Skip to content

Çalışma Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Çalışma Vizesi, kendi vatandaşlık ülkesi dışında en az doksan bir (91) gün ve üzeri ikamet etmek isteyen ve ikamet iznini de çalışma şartı ile yapılan başvuru çeşididir. Süresi bakımından uzun süreli ulusal vize grubuna girmektedir. Ulusal vize grubu D Tipi vize olarak da geçmektedir.

Başvuru şartları ve yerleri gidilecek olan ülkeye göre değişebilmektedir. Başvuruları sırasında başvuru sahibi şahsen gidilecek üye ülke devletin Büyükelçiliği, Konsolosluğu ya da yetki vermiş olduğu başvuru merkezine gelerek başvuru sırasında bulunması gerekmektedir.

Başvurusu sırasında üye ülke devletlerin geneli biometri resim alımı, biometri parmak izi işlemi ve şahsen mülakat yapabilmektedir. C tipi vizelerdeki parmak izi D tipi çalışma vizeleri için geçerli olmamaktadır. D tipi çalışma vizeleri için verilen parmak izi işlemi de aynı şekilde C tipi kısa süreli vize işlemlerinde geçerli olmamaktadır. Vize tipi değişikliklerinde aynı vize tipine uygun parmak izi geçerli sayılmaktadır.

Çalışma vizesi başvuru şartları bakımından ülkelere göre birçok değişiklik ve prosedure gebe olan bir vize türüdür. Gidilecek Üye ülke devletlerinin çalışma vizesi şartları ve seçenekleri için Long Vize başvuru merkezi 0312 426 03 25 nolu çağrı merkezini arayarak bilgi alabilmektedirler.

Vizesi Çalışma
Çalışma Vizesi

Çalışma Vizeleri İçin Aranabilecek Nitelikler;

  • Kabul Mektubu
  • Referans Mektubu
  • Çalışma Bakanlığı Çalışma İzin Onay Belgesi
  • Gidilecek Üye Ülkedeki Çalışma Bakanlığı İş İlanı
  • Mesleki Yeterlilik Belgesi
  • Dil Yeterlilik Belgesi
  • Konaklama Teyid Belgesi
  • Sağlık Raporu

Çalışma Vizesi için aranılan nitelik, iş gücü, işlem süresi, evraklar ve prosedurleri ülkelerin vize kanunlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Her ülkenin çalışma vizesi türü ile farklı uygulamaları bulunmaktadır. Gidilecek üye ülke devletine göre istenilen prosedürlerin sağlanması için 0312 426 03 25 nolu çağrı merkezinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gidilecek üye ülke devleti bakımından refah düzeyi ve maaş standartları yüksek olan ülkeler için birbirinden fazla zorlukları olabilmektedir. Vize başvurusu yaparken gidilecek olan ülkenin şartlarına uygun dosya hazırlanması gerekmektedir. Gerekli yeterliliği olmayan çalışma vizeleri başvuru dosyaları genellikle olumsuz sonuçlanmaktadır.

Size özel vize şartları ve işlem süreci için 2012 yılından itibaren Long Vize başvuru merkezi birçok işçi ve vize talepleri için birer ışık olmuş başvuru sahiplerinin hayallerini, hayatının gerekliliklerini ve kariyer kapılarının açılmasını siz başvuru sahiplerine doğru ve eksiksiz başvuru sunumu hazırlayarak destek olmuştur.

Önemli Uyarı:

Çalışma Vizesi Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Çalışma Vizesi Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected]

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu