İşlemleri Büyükelçiliği Vize

Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Büyükelçiliği Vize İşlemleri, bir ülkenin diğer bir ülkedeki resmi diplomatik temsilcisi büyükelçidir. Ülke Büyükelçilikleri genellikle ülke başkentinde bulunmaktadır. Konsoloslukları ise ülkedeki ticaretin, nüfüsün ve hareketliliğin çok olduğu şehirlerde olmaktadır.

Her ülkede Büyükelçilik bir adet bulunmakta olup konsolosluk ise birden fazla olabilmektedir. Vize işlemleri departmanına genellikle istisnai ülkeler haricinde konsolosluk hizmetleri arasında yer almaktadır. Büyükelçilik binalarında ek olarak konsolosluk hizmeti veren ek bina yada yerleşkesi de olabilmektedir.

Ankara ili ve Ankara’ya bağlı bir şehirden başvuru yapılması durumunda Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri bölümü diğer bölgelerde ikamet eden başvuru sahipleri ise gideceği ülkenin bağlı bulunduğu konsolosluğundan vize işlemleri ve hizmeti almaktadır.

Büyükelçilik Vize Başvurusu

Büyükelçilik vize işlemleri için yetkilendirdiği özel vize merkezi aracılığı yada kendi bünyesinde vize başvuru kabulü yapabilmektedir. Örneğin Ankara Amerika Büyükelçiliği vize işlemlerini şahsen yapmakta iken Almanya Büyükelçiliği C tipi vize işlemlerini vize merkezi üzerinden yapmaktadır.

Avrupa Ülkeleri Büyükelçilik vize işlemlerini genellikle vize merkezi yada merkezleri ile yapıyor iken Amerika ve Afrika ülkeleri genellikle büyükelçilik vize işlemleri departmanından şahsen almaktadır.

Büyükelçilik vize işlemleri sık sık prosedürlerini seyahat edecek yolculardan taleplerini ve isteklerini değiştirebilmekte ve bu değişikler de ani olabilmektedir. Long Vize başvuru merkezi ülkelerin Büyükelçiliği vize işlemleri departmanından anlık bilgilendirme alıp sürekli güncel bilgiler temin edebilmektedir.

İşlemleri Büyükelçiliği Vize

ÖNEMLİ UYARI :

Büyükelçiliği Vize İşlemleri Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Büyükelçiliği Vize İşlemleri Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected]

Bizi Değerlendirin

0 / 5

Your page rank:

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: