Vizesi Bulgaristan

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi Başvuru Ve Randevu 2021 bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak zorunda oldukları izindir. Türkiye Cumhuriyeti ile Bulgaristan Cumhuriyeti arasında kısmi vize muafiyeti uygulaması vardır. Bu muafiyet siyah ve gri pasaport sahiplerini kapsamaktadır. Hususi yeşil pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 güne kadar vize almadan bu ülkeye ziyaret gerçekleştirebilirler.

Bordo pasaport sahipleri ise vize başvurusu yapmalıdır. Bulgaristan vizesi verme konusunda Bulgaristan Büyükelçiliği ve farklı şehirlerde bulunan konsolosluklar yetkilidir. Bulgaristan vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, bu işlemi bireysel olarak yapabilecekleri gibi, diplomatik temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri aracılığı ile de yapabilirler.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İçindekiler

Bulgaristan Vizesi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Bulgaristan turistik vize için vize başvuru yapan kişiler, evraklarını eksiksiz olarak teslim etmeleri ve bir sıkıntı çıkmaması durumunda maksimum 10 iş günü içerisinde sonuç almaktadır. Ancak eksik evrak bulunması ya da gerek görülmesi halinde ilgili makamlar tarafından ek evrakların talep edilmesi, bu sürecin uzamasına neden olur.

Ayrıca iki ülkenin resmi tatil günlerine denk gelen günlerde Bulgaristan vize işlemleri yapılamadığından dolayı, özellikle uzun bayram tatillerinde vize başvurularının sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Bu durum ile karşılaşmamak için iki ülkenin de resmi tatil günlerini bilmek ve başvuruda dikkate almak önemlidir. Vize başvurularını, vize başvuru firmaları üzerinden yapan kişiler, bu konuda daha detaylı olarak bilgilendirilmektedir.

Bulgaristan Vize Dilekçesi Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan Vize başvuru dilekçesini kendisi dolduracak olan kişiler için internetten çok sayıda Bulgaristan vizesi dilekçe örneği bulabilirler. Bu örneklerden yola çıkılarak hazırlanan dilekçe, ıslak olarak imzalandıktan sonra başvuru yapılacak olan temsilciğin vize dairesine teslim edilmelidir. Vize başvurularını danışmanlık hizmeti veren merkezler aracılığı ile yapacak olan kişilerin dilekçeleri bu firmalar tarafından doldurulacağı için, yapmaları gereken tek şey dilekçeyi imzalamaktır.

Danışmanlar tarafından hazırlanmış olan bir dilekçe ile vize başvurusu yapmak ve sonrasındaki süreçte de sürekli olarak bu danışmanlardan destek almak için Long Vize firmamızı tercih edebilirsiniz. Profesyonel hizmetleri müşteri memnuniyeti esası ile sizlere sunan firmamız, ihtiyaç duyduğunuz her anda sizlerin yanında.

Vizesi Bulgaristan
Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Büyükelçiliği Vize

Bulgaristan Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvurularını kabul eden en yetkili makamdır. İki ülke arasındaki siyasi, askeri, sosyal, ekonomik ilişkileri yürütmekle yükümlü olan Bulgaristan Büyükelçiliği, aynı zamanda bu ülkeye ziyarette bulunmak isteyen kişilerin vize başvurularını da kabul etmektedir. 

Bulgaristan vizesi almak için büyükelçiliğe gidecek olan kişiler, öncesinden randevu almalıdır. Randevu olmadan vize başvurusu yapmak mümkün değildir. Çoğu Avrupa ülkesinin aksine Bulgaristan vizesine bireysel olarak başvuru yapmak da mümkündür. Bireysel olarak başvuru yapacak kişiler, kendilerinden talep edilen evrakları hazırlayarak eksiksiz olarak teslim etmekle yükümlüdür. Eksik evrak teslimi yapan kişilerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Bulgaristan Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu ve Başvuru Dilekçesi

Bulgaristan vize başvurusu yapacak olan kişilerin ilk yapmaları gereken şey, büyükelçilik sitesinde bulunan vize başvuru formunu doldurmaktır. Bu formda seyahat hakkında ve kişi hakkında talep edilen bilgiler tam olarak doldurulmalıdır. Formda yer alan bilgiler daha sonra sunulan evraklarla ve çeşitli araştırmalar ile teyit edileceğinden, hatalı bilgiler başvurunun reddine neden olacaktır.

Bunun dışında ikinci olarak yapılması gereken şey de başvuru için büyükelçilik makamına hitaben yazılmış olan bir dilekçenin sunulmasıdır. Bu dilekçede de seyahatin tüm detayları, kalınacak yer bilgileri, eğer tur halinde gidilecekse tur bilgileri ve seyahatin finansmanının nasıl sağlanacağına dair bilgiler verilmelidir. Dilekçenin başvuru sahibi kişi tarafından ıslak imzalı olarak sunulması önemlidir. Ayrıca birden fazla kişi vize almak istiyorsa, her biri için ayrı ayrı dilekçe kaleme alınmalıdır.

Bulgaristan Büyükelçiliği Vize Ret Nedenleri

Bulgaristan vizesi için yapılan başvuruların reddedilmesinin en büyük sebebi, bu ülkenin yetkili makamları tarafından talep edilen evrakların tam olarak sunulmamasıdır. Bulgaristan Vize Evrakları ve Belgeleri tam olarak sunulmasına rağmen, kişinin gerekli olan yeterlilikleri taşımaması da bir ret sebebidir. Bu yeterlilikler arasında kişinin sigorta sahibi olması ya da seyahat masraflarını karşılayacak yeterli maddi güce sahip olması baş sırada gelmektedir.

Vize başvurularınızı Long Vize Turizm aracılığı ile yaparak onay alma şansınızı artırabilir ve zorlu vize süreci boyunca profesyonel danışmanlarımızın desteğini alabilirsiniz. Long Vize firmamız ile irtibata geçerek hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Bulgaristan
Bulgaristan Büyükelçiliği Vize

Bulgaristan Konsolosluğu Vize

Bulgaristan konsolosluğu vize verme konusunda öncelikli yetkiye sahip olan kuruluşlar arasında konsolosluklar yer almaktadır. Konsolosluklar üzerinden vize başvuru işlemi yapmak isteyen kişilerin, önceden bu işlemleri için randevu almaları gereklidir. Randevu almadan vize başvuru yapmak mümkün değildir. Ayrıca randevu saatinde gerekli yerde olmayan kişilerin randevu hakları yanar ve yeniden randevu almaları gerekir.

Vize işlemleri sırasında aksaklık olmaması için istenilen tüm evrakları eksiksiz teslim etmek ve mesai saatleri dahilinde konsolosluğa gelmek önem arz etmektedir. Bulgaristan konsoloslukları vize merkezleri genel olarak hafta içi 4 gün sabah 9’dan öğren 12’ye kadar vize almak isteyen kişilere hizmet vermektedir.

Bulgaristan Konsolosluğu Vize Hizmet Alanları

Bulgaristan Cumhuriyeti’nin Türkiye’nin farklı bölgelerinde konsoloslukları bulunuyor. Ancak bu konsoloslukların her birinin hizmet verdiği bölgeler ayrıdır. Bulgaristan vize başvurusu yapacak olan kişiler, ikamet adreslerinin bulunduğu şehrin bağlı olduğu konsolosluktan başvuru yapmalıdır. İstanbul’da bulunan başkonsolosluk Marmara Bölgesi’nde yer alan illere hizmet vermektedir. Edirne Başkonsolosluğu ise Trakya Bölgesi’ndeki şehirlerden yapılan vize başvurularını kabul etmektedir.

Bunun dışında konsolosluk bulunan şehirlerde yaşayan kişiler, bulundukları şehirdeki konsolosluklar üzerinden vize başvuru yapmalıdır. Konsolosluk bulunmayan şehirlerde yaşayan kişiler ise Ankara’da bulunan Bulgaristan Büyükelçiliği üzerinden vize işlemlerini yapabilir. Vize başvurularını, danışmanlık hizmeti veren merkezler aracılığı ile de gerçekleştirmek mümkündür. Dilerseniz Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçerek gerekli olan bilgileri alabilirsiniz.

Bulgaristan D Vizesi

Bulgaristan’dan vize almak isteyen kişiler için kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere iki vize çeşidi mevcuttur. Kısa süreli vizeler, turizm, ticaret, aile ziyareti gibi amaçlarla yapılacak seyahatlerde alınması gereken vizedir. Uzun süreli vize ise oturma iznini ifade etmektedir. Bulgaristan Konsolosluğu vize işlemleri dairesinden uzun süreli vizeye başvurmak mümkündür.

Ancak bu vizenin başvuru süresinin sonuçlanması, normal vizeye göre çok daha uzun olduğu için, en az 3 ay önceden başvuru yapılması gereklidir. Bulgaristan D Vizesi yaklaşık olarak 60 günde sonuçlanmaktadır. Siz de vize başvurunuzu Long Vize firmamız üzerinden yapabilir ve sürecin tüm zorluklarını firmamızın üstlenmesini temin edebilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Bulgaristan
Bulgaristan Konsolosluğu Vize

Bulgaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Bulgaristan aile arkadaş ziyareti vizesi bu ülkede bulunan yakınlarını ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almaları gereken vize çeşididir. Avrupa’nın Türk nüfusu açısından en yoğun ülkelerinden biri olan Bulgaristan’da bulunan ailelerini ziyaret etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu ülkenin büyükelçiliği ya da konsoloslukları üzerinden başvuru yapmalıdır.

Vize başvuruları konusunda yetkilendirilmiş olan vize danışmanlık firmaları aracılığı ile başvuru yapmak da mümkündür. Long Vize Turizm olarak firmamız da Bulgaristan’a gitmek isteyen kişilerin vize başvuru işlemlerinin sağlanması için profesyonel olarak hizmet vermektedir. Uzun yıllardan beri bu alanda kazanmış olduğu deneyimi müşterileri ile paylaşan firmamızın hizmetlerinden yararlanmak için internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde bulunan telefon numaralarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bulgaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Davetiye Şartı

Bulgaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Bulgaristan Cumhuriyeti’ne gitmeyi düşünen kişilerin, başvuru esnasında bu ülkede oturan yakınları tarafından kaleme alınmış ve Bulgaristan Yabancılar Şubesi tarafından onaylanmış bir davetiyeyi sunmaları zorunludur. Davetiyesi olmayan kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir.

Ayrıca Bulgaristan’da eşini ziyaret etmek isteyen kişiler, evlilik cüzdanlarının bir fotokopisini de sunmakla yükümlüdür. Bulgaristan vize başvurusu için gerekli olan evraklara ek olarak bu evrakların da sunulması, başvurunun olumlu sonuçlanması açısından büyük öneme sahiptir. Ayrıca 18 yaşında küçük olup da Bulgaristan vizesi başvurusu yapacak ola kişiler, velilerinden almış oldukları bir muvafakat belgesini de sunmalıdır.

Bulgaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusu Neden Reddedilir?

Bulgaristan için yapılan vize başvuruları, bazen ret yanıtı alabilmektedir. Bu durumun pek çok sebebi vardır. En önemli sebep, ilgili makamlar tarafından istenilen evrakların sunulmamış olmasıdır. Talep edilen evrakların bir tanesinin bile eksik olması, başvurunun ret cevabı almasına yol açacağından tüm evraklar eksiksiz olmalıdır.

Ayrıca başvuru yapan kişinin daha önce işlemiş olduğu suçlar nedeni ile adli sicil kaydının bulunması da ret nedeni olabilmektedir. Vize başvuru sürecinizin olumlu olarak sonlanması için siz de başvurularınızı Long Vize üzerinden yapabilirsiniz. Firmamız bütün vize sürecini sizin için profesyonel şekilde yöneterek, istediğiniz sonuca ulaşmanız için sizlere destek sağlıyor.

Arkadaş Aile Vizesi Bulgaristan
Bulgaristan Aile Arkadaş Vizesi

Bulgaristan Ticari Vize

Bulgaristan ticari vize ticari amaçlarla Bulgaristan Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarının almaları gereken yasal izindir. Normal vize başvurularına ek olarak ticari vize başvurularında ek bazı evrakların da sunulması gereklidir. Eğer Bulgaristan’da kurulu olan bir şirket ile iş yapmak için seyahat edilecekse bu şirket tarafından gönderilmiş ve Bulgaristan Yabancılar Şubesi tarafından onaylanmış bir davete sahip olmak bu konuda önem arz etmektedir. Bunun yanında vize başvuru dilekçesine yapılacak olan faaliyetin eksiksiz bir şekilde yazılması gereklidir. Ticari vize almak isteyen kişiler eğer bir şirket adına bu seyahate çıkacaklarsa, şirket yetkilileri tarafından yazılıp imzalanmış olan bir dilekçe de başvuru esnasında sunulmalıdır.

Bulgaristan Ticari Vize İle Bulgaristan’a Seyahat

Bulgaristan vizesi almak isteyen kişiler, bu ülkeye kara yolu aracılığı ile gidecekse başvuru esnasında bu durumu belirtmelidir. Bu durumda ibraz edilmesi gereken 3 evrak daha bulunmaktadır. Bunlardan ilki seyahat edilecek olan aracın ruhsatı, ikincisi uluslar arası geçerliliğe sahip olan sürücü belgesi ve son olarak da uluslar arası geçerliliği olan yeşil sigorta belgesidir.

Bu üç evraktan birini ibraz edemeyen kişilerin araç ile Bulgaristan’a geçmelerine izin verilmez. Bulgaristan ticari vize başvurusu da Bulgaristan vize başvurusu gibi maksimum 10 iş günü içerisinde sonuca ulaşmaktadır. Ancak oluşabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak ticari vize başvuruları 1 ay önceden yapılmalıdır.

Bulgaristan İçin Finansal Yeterliliğin İspatı

Bulgaristan’dan ticari vize almak isteyen kişiler, bu konuda Bulgaristan vize ücreti ve finansal yeterliliğe sahip olduklarını da çeşitli belgeler ile ispat etmek zorundadır. Yeterli maddi imkâna sahip olmayan kişilerin ya da sermaye yapısı yeterli olan bir şirkette faal olarak çalıştığını ispat etmeyen kişilerin yaptıkları ticari vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Vize başvuru sürecinizin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçebilir ve vize işlemlerinizi firmamız aracılığı ile yapabilirsiniz. Firmamızın deneyimli danışmanları, vize başvurunuzun her aşamasında gerekli olan hususları size bildirerek sürecin daha etki yönetilmesini sağlamaktadır. Long Vize tarafından sunulan hizmetler hakkında daha detaylı bilgi edinmek için irtibat numaralarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Ticari Bulgaristan
Bulgaristan Ticari Vize

Bulgaristan Turistik Vize

Bulgaristan Turistik vize çeşitleri arasında en çok tercih edilen vizelerden biri turistik vizelerdir. Bu ülkeyi gezmek ve tanımak amacıyla yapılacak olan turistik geziler için Bulgaristan turistik vize sahibi olmak gereklidir. Ancak bu gereklilik sadece bordo pasaport sahipleri için geçerlidir. Yeşil pasaport sahipleri ise 90 güne kadar vize almadan seyahat edebilirler, ancak 90 günü aşacak ziyaretler için uzun süreli vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar.

Turistik vize almak isteyen kişiler bu işlemlerini bizzat yapabilecekleri gibi, Bulgaristan temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş olan danışmanlık merkezleri aracılığı ile de yapabilirler. Sürecin daha kolay ilerlemesi ve doğru yönetilmesi açısından vize danışmanlık merkezlerinin sunmuş olduğu hizmetler, büyük avantaj sağlamaktadır.

Bulgaristan Turistik Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalı?

Bulgaristan vize başvurusu yapmadan önce büyükelçilik ya da konsoloslukların internet sitelerinde yer alan vize başvuru formu doldurulmalıdır. Bu form doldurulurken, istenilen her bilgi eksiksiz olarak ibraz edilmelidir. Ayrıca bu form üzerinde yanıltıcı bilgi vermek, daha sonra bu durumun ortaya çıkması ile kişiler hakkında yasal işlem yapılmasına neden olabilir. 

Bulgaristan başvuru formu Türkçe olarak düzenlenmiştir. Bu nedenle de oldurulması oldukça kolaydır. Burada doldurulan bilgiler, daha sonra başvuru esnasında sunulacak olan evraklarda yer alan bilgilerle çelişki içerisinde olmamalıdır. Vize başvurularınızın profesyonel danışmanlarımızın tarafından yapılmasını ve bu süreçte oluşabilecek her türlü sorunun firmamız tarafından üstlenilmesini istiyorsanız Long Vize Turizm ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Bulgaristan Schengen Ülkesi Mi?

Schengen üye ülkelerinden herhangi birisi için alınan vize ile diğerlerine de seyahat etmek mümkündür. Bu oldukça büyük bir avantajdır. Ancak Bulgaristan henüz Schengen üye ülkesi değildir. Geçtiğimiz yıllarda Avrupa Birliği’ne tam üye olarak kabul edilmesine rağmen, Schengen ülkeleri arasına alınmamıştır. Bu nedenle de Bulgaristan için alınan vize ile diğer Schengen ülkelerini gezebilmek mümkün değildir.

Ama Schengen vizesi sahibi olan kişilerin, Bulgaristan’a ayrıca vize almadan girebilmeleri mümkündür. Bulgaristan vizesi ve vize işlemleri hakkında merak ettiğiniz konularda bilgi almak ve firmamız tarafından sunulan danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için Long Vize firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Turistik Vize Bulgaristan
Bulgaristan Turistik Vize

Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, bu işlemlerini Bulgaristan Büyükelçiliği ya da konsolosluklar üzerinden gerçekleştirebilirler. Başvurunun hangi temsilcilikten yapılacağı, kişilerin ikamet ettikleri şehirlere göre değişiklik göstermektedir. Doğu ve Güneydoğu illerinde temsilcilik bulunmadığı için buralarda yaşayan kişiler başvurularını Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği’ne yapmalıdır. Bursa’da bulunan konsolosluk, tüm Türkiye’den yapılacak başvuruları kabul etmektedir.

İstanbul Başkonsolosluğu ise Marmara Bölgesi’nde ikamet eden kişiler tarafından yapılan başvuruları değerlendirmektedir. Bulgaristan vizesi için başvuruda bulunacak kişiler, bu işlemli kendileri doğrudan yapabilecekleri gibi, diplomatik temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile de yapabilirler. Sürecin hızlı işlemesi ve olumlu yanıt alabilmek açısından danışmanlık merkezlerinin sunmuş olduğu hizmetler daha avantajlıdır.

Bulgaristan Vize Başvurusu Esnasında Hazır Bulunmak Gerekli Mi?

Vize işlemlerini bireysel olarak yapan kişiler, başvuru sürecinin her aşamasında ilgili diplomatik temsilcilikte hazır bulunmalıdır. Ancak vize başvurusunun bireysel olarak yapılacağı durumlarda, daha önceden bu temsilciliklerden randevu alınması gereklidir. Oluşabilecek kalabalıkların önüne geçebilmek ve işlemlerin sorunsuz ilerleyebilmesi açısından randevu almak zorunludur. 

Bulgaristan vize işlemleri eğer bir danışmanlık merkezi üzerinden yapılacaksa, ilk defa bu ülke için ya da Avrupa ülkeleri için başvuru yapan kişilerin hazır bulunmaları ve parmak izi örneği vermeleri gereklidir. Ancak daha önce parmak izi örneği vermiş olan kişilerin başvuru esnasında kendilerinin bulunmalarına gerek yoktur. Başvuru sahibi tarafından yetkilendirilmiş firma danışmanları, bu süreçte gerekli olan işlemleri sağlayacaktır.

Başvuru Neden Reddedilir?

Bulgaristan vizesi almak isteyen kişilerin bazen ret yanıtı ile karşılaşmaları da mümkündür. Ret yanıtı almanın en temel gerekçesi, bu ülke tarafından talep edilen yeterliliklerin sağlanmamasıdır. Bulgaristan Cumhuriyeti, vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken bir takım sorumluluklar belirlemiştir.

Bunlardan birinin eksik olması, başvurunun olumsuz yanıt almasına neden olacaktır. Vize başvuru işlemlerinizi Long Vize Turizm üzerinden yaparak süreç içerisinde oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz. Firmamızın deneyimli danışmanları, vize başvurunuzu sizin adınıza yöneterek eksik hiçbir noktanın kalmamasını sağlamaktadır. Long Vize firmamız ile irtibata geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve dilerseniz başvuru işlemlerinizi başlatmak için randevu talep edebilirsiniz.

Başvurusu Vize Bulgaristan
Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan Vize Evrakları ve Belgeleri

Bulgaristan vize evrakları ve belgeleri ile başvuru yapacak olan kişilerin, başvuru yapmadan önce hazırlaması ve başvuru esnasında sunması gereken bir takım evraklar vardır. Ancak Bulgaristan makamları gerekli gördüğü durumlarda, standart evraklardan hariç ek evrak talep etme hakkına da sahiptir. Bulgaristan vize evrakları ve belgeleri başvuru yapan kişinin başvurusunun onaylanması için ibraz edilmesi zorunlu olan evraklardır.

Öncelikle, vize başvurusunda bulunacak olan kişinin en fazla son 10 yıl içerisinde çıkarılmış ve seyahat planlanan seyahatten sonra da en az 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmaları gereklidir. Ayrıca vize işlemlerinin yapılabilmesi için bu pasaportun en az 2 boş yaprağının bulunması da zorunludur.

Bulgaristan Vize Evrakları Ve Belgeleri Başvuru Formu ve Başvuru Dilekçesi

Bulgaristan vizesi almak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken şey, Bulgaristan temsilciliklerinin internet sitelerinde yer alan vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Başvuru formu, başvuru yapan kişi hakkında ön bilgi vermesi nedeniyle önemlidir. Türkçe olarak düzenlenmiş olan bu formda, tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Sonrasında ise Bulgaristan Büyükelçiliği ya da konsolosluklarına hitaben yazılmış olan bir başvuru dilekçesinin bu makamlara sunulması lazımdır. Bu dilekçede, seyahatin amacı, süresi, yapılacak faaliyetler ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı gibi bilgiler detaylı olarak belirtilmelidir. Dilekçede belirtilen bilgiler daha sonra detaylı olarak araştırılacağı için, eksik bilgi vermek sakıncalıdır.

Bulgaristan Vizesi Diğer Evraklar

Bulgaristan Büyükelçiliği Vize İşlemleri Pasaport, başvuru dilekçesi ve başvuru formunun haricinde ibraz edilmesi gereken belgelerin başında son 3 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf, tam detaylı ikametgah belgesi, gelir durumunu beyan eden belge, 18 yaşından küçük olanlar için velileri tarafından verilmiş olan izin belgesi yer almaktadır.

Ancak Bulgar makamları gerek görülmesi halinde daha fazla belge isteme hakkına sahiptir. Başvuru yapılan vizenin türüne göre de eklenmesi gereken farklı evraklar olabilir. Long Vize Turizm firmamızı arayarak almak istediğiniz vize türünü belirtebilir ve bu vize türü için gerekli olan evrakların tam listesini öğrenebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz vize başvurularınızı Long Vize firmamız üzerinden gerçekleştirebilir ve sıkıntı yaşamadan bu süreci tamamlayabilirsiniz.

Belgeleri Ve Evrakları Vize Bulgaristan
Bulgaristan Vize Belgeleri Ve Evrakları

Bulgaristan Vize Formu

Bulgaristan vize formu doldurulurken ne istenildiğine dikkat edilerek doldurulması gereklidir. Bulgaristan Cumhuriyeti’nin Büyükelçiliği’nin ya da konsoloslukların internet sitesinde yer alan başvuru formu yer almaktadır. Bu form, Bulgar makamlarının başvuru sahibi hakkında gerekli olan ön bilgiyi edinmeleri açısından önemlidir.

Türkçe olarak doldurulan bu formda verilen bilgiler, daha sonra ibraz edilecek olan evraklardaki bilgiler ile çelişir nitelikte olmamalıdır. Bulgaristan temsilciliklerinin, yanıltıcı beyanda bulunan kişiler hakkında suç duyurusu yapma ve yasal işlem başlatma hakkı vardır. Ayrıca yanlış bilgi vermek Bulgaristan vizesi için yapılan başvurunun ret cevabı almasına da neden olmaktadır. Başvuru formunda talep edilen tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Bulgaristan Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan vize formu doldurulurken ne istenildiğine dikkat edilerek doldurulması gereklidir. Bulgaristan’da yaş sınırı olmaksızın bordo pasaport sahibi her Türk vatandaşı için vize uygulaması vardır. Bu nedenle de seyahat edecek kişilerin her biri için ayrı bir form doldurulmalıdır. Seyahat edecekler içerisinde yeni doğmuş çocuklar bile olsa, adına bir form doldurulmalıdır.

18 yaşını doldurmamış olan çocukların formları aile bireyleri tarafından tamamlanmalıdır. Ayrıca seyahatin amacı da açık olarak formda bildirilmelidir. Belirlenen seyahat türüne göre talep edilen ek evrakların da başvuru evrakları ile birlikte ibraz edilmesi önemlidir. Formda ibraz edilen bilgiler, daha sonra detaylı bir araştırma yapılarak doğrulatılmaktadır. Doğrulanamayan bilgiler, başvurunun ret almasına neden olacaktır.

Bulgaristan Dilekçesi Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan Konsolosluğu Vize başvuru dilekçesini kendisi dolduracak olan kişiler için internetten çok sayıda Bulgaristan vizesi dilekçe örneği bulabilirler. Bu örneklerden yola çıkılarak hazırlanan dilekçe, ıslak olarak imzalandıktan sonra başvuru yapılacak olan temsilciğin vize dairesine teslim edilmelidir. Vize başvurularını danışmanlık hizmeti veren merkezler aracılığı ile yapacak olan kişilerin dilekçeleri bu firmalar tarafından doldurulacağı için, yapmaları gereken tek şey dilekçeyi imzalamaktır.

Siz de deneyimli danışmanlar tarafından hazırlanmış olan bir dilekçe ile vize başvurusu yapmak ve sonrasındaki süreçte de sürekli olarak bu danışmanlardan destek almak için Long Vize firmamızı tercih edebilirsiniz. Profesyonel hizmetleri müşteri memnuniyeti esası ile sizlere sunan firmamız, ihtiyaç duyduğunuz her anda sizlerin yanında.

Formu Vize Bulgaristan
Bulgaristan Vize Formu

Bulgaristan Vize İşlemleri

Bulgaristan vize işlemleri yaptırmak, bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bir zorunluluktur. Bulgaristan’a vize olmadan girebilmek bu pasaport sahipleri için mümkün değildir. Bulgaristan vizesi almak isteyen kişiler, Bulgaristan Büyükelçiliği’nin internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak işe başlamalıdır.

Bu form, Bulgaristan Cumhuriyeti’nin başvuru sahibi hakkında ön bilgiye sahip olmasını sağlayan bir formdur. Türkçe olarak hazırlanmış olan bu formda talep edilen bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Formun hatalı bilgilerle doldurulması, daha sonra yapılan araştırmalarda bu durumun ortaya çıkması halinde vize başvurusu reddedilmesine neden olur. Vize başvurusu yapacak olan kişiler, yaşadıkları şehre en yakın diplomatik temsilcilikleri tercih etmelidir.

Bulgaristan Schengen Ülkesi Mi?

Bulgaristan Avrupa Birliği’ne tam üye olmasına rağmen, Schengen üye ülkeleri arasında değildir. Bu nedenle de Bulgaristan vizesi alarak bir kişinin Schengen ülkelerine giriş yapabilmesi mümkün değildir. Ancak diğer Avrupa ülkelerine girmek için Schengen vizesine sahip olan kişiler, Bulgaristan’a vizesiz girebilirler.

Bulgaristan vizesi ile ilgili olarak daha fazla bilgi almak ve dilerseniz vize başvuru işlemlerinizi firmamız aracılığı ile yapmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. İnternet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarınızdan bize ulaşım sağlamanız mümkündür. Long Vize olarak vize başvuru sürecinizi profesyonel olarak yönetiyor ve başvurunuzun her aşamasında size destek sağlıyoruz.

Bulgaristan Vize İşlemleri Başvuru Dilekçesi

Bulgaristan vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, başvuru formunu doldurduktan sonra Bulgaristan Büyükelçiliği ya da Bulgaristan konsolosluklarına hitaben yazılmış bir dilekçeyi de sunmak zorundadır. Bu dilekçe, yapılacak olan seyahatin tüm detaylarını içermek zorundadır. Seyahatin ne amaçla yapıldığı, ne kadar süreceği ve kalınacak yer bilgileri gibi detaylar, tam bir şekilde belirtilmesi gereklidir.

Dilekçede ya da formda zihinlerde soru işareti bırakacak durumların olması, başvurularının olumsuz değerlendirilmesine yol açacağından dolayı, özenli olunması elzemdir. Dilekçe yazım işleminin vize merkezlerine yaptırılması, yaşanabilecek eksikliklerin ve olumsuzlukların önüne geçmek açısından önem arz etmektedir. Yazılan başvuru dilekçesi, başvuru sahibi tarafından bizzat sunulabileceği gibi, başvuru merkezi aracılığı ile de sunulabilir.

İşlemleri Vize Bulgaristan
Bulgaristan Vize İşlemleri

Bulgaristan Vize Randevusu

Bulgaristan vize randevusu almak isteyen kişilerin bu ülkenin, Türkiye’de bulunan temsilciliklerinin çalışma saatlerini bilmesi gereklidir. Vize başvuruları esnasında oluşabilecek yoğunluğun önlenmesi adına Bulgaristan vizesi almak için önceden randevu alınması gereklidir. Vize randevu saatleri Bulgaristan Büyükelçiliği’nin ve konsolosluklarının normal mesai saatlerinden farklıdır.

Vize başvuru işlemleri Pazartesi-Perşembe günleri arasında sabah 9.00’dan öğlen 12.00’ye kadar devam etmektedir. Bu saatlerin dışında vize işlemi yapmak mümkün değildir. Randevu sahibi olan kişilerin randevu saatinde ilgili temsilcilikte hazır bulunması gereklidir. Randevu saatini geçiren kişiler, başvuru haklarını kaybederler ve yeniden randevu almaları gerekir. Vize başvuru sürecinin takibinin kolaylaşması adına vize danışmanlık merkezlerinden hizmet almak, başvuru sahiplerine büyük kolaylık sağlamaktadır. 

Bulgaristan Vize Randevusu Ve Gerekli Olan Evraklar

Bulgaristan vize başvurusu yapacak olan kişilerin hazırlamaları ve başvuru esnasında sunmaları gereken bir takım evraklar vardır. Bu evrakların eksik olması halinde değerlendirme olumsuz sonuçlanacaktır. Vize başvurusu yapacak olan kişilerin en fazla son 10 yıl içerisinde alınmış ve planlanan seyahat tarihinden sonra da en az 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaporta sahip olması en önemli şarttır.

Ayrıca vize işlemlerinin yapılabilmesi için pasaportta iki boş yaprağın bulunması gereklidir. Bunun dışında başvuru öncesinde vize başvuru formunu doldurmak ve bir de temsilciliklere hitaben yazılmış olan bir başvuru dilekçesini sunmak da zorunludur. Gerekli olan evraklar hakkında daha geniş bilgi almak için Long Vize Turizm firmamız ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortası Şartı

Bulgaristan vizesine başvuracak olan kişilerden Bulgaristan Cumhuriyeti’nin talep ettiği şartlardan birisi de kişinin sağlık sigortasına sahip olmasıdır. Seyahat sırasında yaşayacağı sağlık problemlerinin karşılanması ya da kişinin bu seyahat esnasında vefat etmesi halinde cenaze masraflarının karşılanması için en az 30.000 Euro değerinde bir sağlık sigortasına sahip olmak zorunludur.

Sağlık sigortasına sahip olmayan kişilerin başvuruları, diğer şartlar sağlanmış olsa bile genellikle ret cevabı almaktadır. Vize başvuru sürecinizin daha etkin bir şekilde yönetilmesini ve meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçebilmeyi istiyorsanız, başvurunuzu Long Vize firmamız aracılığı ile yapabilirsiniz.

Randevusu Vize Bulgaristan
Bulgaristan Vize Randevusu

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan vize Ücreti öğrenmek ve vizesini almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bireysel olarak başvuru yapabilecekleri gibi, vize başvuru firmaları aracılığı ile de başvuruda bulunabilirler. Bulgaristan Büyükelçiliği Vize Başvurusu yapacaklarına bağlı olarak Bulgaristan vize ücreti de değişiklik göstermektedir. Hangi vize türüne başvuru yapılacağı, ücret konusunda belirleyici olan hususlardan biridir.

Vize çeşitlerine göre vize ücretleri de değişiklik göstermektedir. Ayrıca vize başvuru merkezi ile başvuru yapacak olan kişilerin, bu firma için de ücret ödemesi gerektiğinden dolayı, farklı ücret tarifelerinin ortaya çıkması mümkündür. Vize ücretleri ile ilgili olarak daha net bilgi alabilmek için Long Vize Turizm firmamızı arayabilir ve başvurmak istediğiniz vize çeşidini belirterek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Bulgaristan vize başvurusu işlemini bireysel olarak yapan kişiler, başvuru ücretini Bulgaristan Cumhuriyeti’nin Büyükelçiliği’ne ya da konsolosluklarına ait olan banka hesaplarına yatırmalıdır. Bu temsilciliklerin hangi bankalarda hesaplarının olduğu, internet siteleri üzerinden öğrenilebilir. Başvuru ücretinin yatırılmasından sonra dekont alınmalı ve başvuru evrakları içerisinde dekonta da yer verilmelidir.

Vize merkezi firmaları aracılığı ile başvuru yapan kişiler ise başvuru ücretini iki yolla ödeyebilirler. Dilerlerse başvuru ücreti ile birlikte tüm ücreti firma hesabına yatırabilirler ve firma, kişi adına bu ücreti yatırabilir. Ya da kişi ücreti yine kendisi yatırır ve dekontu başvuru merkezine teslim eder.

Bulgaristan Vizesi Muafiyeti Olan Pasaportlar

Bulgaristan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında kısmi vize uygulaması vardır. Yani vize uygulaması, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli olan bir durum değildir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup diplomatik siyah pasaport ya da gri hizmet pasaportu sahibi olan kişilerin vize almadan yalnızca pasaport ile bu ülkeye girmeleri mümkündür.

Yeşil pasaport sahipleri ise 90 güne kadar yapacakları ziyaretlerde vizeden muaftır. Ancak umumi yani bordo renkli pasaport sahipleri, mutlaka vize almak durumundadır. Vize başvuru işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve firmamızın danışmanlık hizmetlerinden istifade etmek için Long Vize firmamız ile görüşmeniz yeterlidir. Firmamıza internet sitemiz üzerinde yer alan telefon numaralarımızdan ya da internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Vize Ücreti Bulgaristan
Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan Vizesi Dilekçe Örneği

Bulgaristan vizesi dilekçe örneğini öğrenmek ve başvurusu yapmak için yapılması gereken ilk şeylerden biri, başvuru işlemlerini başlatmak amacıyla bu ülkenin diplomatik temsilciliklerine hitaben yazılmış bir dilekçenin sunulmasıdır. Bulgaristan vizesi için yazılacak dilekçeler Türkçe ya da Bulgarca olabilir. Yazılan dilekçede seyahatin hangi tarihler arasında gerçekleşeceği ve hangi amaçla yapılacağı açık olarak belirtilmelidir.

Bunun dışında seyahat sırasında oluşacak masrafların nasıl karşılanacağı da dilekçede yer almalıdır. Eğer seyahat masrafları şirket ya da devlet kurumu tarafından finanse edilecekse, bu kurumların adı dilekçede zikredilmelidir. Ancak ek olarak kurum yetkilileri tarafından bu seyahatin finanse edileceğine dair yazılmış ve ıslak olarak imzalanmış bir dilekçe de sunulmalıdır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Davetiye Şartı 2021

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Bulgaristan Cumhuriyeti’ne gitmeyi düşünen kişilerin, başvuru esnasında bu ülkede oturan yakınları tarafından kaleme alınmış ve Bulgaristan Yabancılar Şubesi tarafından onaylanmış bir davetiyeyi sunmaları zorunludur. Davetiyesi olmayan kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir.

Bulgaristan’da eşini ziyaret etmek isteyen kişiler, evlilik cüzdanlarının bir fotokopisini de sunmakla yükümlüdür. Bulgaristan vize başvurusu için gerekli olan evraklara ek olarak bu evrakların da sunulması, başvurunun olumlu sonuçlanması açısından büyük öneme sahiptir. Ayrıca 18 yaşında küçük olup da Bulgaristan vizesi başvurusu yapacak ola kişiler, velilerinden almış oldukları bir muvafakat belgesini de sunmalıdır.

Bulgaristan Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Doldurulur?

Vize başvuru dilekçesini kendisi dolduracak olan kişiler için internetten çok sayıda Bulgaristan vizesi dilekçe örneği bulabilirler. Bu örneklerden yola çıkılarak hazırlanan dilekçe, ıslak olarak imzalandıktan sonra başvuru yapılacak olan temsilciğin vize dairesine teslim edilmelidir. Vize başvurularını danışmanlık hizmeti veren merkezler aracılığı ile yapacak olan kişilerin dilekçeleri bu firmalar tarafından doldurulacağı için, yapmaları gereken tek şey dilekçeyi imzalamaktır.

Deneyimli danışmanlar tarafından hazırlanmış olan bir dilekçe ile vize başvurusu yapmak ve sonrasındaki süreçte de sürekli olarak bu danışmanlardan destek almak için Long Vize firmamızı tercih edebilirsiniz. Profesyonel hizmetleri müşteri memnuniyeti esası ile sizlere sunan firmamız, ihtiyaç duyduğunuz her anda sizlerin yanında.

Dilekçe Örneği Vizesi Bulgaristan
Bulgaristan Vizesi Dilekçe Örneği

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar? Bulgaristan vizesi almak isteyen kişiler, süreç içerisinde meydana gelebilecek olumsuzlukları da göz önünde bulundurarak en az 1 ay önceden başvuru yapmalıdır. Sürecin normal seyrinde işlemesi ve aksaklık yaşanmaması halinde vize başvuruları genellikle 10 gün içerisinde sonuca ulaşmaktadır. 

Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı yine de değişkenlik gösterebilir. İbraz edilen evrakların yeterli görülmemesi halinde Bulgar makamlarının daha fazla belge talep etme hakkı vardır. Talep edilen yeni belgelerin temin edilmesi ve değerlendirilmesi ise sürecin uzamasına yol açmaktadır. Ayrıca iki ülkenin bayramlarına ve resmi tatillerine denk gelen dönemlerde de vize işlemleri sekteye uğrayacağından, başvurunun sonuçlanması gecikebilir.

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar Ve Eğitim Vizesi Nedir

Bulgaristan vize başvurusu yapmak isteyen kişiler için, Bulgaristan’da iki farklı vize türü vardır. Bunlardan ilki kısa süreli yani 90 günü aşmayan vizelerdir. 90 günü aşan durumlarda ise uzun süreli vizeye yani D Tipi vizeye başvurulması gereklidir. Ancak D Tipi vizelere yapılan başvurular 45 ila 60 gün arasında sonuçlandığından dolayı, en az 3 ay önceden başvuru yapılması önem arz etmektedir.

Bulgaristan’da eğitim almak isteyen kişiler de D Tipi vize başvurusunda bulunmalıdır. Eğitim vizesi almak için hem Bulgar makamları tarafından talep edilen belgelerin, hem de Türkiye tarafından talep edilen belgelerin hazırlanması gereklidir. Eğitim vizesi, normal vizeye göre biraz daha karışık bir süreçtir. Bu karışık süreçte dilerseniz Long Vize Turizm firmamızın sunmuş olduğu profesyonel desteklerden yararlanabilirsiniz.

Gelir Durumunun İspat Edilmesi

Bulgaristan Cumhuriyeti, ülkeye gelmek isteyen kişilerin seyahat masraflarını karşılayabilecek maddi güce sahip olduklarının ispat edilmesini talep etmektedir. Bulgaristan Büyükelçili Vizesi İçin başvuru esnasında ıslak imzalı maaş bordrosu sunumu ya da kişi kendi iş yerine sahipse gelir belgesi dökümü sunmalıdır.

Eğer kişi bunlardan herhangi birine sahip değilse, seyahat masraflarını karşılama konusunda kendisine sponsor olan bir kişi tarafından yazılmış olan sponsor dilekçesini başvuru esnasında sunmalıdır. Long Vize firmamız, zorlu başvuru süreçlerinde sizin için kolaylaştırıcı hizmetler sağlamaktadır. Firmamızın bu hizmetlerine başvurmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Kaç Günde Çıkar Vizesi Bulgaristan
Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Bulgaristan Vizesi

Vfs Bulgaristan vizesi alacak olan kişiler, başvurularını bireysel olarak gerçekleştirebilecekleri gibi, vize başvuru merkezleri aracılığı ile de gerçekleştirebilirler. Bu konuda deneyimli olmaları ve sürecin nasıl işlediği konusunda bilgili olan başvuru firmaları,  vize başvuru sürecinin daha kolay ve daha hızlı sonlanmasına olanak tanımaları nedeniyle tercih edilmektedir. Bu şirketlerden biri de VFS Bulgaristan vizesi firmasıdır.

Sektörde uzun yıllardan beri faaliyet gösteren VFS firması, müşterilerinin vize başvuruları konusunda ihtiyaç duydukları her türlü desteği sağlamaktadır. Deneyimli çalışanları ve kaliteli hizmet anlayışına sahip olan bu firma aracılığı ile yapılan vize başvuruları, büyük ölçüde onay almaktadır. Siz de VFS Global üzerinden vize başvurusu yapmak istiyorsanız firmanın internet sitesi üzerinden randevu oluşturabilir ya da var olan telefon numaralarından irtibata geçebilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Vfs
Vfs Bulgaristan Vizesi

Vfs Bulgaristan Vizesi Gerekli Olan Evraklar

Her ülkede olduğu gibi Bulgaristan vize başvurusu esnasında da bu ülkenin temsilciliklerine sunulması gereken bazı belgeler vardır. Talep edilen belgelerin eksik olması ya da yanıltıcı bilgiler içermesi, vize başvurusunun reddedilmesine neden olacağından dolayı evrak tesliminde dikkatli olunması gereklidir.

Pasaportun yanı sıra, son 3 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf, tam detaylı ikametgâh belgesi ve gelir durumunu beyan eden evrakların da sunulması gereklidir. Gelir durumu beyanı için maaş bordrosu kullanılabileceği gibi, başvuru sahibine ait içerisinde son 6 ay boyunca para bulundurulmuş olan bir banka hesabının dökümünü paylaşmak da yeterli olacaktır.

Long Vize Başvuru Merkezi Hizmetleri

Bulgaristan Konsolosluğu Vize başvuru firmaları arasında Long Vize Turizm firması da önemli bir yere sahiptir. Başta Bulgaristan vizesi olmak üzere çok sayıda ülkenin vizesi için aracılık ve başvuru hizmeti veren bu firmadan alınacak profesyonel hizmetler sayesinde zorlu vize süreçlerini kolayca atlatmak mümkün hale gelmektedir. 

Long Vize firmasının sunmuş olduğu avantajlı hizmetlerden yararlanmak ve kolayca vize başvurusu yapmak için bu firma ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Vize işlemleri konusunda sektörde uzun yıllardan beri hizmet sağlayan ve hizmet vermiş olduğu müşteriler tarafından olumlu yorumlar alan bu firma, vize başvurunuz için ihtiyacınız olan her türlü hizmet sağlamaktadır.

Bulgaristan’ın Vize İstemeyen Ülkeleri

AvustralyaKıbrısBirleşik Krallık
AvusturyaKiribatiVatikan
ArnavutlukMakaoVenezuela
AndorraHong KongAlmanya
Antigua ve BardubaMeksikaYunanistan
ArjantinMoldovaDanimarka
BarbadosMonakoİsviçre
BahamalarNikaraguaİsveç
BelçikaYeni ZelandaJaponya
Bosna HersekNorveçKolombiya
BrezilyaPalauLetonya
EstonyaParaguayLitvanya
İsrailPeruLiechtenstein
İrlandaPanamaLüksemburg
İzlandaPolonyaMakedonya
İspanyaKanadaMalezya
MaltaŞiliSan Marino
KaradağPortekizABD
Çek CumhuriyetiRomanyaSingapur
HırvatistanSaint LuciaPorto Riko
Bulgaristan’ın Vize İstemeyen Ülkeleri

Bulgaristan Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus7 milyon (2019)
Para BirimiBulgar Levası
Resmi DiliBulgarca
DiniHristiyan
Telefon Kodu+359
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriKifla – Baniçka – Lutenitsa – Boza – Kulaç – Akıtma – Prensesa
Gezilecek YerlerAlexander Nevsky Katedrali – Borisova Gradina Parkı – Antik Roma Tiyatrosu
– Sea Garden – Ulusal Sanat Galerisi
BaşkentSofya
ŞehirleriSofia – Varna – Tırnova – Wratsa – Burgaz – Gabrova – Rusçuk
Yüz Ölçümü110.994 km2
Zaman DilimiUTC+2 (DAZD)
İnternet Alan Adı.bg
KurucusuAsparuh Han
BaşkanıRumen Radev
Asgari Ücret286,33 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiTipik Kıtasal
Asker Sayısı30,000
Komşu ÜlkeleriSırbistan – Kuzey Makedonya – Romanya – Yunanistan – Türkiye
Kuruluş TarihiMS 681
Bulgaristan Hakkında Genel Bilgiler
Bulgaristan
Bulgaristan
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Bulgaristan’a Vize Nasıl Alınır?

Bulgaristan Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları öncelikli olarak Bulgaristan Konsolosluğundan Vize Randevusu alınır ve randevu günü Konsolosluğun istemiş olduğu evraklar yetkili mercilere sunulur. Bulgaristan vizesi alırken gidiş tarihinizden minimum 20 gün öncesinden yapılması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilir gerekli evrakları öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan’a Vize Alırken Dikkat Etmem Hususlar Nelerdir?

Bulgaristan Vizesi alırken en önemli hususlardan birisi Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu almaktır. Konsolosluk vize randevusuz işlem yapmamaktadır. Bunun yanı sıra vize randevusu günü konsolosluğa sunulacak evraklar orijinal ve güncel olması gerekmektedir. Aksi takdirde ret alma durumunuz vardır. Bu tür sıkıntıları yaşamamak adına Firmamız Long Vize Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize İşlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Bulgaristan’a Vize Alırken Başvuruda Bulunmam Şart Mı?

Bulgaristan’a Vize Alırken şahsen başvuruda bulunmanıza gerek yoktur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimize evraklarınız kargo ya da elden bırakabilirsiniz bizler sizlerin adına Bulgaristan Konsolosluğundan Vize Randevunuzu alıp, Vize Başvurunuzu gerçekleştirebiliriz.

Bulgaristan Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Bulgaristan ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecekler için vize başvurusu Bulgaristan Büyükelçilikten yapılmamaktadır. Bulgaristan vize işlemleri ile ilgilenen Kurum Bulgaristan Konsolosluğu dur. Vize başvuruları Bulgaristan konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilirken, Bulgaristan Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi işlemlerini yürütmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vizesine hemen sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Alınır mı?

Bulgaristan’a seyahat edecek vize başvuru sahipleri Bulgaristan Büyükelçiliğinden değil Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu almaları gerekmektedir. Bulgaristan Büyükelçiliği vize işlemlerine bakmamaktadır. Vize İşlemleri İle Bulgaristan Konsolosluğu ilgilenmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi Arayarak Bulgaristan Vize Randevunuzu oluşturur gerekli evraklara sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Büyükelçiliğinden Vize İşlemleri Gerçekleşiyor mu?

Bulgaristan Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ile Bulgaristan ülkesi arasındaki diplomasi ile ilgili konularda ilgilenmektedir. Bulgaristan Vize Başvurusunda bulunacak vize başvuru sahipleri Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu alınarak konsolosluktan gerçekleşir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilir randevu işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Bulgaristan Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Bulgaristan Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyetinden seyahat edecek olan kişilerin vize başvuru işlemlerinde kabul eden kurumdur. Bulgaristan Vize başvuru işlemleri ile ilgili prosedürler Bulgaristan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Vize Başvuru işlemlerine başlamadan önce Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu alınması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vizesi alabilirsiniz.

Bulgaristan Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bulgaristan’a seyahatlerinden önce alması gerekli olan Bulgaristan Vizesi için, vize başvuruları Bulgaristan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Yalnız vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmeden önce Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu alınması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bulgaristan Konsolosluğundan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Bulgaristan Konsolosluğundan vize başvurusu gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları öncelikle olarak Konsolosluktan vize randevusu oluşturması gerekmektedir. Bulgaristan Konsolosluğu randevusuz işlem yapmamaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan İçin Gerekli Evrak Belge Ve Formlara sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde bulunacak vize başvuru sahipleri öncelikli olarak Bulgaristan’dan bir akrabanız ya da bir arkadaşınız davetiye göndermesi gerekmektedir. Davetiyesiz vize başvurusu Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusu olarak kabul edilmemektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vizesi alabilir gerekli evraklara sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Alırken Davetiye Kullanmak Zorunda mıyım?

Bulgaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri davetiye kullanmak zorundadırlar. Davetiyesiz başvuru Aile Arkadaş Ziyareti başvurusu olarak kabul edilmemektedir. Bulgaristan Davetiyesi Bulgaristan’daki belediyeden orijinal olarak gelmesi gerekmektedir. Orijinal olarak gelmeyen davetiye geçersiz sayılmaktadır. Firmamız Long Vize Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize Randevunuzu oluşturabilir gerekli evrakları öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde Davetiyeyi Kimler Gönderebilir?

Bulgaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Bulgaristan Belediyesinden gelen davetiye üzerine Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu alınarak başlanmaktadır. Davetiyeyi Bulgaristan’dan yaşayan bir arkadaşınız ya da bir akrabanız göndermesi gerekmektedir. Davetiye gönderecek olan kişi Bulgaristan Vatandaşı Ya da Bulgaristan’da oturumu olması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilir gerekli randevu işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Bulgaristan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan Ticari Vizesi Bulgaristan’a seyahat edecek olan vize başvuru sahiplerinin bir iş görüşmesi ya da bir fuar gezisi üzerine verilen bir vize türüdür. Bulgaristan Ticari vize başvurusunda bulunacak kişiler Bulgaristan’dan gelecek davetiye üzerine başvuru yapılabilmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Ticari Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bulgaristan Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Bulgaristan Ticari vize başvurusunda bulunacak vize başvuru sahipleri Bulgaristan Hükumetinden gelecek olan ticari davetiye üzerine başvurularını gerçekleştirebilirler. Gelecek olan ticari davetiye belediye onaylı ve orijinal olması gerekmektedir. Ticari vizeler en fazla 90 güne kadar verilmekte olup 90 günden fazla olan vize türlerine d tipi ulusal vize denilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vizesi hızlı kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Bulgaristan Ticari Vize İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler Nelerdir?

Bulgaristan Ticari Vize işlemlerinde öncelikli olarak en önemli evraklardan birisi ticari davetiyedir. Ticari davetiye Bulgaristan hükumetinden orijinal onaylı olmak durumundadır. Aksi takdirde ticari vizeye başvuru yapılamaz. Ticari Vize Başvurusunda bulunacak vize başvuru sahipler Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu aldıktan sonra konsolosluğun istemiş olduğu evrakları hazırlaması gerekmektedir. Bu Evraklar yapılacak vize başvuru türüne ve kişilerin iş durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak Bulgaristan Vize Başvuru Evraklar Listesini öğrenebilir vize randevusu oluşturabilirsiniz.

Bulgaristan Turistik Vize Nasıl Alınır?

Bulgaristan Turistik Vize İşlemlerine başlamadan önce Bulgaristan Konsolosluğundan Vize Randevusu alınması gerekmektedir. Bulgaristan Konsolosluğundan alınan vize randevusundan sonra konsolosluğunun istemiş olduğu evraklarla beraber randevu günü başvuru gerçekleştirilir. Konsolosluğun istemiş olduğu evraklar kişilerin iş durumu ve meslek durumlarına göre değişkenlik göstermektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vizesini kolaylıkla alabilir gerekli evraklar listesine sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Turistik Vizesi İle Avrupa Ülkelerine Seyahat Edebilir miyim?

Bulgaristan Turistik Vize ile Avrupa ülkelerine seyahat etmek mümkün değildir. Bulgaristan Vizesi ile sadece Bulgaristan’a seyahat edilebilmektedir. Yalnız Bir Avrupa vizeniz yani Schengen vizeniz var ise bu vize çok girişli bir vize ise Bulgaristan’a seyahat edebilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Schengen Vizesi ya da Bulgaristan Turistik Vizesi alabilirsiniz.

Bulgaristan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan Turistik Vizesi Bulgaristan Konsolosluğundan alınan vize randevusundan sonra başvuru gerçekleşir. Vize Başvuru sürecinden sonra ortalama 7-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu Süreç Bulgaristan Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vizesinin Kaç Günde Çıkacağını Öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan’a seyahat edecek olan vize başvuru sahipleri Öncelikli olarak Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu oluşturmak zorundadırlar. Oluşturulan vize randevu sonrasında Bulgaristan Konsolosluğunun istemiş olduğu vize evrakları hazırlanır ve randevu günü konsolosluğa teslim edilir. Vize Evrakları kişilerin iş durumu ve meslek durumlarına göre değişmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilir gerekli evrakları öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvurusuna Şahsen Gelmem Gereklimi?

Bulgaristan Vize Başvurusunda bulunacak vize başvuru sahipleri firmamız Long Vize Başvuru Merkezimize evraklarınızı göndererek gelmeden başvurunuzu gerçekleştirebiliriz. Evraklarınızı göndermeden önce çağrı merkezimiz ile görüşüp öncesinden vize randevusu alınması gerekmekte olup gerekli evrakları öğrenmeniz lazımdır.

Bulgaristan Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Bulgaristan Vize Başvurusu Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu alındıktan sonra ve vize başvurusu gerçekleştikten sonra 7-15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu Süreç Bulgaristan Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişmektedir. Başvuru sürecinin uzamasında bazı durumlar söz konusu olabilir Bulgaristan Konsolosluğuna sunulan evraklarda eksik olması durumunda konsolosluğun ek evrak talep etmesi başvuru sürecini uzatabilmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vizesi Kaç Günde çıkacağını öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir?

Bulgaristan Vize Başvurusunda bulunacak vize başvuru sahipleri Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu oluşturduktan sonra Bulgaristan Konsolosluğunun istemiş olduğu evraklar hazırlanır ve vize randevusu günü konsolosluk memuruna teslim edilir. Bu Evraklar Kişilerin iş durumu ve meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak sizler için hangi evraklar gerekli, vize randevusu nasıl alınır gibi sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvurusunu Eksik Evraklar Yapabilir miyim?

Bulgaristan Vize Başvurusu sırasında Bulgaristan Konsolosluğunun istemiş olduğu evrakları eksik verme durumunda başvurunuz red edilme olasılığı vardır. Bulgaristan Konsolosluğuna vize evrakları yapacağınız vize başvuru türüne ve kişilerin iş meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vizesini kolayca alabilir gerekli evraklara sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvurusu İçin Evraklarımı Kaç Gün Önceden Hazırlamam Gerekli?

Bulgaristan Vize başvurusu için öncelikle olarak Bulgaristan Konsolosluğundan Vize Randevusu alınması gerekmektedir. Vize Randevusundan sonra Konsolosluğun istemiş olduğu evraklar hazırlanır bu evraklar randevudan 1 hafta önce hazırlanması gerekmektedir. Eksi tarihli evraklar vize başvuru günü kabul görmemekte olup sizler için zaman kaybı yaratabilir. Firmamız Long Vize ile zaman yarışına girmeden Bulgaristan Vize İşlemlerinizi kolaylıkla halledebilir vize sahibi olabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Formu Nasıl Doldurulur 2021?

Bulgaristan Vize Formu Bulgaristan Konsolosluğunun web sitesinden online doldurularak vize randevusu oluşturulur. Sonrasında oluşturulan vize randevusu ve doldurulan online form ile beraber konsolosluğun istemiş olduğu evraklar başvuru gününde teslim edilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Formu Ücretlimi Alınır?

Bulgaristan Vize Formu Bulgaristan Konsolosluğunun web sayfasından ücretsiz olarak alınabilir. Ücretli olarak Bulgaristan vize formu satılamaz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Bulgaristan Vize Evraklarını ve Formunuz için destek alabilirsiniz.

Bulgaristan Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bulgaristan Vize Formunu doldururken online olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Form doldururken pasaport bilgileriniz ev adresiniz telefon numaranız iş durumunuz ve gidiş amacınızı doğru bir şekilde forma yazmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yalan beyan yanlış bilgiler ret almanıza sebep olabilir. Firmamız Long Vize Merkezimizi arayarak bu tür olumsuzlukların önüne geçebilir kolaylıkla Bulgaristan Vizesi alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bulgaristan Vize İşlemleri Öncelikli olarak Bulgaristan Konsolosluğundan Vize Randevusu alınarak başlamaktadır. Vize Randevusu alındıktan sonra Konsolosluğun istemiş olduğu evraklar hazırlanır ve randevu günü konsolosluk çalışanına teslim edilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vizesini hızlı kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize İşlemlerinde Dikkat Etmem Gereken Hususlar Nelerdir?

Bulgaristan Vize İşlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar Bulgaristan Konsolosluğundan öncelikli olarak alınan vize randevu sudur. Vize randevusu alınmadan Bulgaristan Konsolosluğu işlem yapmamaktadır. Bunun yanı sıra hazırlayacağınız evraklar güncel ve doğru şekilde olması da diğer önemli hususlardan biri olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize Başvurunuzu yapabilir gerekli evraklara sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Vize İşlemlerinde Hangi Evrakları Sunmam Gerekli?

Bulgaristan Vize İşlemlerinde Bulgaristan Konsolosluğu Vize Başvuru sahiplerinin gidiş amacına ve iş durumlarına göre evrak istemektedir. Hazırlayacağınız evraklar güncel tarihli ve orijinal evraklar olması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak sizler için en uygun evrak listesini öğrenebilir Vize Randevu işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bulgaristan’a seyahatte bulunacak Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları öncelikli olarak Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu oluşturması gerekmektedir. Bulgaristan Konsolosluğu randevusuz işlemle kabul etmemektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan’a Vize Randevusu Ve Bulgaristan Vize Başvurusunu gerçekleştirebilir gerekli evraklara sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Randevusu Alırken Dikkat Etmem Gereken Hususlar Nelerdir?

Bulgaristan Vizesi Randevusu oluştururken en önemli hususlardan birisi Bulgaristan Konsolosluğuna doğru pasaport bilgileriyle randevu oluşturmaktır. Yanlış oluşturulan vize randevusu kabul edilmemektedir. Firmamız Long Vize İle Sıkıntısız Bulgaristan Vize Randevusu oluşturabilir Bulgaristan Vize İşlemlerinizi en kısa şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Randevusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan Vize Randevusu için Gerekli Evraklar en başta olmak üzere pasaporttur. Pasaport olmadan vize randevusu oluşturmak mümkün değildir. Oluşturulan vize randevusundan sonra konsolosluğun istemiş olduğu vize evrakları hazırlanır başvuru günü Konsolosluk memuruna teslim edilmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize Evraklarını eksiksiz öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Bulgaristan’a seyahat edecek olan vize başvuru sahipleri öncelikle olarak Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu oluşturması gerekmektedir. Oluşturulan vize randevusundan sonra vize evrakları Konsolosluğa teslim edilir evrakların eksik olmaması durumunda konsolosluğa vize ücreti ödenmektedir. Bu Ücretler vize başvuru sahiplerinin yaptıkları vize türüne göre fiyat değişmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu işlemleri merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilir gerekli ödemeler ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Ücreti Nereye Yatırılır 2021?

Bulgaristan Vize Ücreti Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu alındıktan ve başvuru gerçekleştirildikten sonra Konsolosluğun çalışmış olduğu bankaya yatırılır dekont ise başvuru evraklarının arasına koyularak Konsolosluk vize memuruna teslim edilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize İşlemlerinizi kolaylıkla halledebilir gerekli dokümanlara sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Ücreti Türk Lirası İle Ödenir mi?

Bulgaristan Vizesi Ücreti vize başvuru sahiplerinin vize işlemlerini tamamladıktan sonra Bulgaristan Konsolosluğunun çalışmış olduğu bankaya elden € olarak yatırılmaktadır. Yatırılan dekont konsolosluk memuruna teslim edilmelidir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vizesini rahatça alabilir gelmeden tüm işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Bulgaristan Vizesi Dilekçesi Bulgaristan Konsolosluğuna vize başvuru sırasında evraklarla beraber verilen dilekçeye denir. Bulgaristan Vize Dilekçe Örneğinde gidiş amacınızı kaç gün kalacağınızı ve Türkiye’deki iş gelir durumunuzu anlamanız gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vizenizi kolaylıkla alabilir gerekli evraklara sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Dilekçe Örneği Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Bulgaristan Vizesi Başvurusunda bulunacak vize başvuru sahipleri Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu aldıktan sonra vize evrakları ile birlikte dilekçe örneği sunmak zorundadırlar. Bu Vize Dilekçesi Bulgarca yazılması ya da İngilizce olarak yazılması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Merkezimizi arayarak Sizlerin yerine dilekçenizi yazıp Bulgaristan Vize Başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz.

Bulgaristan Vizesi Dilekçe Örneği Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bulgaristan Vizesi Dilekçe Örneği yazılırken en önemli hususlardan birisi gidiş amacınız kalış süreniz ve Türkiye’deki iş durumunuz bunları kesinlikle dilekçede belirtilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra yazılan dilekçe Bulgarca veya İngilizce olması da büyük etkenlerden birisidir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak dilekçeniz tarafımızca yazılır Bulgaristan Konsolosluğu makamına evraklarınız la birlikte teslim edilir.

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Bulgaristan Vize Başvurusu Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu almakla başlamaktadır. Vize Randevusundan Sonra Konsolosluğun istemiş olduğu evraklar randevu günü konsolosluk Çalışanına teslim edilir ve süreç başlar. Bu Süreç Ortalama 7-15 gün arası sürmektedir. Bulgaristan Konsolosluğunun yoğunluğuna göre bu süreç değişebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize İşlemlerinizin Kaç Günde çıkacağını öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Başvurumu Kaç Gün Önceden Yapmam Lazım?

Bulgaristan’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Bulgaristan vize başvurusu yapmadan önce Bulgaristan Konsolosluğundan Vize Randevusu alması gerekmektedir. Randevu ve Başvuru işlemlerinizi seyahatinizden en az 20 gün önce yapmalısınız. Daha önceden bir vize başvurusu yapmak istiyorsanız bu süre 6 ay önceden de yapılabilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Başvurunuzun Kaç günde sonuçlanacağını öğrenebilir Bulgaristan Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Bulgaristan Vizesi Başvuru İşlemlerini yaparken Bulgaristan Konsolosluğu Vize başvuru sahiplerinden Türkiye’deki meslek durumu iş durumuna göre belirli evraklar istemektedir. Bu Evraklar Kişinin Vize Türü ve İş durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize Evraklarınızı öğrenebilir başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

VFS Global Bulgaristan’ın Görevleri Nelerdir?

Vfs Global Bulgaristan Bölümünün görevleri Vize başvuru sahiplerinin Vize evraklarını düzgün ve eksiksiz alıp Bulgaristan Konsolosluğuna sunmaktır. Evraklarınızı Vfs Global Bulgaristan bölümüne sunmadan önce Vize Randevusu alınması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayıp Bulgaristan Vize Randevunuzu oluşturabilirsiniz.

VFS Global Bulgaristan Türkiye’nin Neresinde Görev Yapmaktadır?

Vfs Global Türkiye’nin Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bodrum, Bursa, Trabzon ve Edirne’de bulunmaktadır. Bu İllerden sadece Bulgaristan vize işlemlerine Ankara İstanbul ve Bursa’da işlem yapmaktadır. Firmamız Long Vize Türkiye’nin 3 büyük şehrinde Ofisleri olduğundan sizlere her zaman hizmete vermektedir. Bulgaristan Vizesi İçin Hemen Bizleri Arayın.

VFS Bulgaristan Vizesi İşlemlerinde Vize Vermekte Yetkili Firma mıdır?

Vfs Global Bulgaristan Vize İşlemlerinde Vize Vermekte yetkili firma değildir. Vfs Global Bulgaristan’a vize başvurusunda bulunacak vize başvuru sahiplerinin evraklarını eksiksiz alarak Bulgaristan Konsolosluğuna sunmakta yetkili firmadır. Karar verme yetkisi bulunmamaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Bulgaristan Vize Randevusu alabilir başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top