Belgeleri Ve Evrakları Vize Bulgaristan

Bulgaristan Vize Evrakları ve Belgeleri

Bulgaristan vize evrakları ve belgeleri ile başvuru yapacak olan kişilerin, başvuru yapmadan önce hazırlaması ve başvuru esnasında sunması gereken bir takım evraklar vardır. Ancak Bulgaristan makamları gerekli gördüğü durumlarda, standart evraklardan hariç ek evrak talep etme hakkına da sahiptir. Bulgaristan vize evrakları ve belgeleri başvuru yapan kişinin başvurusunun onaylanması için ibraz edilmesi zorunlu olan evraklardır. Öncelikle, vize başvurusunda bulunacak olan kişinin en fazla son 10 yıl içerisinde çıkarılmış ve seyahat planlanan seyahatten sonra da en az 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmaları gereklidir. Ayrıca vize işlemlerinin yapılabilmesi için bu pasaportun en az 2 boş yaprağının bulunması da zorunludur.

Bulgaristan Vize Evrakları Ve Belgeleri Başvuru Formu ve Başvuru Dilekçesi

Bulgaristan vizesi almak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken şey, Bulgaristan temsilciliklerinin internet sitelerinde yer alan vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Başvuru formu, başvuru yapan kişi hakkında ön bilgi vermesi nedeniyle önemlidir. Türkçe olarak düzenlenmiş olan bu formda, tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Sonrasında ise Bulgaristan Büyükelçiliği ya da konsolosluklarına hitaben yazılmış olan bir başvuru dilekçesinin bu makamlara sunulması lazımdır. Bu dilekçede, seyahatin amacı, süresi, yapılacak faaliyetler ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı gibi bilgiler detaylı olarak belirtilmelidir. Dilekçede belirtilen bilgiler daha sonra detaylı olarak araştırılacağı için, eksik bilgi vermek sakıncalıdır.

Belgeleri Ve Evrakları Vize Bulgaristan

Bulgaristan Vizesi Diğer Evraklar

Bulgaristan Büyükelçiliği Vize İşlemleri Pasaport, başvuru dilekçesi ve başvuru formunun haricinde ibraz edilmesi gereken belgelerin başında son 3 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf, tam detaylı ikametgah belgesi, gelir durumunu beyan eden belge, 18 yaşından küçük olanlar için velileri tarafından verilmiş olan izin belgesi yer almaktadır. Ancak Bulgar makamları gerek görülmesi halinde daha fazla belge isteme hakkına sahiptir. Başvuru yapılan vizenin türüne göre de eklenmesi gereken farklı evraklar olabilir. Long Vize Turizm firmamızı arayarak almak istediğiniz vize türünü belirtebilir ve bu vize türü için gerekli olan evrakların tam listesini öğrenebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz vize başvurularınızı Long Vize firmamız üzerinden gerçekleştirebilir ve sıkıntı yaşamadan bu süreci tamamlayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Bulgaristan Vize Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir?

Bulgaristan Vize Başvurusunda bulunacak vize başvuru sahipleri Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu oluşturduktan sonra Bulgaristan Konsolosluğunun istemiş olduğu evraklar hazırlanır ve vize randevusu günü konsolosluk memuruna teslim edilir.Bu Evraklar Kişilerin iş durumu ve meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir.Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak sizler için hangi evraklar gerekli,vize randevusu nasıl alınır gibi sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvurusunu Eksik Evraklar Yapabilir miyim?

Bulgaristan Vize Başvurusu sırasında Bulgaristan Konsolosluğunun istemiş olduğu evrakları eksik verme durumunda başvurunuz red edilme olasılığı vardır.Bulgaristan Konsolosluğuna vize evrakları yapacağınız vize başvuru türüne ve kişilerin iş meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir.Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vizesini kolayca alabilir gerekli evraklara sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvurusu İçin Evraklarımı Kaç Gün Önceden Hazırlamam Gerekli?

Bulgaristan Vize başvurusu için öncelikle olarak Bulgaristan Konsolosluğundan Vize Randevusu alınması gerekmektedir.Vize Randevusundan sonra Konsolosluğun istemiş olduğu evraklar hazırlanır bu evraklar randevudan 1 hafta önce hazırlanması gerekmektedir.Eksi tarihli evraklar vize başvuru günü kabul görmemekte olup sizler için zaman kaybı yaratabilir.Firmamız Long Vize ile zaman yarışına girmeden Bulgaristan Vize İşlemlerinizi kolaylıkla halledebilir vize sahibi olabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar