Turistik Vize Bahreyn

Bahreyn Turistik Vize

Bahreyn Turistik vize almak isteyen kişiler için Bahreyn de başlıca iki kategori vardır. Bunlardan biri Bahreyn turistik vize diğeri ise uzun süreli vizedir. Turistik vize, esasında kısa süreli olarak yapılacak olan ziyaretlerde gerekli olan vizenin genel adıdır. Eğer bu ülkeye planlanan seyahat 90 günü aşmayacak ise, kısa süreli vizeye ya da turistik vizeye başvuru yapılmalıdır. Bahreyn Krallığı ile Türkiye arasında uygulanan vize anlaşması, genel değil kısmidir. Yani tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almak gibi bir zorunluluğu yoktur. Gri pasaport sahipleri, yeşil pasaport sahipleri ve siyah pasaport sahipleri Bahreyn Krallığı’na 90 güne kadar vizesiz olarak girebilirler. Bordo pasaport sahipleri ise 90 güne kadar olan ziyaretlerinde kısa süreli vize alarak bu ülkeye girmeye hak kazanırlar.

Bahreyn Turistik Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

Bahreyn vize başvurusu yapacak olan kişiler, vize başvurusu esnasında bir takım evrakları ibraz etmekle yükümlüdür. Bu evrakların en başında pasaport gelir. Başvuru sahibinin en fazla son 10 yıl içerisinde alınmış bir pasaportu olması zorunludur. Ayrıca pasaportun geçerlilik süresinin, seyahat bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha devam ediyor olması gereklidir. Buna ek olarak Bahreyn vize formu ve 2 adet son 3 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf da başvuru evrakları arasına eklenmelidir. Başvuru sahibinin yeterli gelir düzeyine sahip olduğunu beyan etmek için gelir belgesi ya da başvuru bordrosu; öğrenci olan kişilerin ise öğrenci belgesi ibraz etmezi mecburidir. Son olarak da otel ve uçak rezervasyon bilgilerinin başvuru dosyasında yer alması önemlidir.

bahreyn turistik vize 1

Long Vize Turizm Hizmetleri

Bahreyn vizesi için başvuruda bulunmak isteyen kişiler bu başvurularını Büyükelçilik ya da Konsolosluk üzerinden doğrudan yapabilecekleri gibi, vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile de başvuru yapmaları mümkündür. Sektörde faaliyet gösteren en iyi vize danışmanlık merkezlerinden biri olan Long Vize Turizm başta Bahreyn olmak üzere çok sayıda ülkenin vize başvuru işlemlerinde müşterilerine kolaylıklar sağlamaktadır. Bahreyn Turistik Vize için sizde vize başvuru işleminizi firmamız üzerinden yapmak ve varsa aklınıza takılan soruları sormak için Long Vize ile irtibata geçebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Bahreyn Turistik Vize Nasıl Alınır?

Bahreyn Turistik Vize Başvuru sahipleri öncelikli olarak Bahreyn Konsolosluğundan Vize Randevusu oluşturması gerekmektedir. Oluşturulan Vize Randevusuna istinaden Bahreyn Konsolosluğunun istemiş olduğu evraklar hazırlanır. Vize Evrakları ve Belgeleri içinde en önemlisi vize talep dilekçesidir. Yazılan dilekçe örneğinde neden turistik gitmek istediğinizi Bahreyn gittiğinizde ne yapacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Vize talep dilekçesinin doğru hazırlanması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ihtimali arttırmaktadır. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Bahreyn Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Turistik Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bahreyn Turistik Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi seyahatinin turistik olduğunu Bahreyn Konsolosluğu vize memuruna inandırmanız gerekmektedir. Bahreyn Konsolosluğuna vereceğiniz evrakların içinde en önemlisi opsiyonlu otel uçak biletleriniz olmasıdır. Vize Başvuru işlemleriniz deki diğer önemli faktör ise evrakların ve belgelerin hatasız ve eksiksiz şekilde hazırlanması gerekliliğidir. Eksik veya hatalı evrak ile başvuru yapılması vize sonucunun doğrudan red almasına neden olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri merkezimizi arayarak Bahreyn Vize İşlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Turistik Vize Şartları Nelerdir?

Bahreyn Vize Şartları Bahreyn Konsolosluğundan öncelikli olarak Vize Randevusu alınması gerekmektedir. Randevu işlemleri gerçekleştirildikten sonra meslek durumunuza göre vize evraklarınızı hazırlayıp başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tabi hazırlamanız gereken evraklar meslek durumunuzun haricinde yaşınız ve sosyal güvenceniz gibi faktörler göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu işlemleri merkezimizi arayarak Bahreyn de Vize Evraklarınızı ve Bahreyn Vize Randevunuzu Oluşturabilirsiniz.

Bahreyn Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Bahreyn ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından turistik amaçlı seyahat etmek isteyen ve herhangi pasaport sahibi olan kişiler başvuru yapabilirler. Bahreyn’ a turistik vize alabilmek için tatil, gezi, tarihi yerleri görmek gibi seyahat amaçlarınız olması gereklidir. Vize randevusu ve vize başvurusu işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmanız vize başvuru işlemlerinizi ve vize almanızı kolaylaştıracaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Bahreyn Vizesine dair detaylı bilgiye ulaşabilir, vize başvurunuzu güven içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Turistik Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Bahreyn Turistik Vizesi turistik amaçlı seyahatleriniz için başvuru yapmanız gereken vize türüdür. Bu nedenle herhangi davetiyeye ihtiyaç yoktur. Davetiye mektupları genellikle Ticari Vize, Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Çalışma Vizesi gibi vize türlerinde kullanılmaktadır. Bahreyn’ a gerçekleştireceğiniz vize başvurusu için en önemli belge Vize Dilekçesidir. Vize dilekçesinde seyahatinin turistik amaçlı yapıldığına dair inandırıcı olmanız gereklidir. Bahreyn turistik vize başvurusunda Vize talep dilekçesinin doğru hazırlanması ve diğer gerekli evrak ve belgelerin listesine ulaşmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: