İşlemleri Vize Bulgaristan

Bulgaristan Vize İşlemleri

Bulgaristan vize işlemleri yaptırmak, bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bir zorunluluktur. Bulgaristan’a vize olmadan girebilmek bu pasaport sahipleri için mümkün değildir. Bulgaristan vizesi almak isteyen kişiler, Bulgaristan Büyükelçiliği’nin internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak işe başlamalıdır. Bu form, Bulgaristan Cumhuriyeti’nin başvuru sahibi hakkında ön bilgiye sahip olmasını sağlayan bir formdur. Türkçe olarak hazırlanmış olan bu formda talep edilen bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Formun hatalı bilgilerle doldurulması, daha sonra yapılan araştırmalarda bu durumun ortaya çıkması halinde vize başvurusu reddedilmesine neden olur. Vize başvurusu yapacak olan kişiler, yaşadıkları şehre en yakın diplomatik temsilcilikleri tercih etmelidir.

Bulgaristan Schengen Ülkesi Mi?

Bulgaristan Avrupa Birliği’ne tam üye olmasına rağmen, Schengen üye ülkeleri arasında değildir. Bu nedenle de Bulgaristan vizesi alarak bir kişinin Schengen ülkelerine giriş yapabilmesi mümkün değildir. Ancak diğer Avrupa ülkelerine girmek için Schengen vizesine sahip olan kişiler, Bulgaristan’a vizesiz girebilirler. Bulgaristan vizesi ile ilgili olarak daha fazla bilgi almak ve dilerseniz vize başvuru işlemlerinizi firmamız aracılığı ile yapmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. İnternet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarınızdan bize ulaşım sağlamanız mümkündür. Long Vize olarak vize başvuru sürecinizi profesyonel olarak yönetiyor ve başvurunuzun her aşamasında size destek sağlıyoruz.

İşlemleri Vize Bulgaristan

Bulgaristan Vize İşlemleri Başvuru Dilekçesi

Bulgaristan vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, başvuru formunu doldurduktan sonra Bulgaristan Büyükelçiliği ya da Bulgaristan konsolosluklarına hitaben yazılmış bir dilekçeyi de sunmak zorundadır. Bu dilekçe, yapılacak olan seyahatin tüm detaylarını içermek zorundadır. Seyahatin ne amaçla yapıldığı, ne kadar süreceği ve kalınacak yer bilgileri gibi detaylar, tam bir şekilde belirtilmesi gereklidir. Dilekçede ya da formda zihinlerde soru işareti bırakacak durumların olması, başvurularının olumsuz değerlendirilmesine yol açacağından dolayı, özenli olunması elzemdir. Dilekçe yazım işleminin vize merkezlerine yaptırılması, yaşanabilecek eksikliklerin ve olumsuzlukların önüne geçmek açısından önem arz etmektedir. Yazılan başvuru dilekçesi, başvuru sahibi tarafından bizzat sunulabileceği gibi, başvuru merkezi aracılığı ile de sunulabilir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Bulgaristan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bulgaristan Vize İşlemleri Öncelikli olarak Bulgaristan Konsolosluğundan Vize Randevusu alınarak başlamaktadır.Vize Randevusu alındıktan sonra Konsolosluğun istemiş olduğu evraklar hazırlanır ve randevu günü konsolosluk çalışanına teslim edilir.Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vizesini hızlı kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize İşlemlerinde Dikkat Etmem Gereken Hususlar Nelerdir?

Bulgaristan Vize İşlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar Bulgaristan Konsolosluğundan öncelikli olarak alınan vize randevu sudur. Vize randevusu alınmadan Bulgaristan Konsolosluğu işlem yapmamaktadır.Bunun yanı sıra hazırlayacağınız evraklar güncel ve doğru şekilde olmasıda diğer önemli hususlardan biri olmaktadır.Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize Başvurunuzu yapabilir gerekli evraklara sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Vize İşlemlerinde Hangi Evrakları Sunmam Gerekli?

Bulgaristan Vize İşlemlerinde Bulgaristan Konsolosluğu Vize Başvuru sahiplerinin gidiş amacına ve iş durumlarına göre evrak istemektedir.Hazırlayacağınız evraklar güncel tarihli ve orijinal evraklar olması gerekmektedir.Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak sizler için en uygun evrak listesini öğrenebilir Vize Randevu işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar