Randevusu Vize Avusturya

Avusturya Vize Randevusu


Avusturya vize randevusu işlemleri, Avusturya konsolosluk ve büyükelçilikler tarafından görevlendirilmiş yetkili başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Seyahat amacına, bölge ayrımına göre başvuru yapacak kişiler, vize başvuru merkezlerine Avusturya vize başvurusu yapabilirler.

Avusturya seyahati yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen vize başvurusu yapmalıdır. Bordo pasaport sahiplerinin vize alması gerekirken; Yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahipleri ise Avusturya vizesinden muaf tutulmaktadır.

Avusturya vize randevusu yaparken öncelikle kişilerin seyahat amacına göre vize evrakları ve belgelerini hazırlamalıdır. Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşlarının Avusturya vizesi alırken vize danışmanlarından destek alması gerekmektedir. Long Vize tarafından tarafınıza iletilecek vize evrak listesini hazırladıktan sonra vize randevusu alabilirsiniz. Daha sonrasında ise Avusturya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Avusturya Vize Randevusu Nasıl Alınır?


Avusturya vize randevusu işlemlerini yaparken öncelikle başvuru yapacağınız tarih aralığı önemlidir. Bayram öncesi, Paskalya, Noel gibi günler öncesi vize başvuruları ve randevuları çok yoğun olmaktadır. Bu sebeple Avusturya vizesi randevusu alırken seyahat tarihlerinizden en az 30 gün öncesinden yapmanız yararlı olacaktır.

Avusturya vize randevusu işlemleri, Avusturya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Bu sebeple vize ofisine başvurduktan sonra daha sonrasında vize danışmanının size verdiği Avusturya vize evrakları ve belgeleri listesini mesleğinize, sosyal durumunuza bağlı olarak hazırlamanız gerekmektedir. Vize evraklarınız hazır olduktan sonra 7/24 destek veren Long Vize aracılığıyla Avusturya vize randevusunu alabilirisiniz.

Avusturya Schengen vizesi randevu işlemlerinden ilk defa seyahat edecek kişiler parmak izi vermeleri gerekmektedir. Avusturya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinde parmak izi verdikten sonra vize dosyanız konsolosluk ve büyükelçiliğe iletilmektedir. Vize işlemleriniz sonuçlandıktan sonra ise vermiş olduğunuz adrese pasaportunuz kargo ile gönderilmektedir. Ayrıca pasaportunuzu işlemlerinizi yaptığınız başvuru merkezinden de alabilirsiniz.

Randevusu Vize Avusturya

Avusturya vize işlemleri için en az bir ay öncesinden randevunuzu alarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Avusturya Konsolosluğu vize işlemleri için Long Vize danışmanlık ofisinden de bilgi almanız faydalı olacaktır.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

Avusturya vize başvurularında uzun dönem kalış ya da kısa süreli kalış vizesi için önceden randevu almanız gerekmektedir. Gidiş tarihinizden 6 ay öncesine randevu alıp başvuru yapmanız mümkündür. Avusturya Vize İşlemleri Ve Randevu süreçleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Başvuru Merkezimiz uzmanlarınızdan hizmet alabilir sorunsuz başvuru yapabilirsiniz.

Avusturya Randevusunu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Birçok bölgede hizmet veren Long Vize Danışmanlık Ve Randevu Merkezi Avusturya randevu işlemlerinizde de hızlı ve sınırsız hizmet sunmaktadır. Vize başvurularınız da ikametinize ait bölgede randevu alıp başvuru yapılma kuralı vardır. İkametinize yakın Başvuru Merkezimizden. Profesyonel uzman kadromuz ile birlikte Avusturya Vizesi İşlemlerinizi başlatabilir en kısa zaman da vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

İlk defa Avrupa vize başvurusu yapılıyor ise;  biometrik parmak izi alınması zorunluluğundan dolayı, randevu günü başvuruda şahsen bulunulması gerekmektedir. Vekâlet ile başvuru yapılamamaktadır. Bu parmak izi 5 yıl boyunca kayıtlarda tutulacak olmasına rağmen her Avusturya vize başvurusunda parmak izi tekrar tekrar alınır ve başvuruda bulunulması gerekmektedir. Başvurularda problem yaşamadan Long Vize Başvuru Merkezi Ve Randevu Merkezi aracılığı ile Avusturya Vize Başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar