Randevusu Vize Belçika

Belçika Vize Randevusu

Belçika vize randevusu almadan vize başvurusu yapmak mümkün değildir. Belçika Krallığı için vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, vize başvuru yaparak kendilerine verilen saatte bu ülkenin diplomatik temsilciliklerinden hazır bulunmalıdır. Belçika vizesi için bireysel olarak başvuru yapmak mümkün olmadığından dolayı kişinin vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile başvurusunu yapması ve yine bu merkezlerin eşliğinde istenilen yere gitmesi gerekmektedir. Daha önce de Belçika vizesi almış olan ya da Schengen ülkelerinden herhangi birine vize alarak seyahat etmiş olan kişilerin başvuruya bizzat gitmelerine gerek yoktur. Bu kişilerin işlemleri vize danışmanlık merkezlerinin danışmanları tarafından gerçekleştirilebilir. Ancak ilk defa vize başvurusunda bulunacak kişilerin kendilerinin de hazır bulunmaları ve parmak izi örneği vermeleri gerekmektedir.

Belçika Vize Randevusu Ve Büyükelçiliği Mesai Saatleri

Belçika Büyükelçiliği, uluslararası teamüllere uygun olarak başkent Ankara’dadır. Türkiye mesai saatlerine uygun olarak hizmet veren büyükelçilik, vize başvuru işlemlerinde ise yarım gün esasına göre hizmet vermektedir. Belçika Büyükelçiliği hafta içi her gün 08:30 ile 14:30 arasında vize başvuru işlemlerini kabul etmektedir. Ayrıca İstanbul’da bulunan Belçika Başkonsolosluğu’nun vize hizmet saatleri de aynıdır. Belçika vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin bu saat aralıklarını dikkate almaları önemlidir. Randevu saatinden sonra bu makamlara gelen kişilerin yeniden başvuru yapmaları gereklidir. Belçika vize işlemlerinizin sorunsuz ilerlemesi için Long Vize Turizm firmamızın sunmuş olduğu profesyonel hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Randevusu Vize Belçika

Hatalı Bilgi Yasal İşlem Sebebi

Her ülkenin vizesinde olduğu gibi, Belçika vizesi alırken de talep edilen bir takım belgeler ve evraklar vardır. Başvuru yapmak isteyen kişi bu evrakları eksiksiz olarak teslim etmelidir. Eksiksiz teslim etmenin yanı sıra, belgelerde herhangi bir bilgi yanlışlığı da olmamalıdır. Yanlış ve yanıltıcı bilgi ibraz eden kişiler hakkında Belçika Büyükelçiliği’nin yasal işlem yapılması amacıyla başvuruda bulunma hakkı vardır. Evraklarda sunulan bilgiler, daha sonra detaylı olarak yapılan araştırmalar ile teyit edilmektedir. Bu nedenle de verilen yanlış bilgiler eninde sonunda ortaya çıkacaktır. Vize başvuru işlemlerinizi Long Vize firmamız üzerinden yaparak sürecin sorunsuz bir şekilde işlemesini sağlayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

Belçika vize başvurularında seyahat tarihinizden 6 ay öncesinden randevu alıp başvurunuzu gerçekleştirebilmektesiniz. Erken başvuru yaparak olası sorunlarda zamanında müdahale etme şansına sahip olabilirsiniz. Belçika Vize İşlemleri Ve Randevu süreçleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Başvuru Merkezimiz uzmanlarınızdan hizmet alabilir sorun yaşamadan başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Belçika Vize Randevusu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Birçok bölgede şubesi bulunan Long Vize Danışmanlık Ve Randevu Merkezi Belçika randevu işlemlerinizde de hızlı ve güvenilir başvuru ve randevu hizmeti sunmaktadır. Vize başvurularınız da ikametinize ait bölgeden randevu alıp başvuru yapılma kuralı vardır. Bölgeniz dâhilinde olmayan yerden başvuru yapılamamaktadır. İkametinize yakın Başvuru Merkezimizden Belçika Vizesi İşlemlerinizi başlatabilir en kısa zaman da vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Belçika Vize Randevusu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

İlk defa Avrupa seyahati için vize talebinde bulunuyor ise; biometrik parmak izi alınması zorunluluğundan dolayı, randevu günü şahsen başvuruda bulunulması gerekmektedir. Noterden verilen Vekalet ile başka kişiler sizin adınıza parmak izi kaydınızı oluşturamamaktadır. Bu parmak izi 5 yıl boyunca kayıtlarda tutulacak olmasına rağmen her Belçika vize başvurusunda parmak izi tekrar tekrar alınır ve sistem yenilenir. Başvurularda problem yaşamamak ve sonuçlanan pasaportlarınızın teslim alınmasında olanak sağlayan Long Vize Başvuru Merkezi Ve Randevu Merkezi aracılığı ile Belçika Vize Başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar