Randevusu Vize Bulgaristan

Bulgaristan Vize Randevusu

Bulgaristan vize randevusu almak isteyen kişilerin bu ülkenin, Türkiye’de bulunan temsilciliklerinin çalışma saatlerini bilmesi gereklidir. Vize başvuruları esnasında oluşabilecek yoğunluğun önlenmesi adına Bulgaristan vizesi almak için önceden randevu alınması gereklidir. Vize randevu saatleri Bulgaristan Büyükelçiliği’nin ve konsolosluklarının normal mesai saatlerinden farklıdır. Vize başvuru işlemleri Pazartesi-Perşembe günleri arasında sabah 9.00’dan öğlen 12.00’ye kadar devam etmektedir. Bu saatlerin dışında vize işlemi yapmak mümkün değildir. Randevu sahibi olan kişilerin randevu saatinde ilgili temsilcilikte hazır bulunması gereklidir. Randevu saatini geçiren kişiler, başvuru haklarını kaybederler ve yeniden randevu almaları gerekir. Vize başvuru sürecinin takibinin kolaylaşması adına vize danışmanlık merkezlerinden hizmet almak, başvuru sahiplerine büyük kolaylık sağlamaktadır. 

Bulgaristan Vize Randevusu Ve Gerekli Olan Evraklar

Bulgaristan vize başvurusu yapacak olan kişilerin hazırlamaları ve başvuru esnasında sunmaları gereken bir takım evraklar vardır. Bu evrakların eksik olması halinde değerlendirme olumsuz sonuçlanacaktır. Vize başvurusu yapacak olan kişilerin en fazla son 10 yıl içerisinde alınmış ve planlanan seyahat tarihinden sonra da en az 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaporta sahip olması en önemli şarttır. Ayrıca vize işlemlerinin yapılabilmesi için pasaportta iki boş yaprağın bulunması gereklidir. Bunun dışında başvuru öncesinde vize başvuru formunu doldurmak ve bir de temsilciliklere hitaben yazılmış olan bir başvuru dilekçesini sunmak da zorunludur. Gerekli olan evraklar hakkında daha geniş bilgi almak için Long Vize Turizm firmamız ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Randevusu Vize Bulgaristan

Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortası Şartı

Bulgaristan vizesine başvuracak olan kişilerden Bulgaristan Cumhuriyeti’nin talep ettiği şartlardan birisi de kişinin sağlık sigortasına sahip olmasıdır. Seyahat sırasında yaşayacağı sağlık problemlerinin karşılanması ya da kişinin bu seyahat esnasında vefat etmesi halinde cenaze masraflarının karşılanması için en az 30.000 Euro değerinde bir sağlık sigortasına sahip olmak zorunludur. Sağlık sigortasına sahip olmayan kişilerin başvuruları, diğer şartlar sağlanmış olsa bile genellikle ret cevabı almaktadır. Vize başvuru sürecinizin daha etkin bir şekilde yönetilmesini ve meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçebilmeyi istiyorsanız, başvurunuzu Long Vize firmamız aracılığı ile yapabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Bulgaristan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bulgaristan’a seyahatte bulunacak Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları öncelikli olarak Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu oluşturması gerekmektedir.Bulgaristan Konsolosluğu randevusuz işlemle kabul etmemektedir.Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan’a Vize Randevusu Ve Bulgaristan Vize Başvurusunu gerçekleştirebilir gerekli evraklara sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Randevusu Alırken Dikkat Etmem Gereken Hususlar Nelerdir?

Bulgaristan Vize Randevusu oluştururken en önemli hususlardan birisi Bulgaristan Konsolosluğuna doğru pasaport bilgileriyle randevu oluşturmaktır.Yanlış oluşturulan vize randevusu kabul edilmemektedir.Firmamız Long Vize İle Sıkıntısız Bulgaristan Vize Randevusu oluşturabilir Bulgaristan Vize İşlemlerinizi en kısa şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Randevusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan Vize Randevusu için Gerekli Evraklar en başta olmak üzere pasaporttur.Pasaport olmadan vize randevusu oluşturmak mümkün değildir.Oluşturulan vize randevusundan sonra konsolosluğun istemiş olduğu vize evrakları hazırlanır başvuru günü Konsolosluk memuruna teslim edilmektedir.Firmamız Long Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize Evraklarını eksiksiz öğrenebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar