Konsolosluğu Vize Bangladeş

Bangladeş Konsolosluğu Vize

Bangladeş Konsolosluğu Vize ile ilgili tüm bilgileri yazımıza bulabilirsiniz. Bangladeş seyahatinde bulunmak isteyenlerin hangi pasaporta sahip olurlarsa olsunlar bu ülkeye olan seyahatlerini gerçekleştirmeleri için Bangladeş vizesi işlemlerinde bulunmak zorundadırlar. 

Bangladeş Konsolosluğu Vize Bangladeş Konsolosluğu altında yapılmaktadır. Başvuru için hazırlanması gereken vize evrakları ile ilgili net bilgi için Bangladeş Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğine başvurmaları gerekmektedir. Bizler Long Vize Turizm olarak sizler için evraklarınızı gerekli yerlere teslim ediyoruz.

Vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi Bangladeş büyükelçiliğine aittir. Bangladeş Konsolosluğu, pasaportuna sahip olabilmek için belli şartlar aranmaktadır. Bu şartların doğru bilgileri içermesi gerekmektedir. Değişen telefon numaraları ya da güncellenmesi gereken ikametgah gibi bilgilerin doğru bildirilmesi önemlidir.  Bilgilerin doğruluğu konusunda firmamıza danışabilirsiniz.Bangladeş Konsolosluğu Vize dışında üç adet vize çeşidi daha vardır.

Bangladeş vizesi, vize türüne göre değişkenlik gösterdiği için evraklar da farklılık gösterebilir. Bazı vize türleri şu şekildedir:

Bangladeş Turistik Vize

-Bangladeş Çalışma Vizesi

-Bangladeş Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

-Bangladeş Ticari Vizesi

Bangladeş Konsolosluğu Vize Başvurusu

Vize türüne göre evraklarda da değişiklik gösterdiği için vize türünün belirlenmesi için başvurunun bu doğrultuda yapılması gerekmektedir. Bangladeş vizesi için talep edilen evrakların doğru bir şekilde yapılmamış olması başvuruların reddedilmesine yol açabilir. Bangladeş vize başvurularının sonuçlanma süresi yoğunluklara göre değişmekte olup ortalama 4 – 7 ile 10 iş günü kadar sürebilmektedir.

Başvurusu Vize Bangladeş

Bangladeş vize formu Bangladeş Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir belgedir. Form doldururken dikkatli ve doğru aynı zaman güncel bilgileri paylaşmanız gerekmektedir. Bangladeş Konsolosluğunun başvuru yapan vatandaşın bilgilerini elde etmektedir.  Bu nedenle önemi çok büyüktür.

Bangladeş vizesi için hazırlanması gereken genel evraklar aşağıdaki gibidir:

-Vize başvuru formu

-Vize talep dilekçesi (İngilizce)

-Seyahatin ardından 6 ay daha geçerli olan ve 2 sayfası boş olan pasaport

-2 adet biometrik fotoğraf(3,5*4,5 cm ebatlarında)

-Kimlik fotokopisi

-Banka hesap dökümü(son 3 aylık aktif bir hesaba ait)

-Banka hesabında 4000 TL bakiye

-Konaklama yapılacak yerin rezervasyon bilgileri

-Seyahat belgeleri

-Davetiye

Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Bangladeş Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Bangladeş Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecek olan kişilerin vize başvuru işlemlerini kabul eden mercidir. Vize başvuru işlemleri ile ilgili prosedürler Bangladeş Konsolosluğu ve Bangladeş Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilir. Bangladeş Konsolosluğu vize bölümü vize randevusu vererek, vize başvurularını ve vize başvuru evraklarını kabul etme ve vize başvurularını sonuçlandırma görevlerinden sorumludur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuruları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak ve başvurularınızı güven içinde gerçekleştirebilirsiniz. 

Bangladeş Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bangladeş seyahatlerinden önce alması gerekli olan Bangladeş Vizesi için, vize başvuruları Bangladeş Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Bangladeş Konsolosluğundan vize başvurusu gerçekleştirebilmek için ilk olarak konsolosluktan vize randevusu almanız gereklidir. Vize randevunuzun alınmasının ardından vize başvurunuzu Bangladeş Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bangladeş Vize başvurularında profesyonel bir destek almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bangladeş Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Bangladeş seyahatlerinden önce vize almaları zorunlu bir işlem olmak ile birlikte vize başvuruları için bazı yerine getirilmesi gereken prosedürler mevcuttur. Bangladeş Vizesi almak için Bangladeş Konsolosluğunun belirlemiş olduğu belli bir vize harç bedeli vardır. Bu vize harç bedelleri her başvuru sahibi tarafından ödenmek zorunda olup, vize ücretleri farklı durumlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.

Bangladeş Konsolosluğundan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ülkemiz vatandaşlarından Bangladeş’ a seyahat planlayanların vize işlemi yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde Bangladeş Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Bangladeş Konsolosluğu Vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Vize randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bangladeş Vize randevusu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Bangladeş Konsolosluğuna Vize Sonucu İçin İtiraz Edilebilir Mi?

Bangladeş Vize İşlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuru evrakları konsolosluk tarafından kabul edilir. Konsolosluk başvuru evraklarını değerlendirerek vize başvurusunu sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz yani red alması gibi durumlarda vize sonucuna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu işlem için bir vize itiraz dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. İtiraz dilekçeniz yine konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar