Başvurusu Vize Belçika

Belçika Vize Başvurusu

Belçika vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, başvurularını vize danışmanlık hizmeti sunan merkezler aracılığı ile yapabilirler. Belçika Krallığı diplomatik temsilcilikleri tarafından alınan karara göre bireysel olarak başvuru yapmak mümkün değildir. Ancak ilk defa başvuru yapacak olan kişilerin de başvuru esnasında bu temsilciliklerde hazır bulunması gereklidir. Belçika vizesi için başvuru yapan bireyler, parmak izi bırakmakla yükümlüdür. Daha önce başvurusu olanlar ya da Schengen ülkelerinden birine gitmiş olanların parmak izi bırakmalarına ve bizzat hazır bulunmalarına gerek yoktur. Ancak başvuru sahipleri, kendilerinden talep edilen evrakları eksiksiz olarak hazırlamak ile yükümlüdür. Sunulan evraklarda eksiklik olması, ya da evraklarda yer alan bilgiler ile araştırmalar sonrasında elde edilen bilgilerde uyuşmazlık olması başvurunun reddine neden olacaktır.

Belçika Vize Başvurusu Ve İşlemleri

Belçika turistik vize için başvuru yapan kişiler, aynı zamanda Schengen vizesine de başvuru yapmış olarak kabul edilirler. Bir Schengen ülkesi olan Belçika Krallığı tarafından verilen vizeler, diğer Schengen üye ülkelerine seyahat etmeye de olanak tanır. Ancak bunun için seyahatin Belçika’dan başlaması gereklidir. Yani Belçika’dan Schengen vizesi alan bir kişi, bu ülkeye gelip sonrasında da Almanya’ya geçebilir. Ancak seyahatine doğrudan Almanya’dan başlayamaz. Almanya’dan başlamak istiyorsa Schengen vizesine Almanya üzerinden başvurmalıdır. Long Vize Turizm olarak firmamız da Schengen vizesi hakkında ihtiyaç duyduğunuz her türlü bilgi ve destek hizmetini sizlere sunuyor.

Başvurusu Vize Belçika

Belçika Öğrenci Vizesi

Belçika’ya üniversite öğrenimi ya da dil okulu için gitmek isteyen öğrenciler, öğrenci vizesine başvuru yapmalıdır. Ancak öğrenci vizesi esnasında, normal vize evraklarına ek olarak bazı ek evraklar da talep edilebilmektedir. Belçika Krallığı, öğrencilerin bu ülkede maddi sorun yaşamayacaklarının teminat altına almak istemektedir. Bu nedenle de öğrencilerden sponsor bildirmeleri talep edilir. Öğrencilerin beyan edebilecek gelirleri olmadığı için anne, baba ya da diğer akrabalarının eğitim masraflarını karşılayacaklarını bildiren bir ek dilekçe ile başvuru yapmaları gereklidir. Ayrıca öğrenci devletten ya da özel bir şirketten burs alıyorsa, bunun da gelir olarak bildirilmesi önemlidir. Öğrenci vizesi ile ilgili olarak merak ettiğiniz her şeye Long Vize firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Belçika Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Belçika’da akrabalarını görmek ya da gezmek amacı ile gidecek olan bordo pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru evrakları arasında gidiş amacını kanıtlayan kişisel, maddi ve konaklama evraklarının bulunması gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli başvuruların yani Belçika Ticari Vize ya da Belçika Oturum Vize Başvuruları evrakları, başvuru şekilleri, formları değişkenlik göstermektedir. Vize türünü ve seyahat şartlarına göre özel hazırlanmış evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Belçika Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Belçika Vize seyahati için hazırlanması gereken Belçika Vize Başvuru Formu bilgisayar ortamında özel sistem üzerinden İngilizce olarak, eksiksiz doldurulduktan sonra, çıktı alınarak ilgili makama teslim edilmelidir. Evrak teslimi sırasında biometrik parmak izi kaydı oluşturulur. Tüm veriler sisteme işlendikten sonra vize değerlendirme ve başvuru süreci başlamış olur. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz desteği ile en kısa zamanda başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve sorunsuz olarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Belçika Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Belçika’ya seyahatiniz nedeniniz ve vize türünüz ne olursa olsun, uzun dönemli ya da kısa dönemli vize olması fark etmeksizin önce mutlaka vize randevusu almanız zorunlu bir kuraldır. Randevudan önce Belçika Vizesi için gerekli tüm evrakların eksiksiz tamamlamış olması ve başvuru formunun online ortamda hatasız doldurmuş olması gerekmektedir. Seyahat amacınızı ve şartlarını kanıtlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar