İşlemleri İçin Parmak izi Vermek Zorunda Mıyım?

Yurt dışı vize işlemlerinde ilk defa başvuruda bulunuyor ise; mutlaka parmak izi kaydının oluşturulması gerekmektedir. Parmak izi için başvuruda şahsen bulunulması gerekmektedir. Parmak izi kaydı oluşturulmayan kişilerin evrakları işleme alınamamaktadır. Vekaletname ile parmak izi kaydı oluşturulamamaktadır. Avusturya Vize İşlemleri için tüm detaylara Long Vize Başvuru Merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Avusturya seyahatim İçin Hangi Vize Türüne Başvurmalıyım?

Avusturya’ya 90 günü aşmayan aile ya da arkadaş ziyareti planlamış ise; mutlaka davetiye sunulmalı ve Avusturya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvurulması gerekmektedir. Gezmek farklı kültürler görmek için planlanan seyahatler için Avusturya Turistik Vize Başvurusu yapılması gerekmektedir. Diğer tüm vize tipleri hakkında detaylı Bilgiye Long Vize Ve Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar