Büyükelçiliği Vize Cezayir

Cezayir Büyükelçiliği Vize

Cezayir Büyükelçiliği Vize başvurularının değerlendirilerek olumlu ya da olumsuz kararın verildiği yerdir. Türkiye ile Cezayir arasındaki ilişkiler kuvvetli olmakla birlikte Türkiye’den Cezayir’e seyahat edebilmek için vize başvurusu yapmak zorunludur. Cezayir Büyükelçiliği Ankara’da bulunur. Konsolosluğa yapılan başvurularda ise karar mercii konsolosluktur. Ticari, turistik aya da aile/arkadaş ziyareti sebeplerinden biri ile Cezayir’e seyahat edilebilir. Bunun için yapılması gereken işlem ilgili vize için istenen belgelerin ve evrakların doğru bilgiler içerecek şekilde ve eksiksiz olarak tanzim edilmesi gerekir. Vize başvuru işlemleri aşama aşama olmakla birlikte sürecin destek alınmadan yürütülmesi gayet zordur. Bu yüzden Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından vize başvuru işlemlerinin yürütülmesinde yetki verilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alınması, bu sürecin sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlanması konusunda büyük yardımı olacaktır.

Cezayir’e Seyahat Etmek İçin Alınabilecek Vize Türleri

Her yıl yüzlerce insan Cezayir’e seyahat eder. Cezayir vizesi alabilmek için hangi gerekçelerle ve amaçla seyahat edildiğinin açıkça ifade edildiği bir dilekçe ve diğer evraklarla birlikte başvuru yapılması zorunludur. Cezayir’e seyahat etmek için turistik amaçlı, turizm nedeniyle ya da aile/arkadaş ziyareti amacıyla gidilebilir. Her bir vize çeşidinin kendine mahsus belgeleri bulunmakta ve bu belgelerin usulüne uygun olarak doldurulması gerekir. Vize çeşitleri şunlardır:

Vize başvurularında profesyonel destek almak için Long Vize şirketimiz yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

cezayir buyukelciligi vize 1

Cezayir Büyükelçiliği Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Cezayir Vize Başvurusu işlemlerinde geçerli bir pasaport ile başvuru yapılmalıdır. Pasaportun 10 yıldan eski olmaması, pasaportun yıpranmamış olması gerekir. Cezayir’e seyahat bittikten sonra dahi pasaportun 6 ay geçerlilik süresinin bulunma şartı aranmaktadır. Başvuru yapıldıktan sonra başvuruların olumlu ya da olumsuz sonuçlandırılması Cezayir Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından, en geç 10 gün içerisinde ilan edilir. Vize başvurusu uygun görülmeyenler tekrar başvuru yapmak zorundadır. Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından bazen ilave ek belgeler istenebilmektedir. Bu yüzden sonuçlanma süresi bir miktar uzayabilir. Tüm işlemlerde şirketimizde işlemleri yürüten ülke temsilcileri ile iletişime geçerek hızlı bir şekilde bu sürecin olumlu sonuçlanması için destek alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: