Vize İşlemleri Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri

Çek Cumhuriyeti seyahati için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Çek cumhuriyeti vize işlemleri yapmaları zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti’ nde resmi pasaportlu başvuru sahipleri ise Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.

Resmi pasaport sahibi kişiler iki ülke arasında yapılan anlaşmalar gereği 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Çek vizesinden yararlanabilecektir.  Çek Cumhuriyeti  Schengen oturma iznine sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise 90 güne kadar Çek vizesi almadan seyahatlerini gerçekleştirebilir.

 Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri

İstanbul Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna,

Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ankara,

-Çek Fahri Konsolosluklarına

Ve Çek Cumhuriyeti Konsoloslukları tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz.

Vize İşlemleri Çek Cumhuriyeti

Seyahat amacınıza göre vize türleri değişkenlik göstermekte olup bunlar: Çek Cumhuriyeti Turistik Vizesi, Çek Cumhuriyeti Ticari Vizesi, Çek Cumhuriyeti Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi, Çek Cumhuriyeti Transit Vizesi, Çek Cumhuriyeti Şoför vizesi gibi vize türleridir. Çek Cumhuriyeti vize işlemleri tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahatler için vize başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için Long Vize Turizm olarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Kısa süreli davetiyesiz seyahat düşünüyorsanız, ÇEK TURİSTİK VİZE

İş için, konferans, seminer gibi faaliyete başvurmayı düşünüyorsanız , TİCARİ ÇEK VİZESİ

Ziyaret için gitmeyi düşünüyorsanız, ÇEK AİLE ZİYARETİ VİZESİ

Vize İşlemlerinde bulunmanız gerekecektir. Başvurularınızı bu içeriklere göre yapmanız gerekiyor. İçeriklere göre Çek Vizesi evraklarınızı belirleyecektir. Sitemizde turistik, ticari ve aile arkadaş ziyareti kısmına giriş yaparak Çek vizesi için gerekli evraklarınızı öğrenebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusu yapmadan önce pasaportunuzu kontrol ediniz. Herhangi bir tahrifat (yırtık, kazıntı, silinme vb.) bulunmadığını kontrol etmemeniz ve Çek Cumhuriyeti seyahatlerinizde pasaport fotokopinizi ve seyahat sağlık sigortanızın bir nüshasını yanınızda bulundurmanız sizlere daha kolaylık sağlayacaktır..

Çek Cumhuriyeti Vizesi Almak Zor Mu?

Çek Cumhuriyeti vize işlemleri detaylı evrakların toplanmasından sonra Çek vizesi Konsolosluğunun maddelerine göre hazırlandığı zaman alınması daha kolay olacaktır. Çek vizesi işlemleri için evraklarınızın doğru, güncel ve eksiksiz bir şekilde Çek Konsolosluğunun istenildiği bir şekilde hazırlanmalıdır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Vize İşlemleri Nereden Yapılmaktadır ?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat planlarından önce yapması gereken vize işlemleri Türkiye’ de yetkili vize başvuru merkezi tarafından yapılmaktadır. Vize başvuru işlemlerini elçilik veya konsolosluk kabul etmemektedir. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için yetkili başvuru merkezi olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişim kurabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Seyahatleri İçin Kimler Vize İşlemi Yapmalıdır ?

Çek Cumhuriyeti vize başvurusunu Türkiye’den seyahat edecek olan bordo pasaport sahibi vatandaşlarımız ve diğer pasaport hamillerinden 90 günün üzerinde kalacak olan kişilerin yapmak zorundadır. Vize işlemleri ve vize randevusu için elçiliğin yetkilendirmiş olduğu Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile kolay ve zahmetsizce yapabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer ?

Vize başvuru işlemleri ve başvurunun sonuçlanma süresi sabit süreç olmayıp seyahat planı ve seyahat tarihlerine göre değişiklikler göstermektedir. Vize randevusunun alındığı tarihten itibaren ortalama olarak 10 ile 15 gün arasında vize başvuru süreci sürmektedir. Çek Cumhuriyeti vizesi kaç günde çıkar ve bunun gibi diğer sorularınız için yetkili başvuru merkezimiz Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar