Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi

Çek Cumhuriyeti Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi ile ilgili evrak listesi aşağıda verilmiş olup ekstra bilgi almak isteyenler Long Vize Turizm olarak bizlere ulaşabilir.

Çek Cumhuriyeti Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi Evrak Listesi

Çek Cumhuriyeti Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi için gerekenler :

Vize talep Dilekçesi (konsolosluğa hitap edilerek yazılmış, kaşe ve ıslak imzalı olmalı)

-Pasaport (seyahat sonrasında da 3 ay geçerli olmak kaydı ile)

-Davet eden kişinin pasaportunun fotokopisi

-2 adet biometrik fotoğraf ( güncel ve 35-45 mm ölçülü, beyaz fon arkalı olmalı)

-Davet mektubu ( Çekce veya İngilizce yazılmalı) ve davet eden kişinin göndermiş olması

-Başvuru sahibi çalışıyorsa iş yerinden alınmış izin formu (izinli olduğuna dair yazı ve ziyaret sonrası çalışmaya devam edeceğini içeren bilgiler)

-Çek Cumhuriyeti Aile-Arkadaş Ziyareti vizesi başvurusu için yeterli mal varlığına sahip olmayan kişiler Çek Cumhuriyeti’ndeki polisten damgalı ve orijinal “Garanti Formu” alıp sunmalıdır.

-Güncel tarihe sahip şirket evrakları (orijinal faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, oda sicil kaydı gibi)

-SGK iş giriş belgesi ve hizmet dökümleri

-Banka hesap özetleri ( son 3 aylık hesap hareketlerini içerecek, en az 4000 TL bakiye olacak, kaşe ve imzalı)

-Eğer başvuru yapan kişi arkadaşlarını veya nişanlısını ziyaret edecekse birlikte çekilmiş oldukları bir fotoğraf

-Aile veya akrabalık bağlarını kanıtlayan belge

-Kimlik fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Çek Cumhuriyeti

Vize Davetiye Mektubu

Çek Cumhuriyeti’ne aile-arkadaş ziyaret vizesi ile gitmek isteyen vatandaşların Çek Cumhuriyeti’nde oturan veya Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan yakınlarından Çek Cumhuriyeti Vize Davetiye Mektubu istemeleri gerekmektedir. Bu davetiye mektubunun gerçeği yani aslı olmalıdır, fotokopi olmamalıdır. Bunun dışında Çek Cumhuriyetinde oturan kişinin oturum kartı veya kimlik kartının fotokopisi, aile toplum kağıdı belgelerini bildirmesi gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak talep edebilir ve bu durumda ek evrakların da sunulması gerekir.

25 Eylül 2014’ten sonra Schengen ülkelerinin vize başvurularında biyometrik verilerin sunulması zorunlu hale gelmiştir. Pasaport işlemleri ile verdiğiniz parmak izi Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Başvuru evrakları tamamlandıktan sonra uygun bir güne randevu oluşturulur ve o randevu saatinde yolcuların randevu yerinde bulunması gerekir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Ziyaret Vizesi Kimlere Verilir ?

Ziyaret vizesi alabilmek için Çek Cumhuriyeti’ nde yaşayan ve oturumu olan aile üyesi, akraba veya arkadaşınızın davetiye göndermesi gerekmektedir. Bu şartı sağlayabilenler ziyaret vize başvurusu yapabilirler. Diğer Çek Cumhuriyeti vizesi gerekli evrak ve prosedürler için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Ziyaret Vize Başvurusu Nereden Yapılır ?

Çek Cumhuriyeti ziyaret vizesi ve diğer bütün vize başvuruları elçiliğin yetkilendirmiş olduğu Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden gerçekleştirilir. Vize başvurunuzun sıkıntısız ve hatasız gerçekleşmesi için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Ziyaret Vizesi İşlemleri Ne Zaman Yapılmalıdır ?

Çek Cumhuriyeti vize işlemleri en az 15 gün en fazla 6 ay öncesine kadar yapılabilmektedir. Vize randevunuzu doğru zamanda alarak vize işlemlerinizi hatasız bir şekilde gerçekleştirmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: