Konsolosluğu Vize Cezayir

Cezayir Konsolosluğu Vize

Cezayir Konsolosluğu Vize başvuruları İstanbul’da bulunan Cezayir Konsolosluğu’na yapılır. Her yıl farklı amaçlarla Cezayir’e seyahat etmek için Türkiye’den yüzlerce insan vize başvurusu yapmaktadır. Cezayir vizesi almak için istenen evrakların usulüne uygun ve prosedüre göre doldurulması başvurunun olumlu olarak sonuçlanması için çok önemlidir. Kişinin öğrenci statüsünde ya da turistik, turizm veya aile/arkadaşı ziyareti çerçevesinde yapılan başvurularda ger bir başvuru amacına göre farklı belgeler ve evraklar istenir. Tüm bu evrak ve belgelerin mutlaka profesyonel destek alınarak tanzim edilmesi gerekir.

Cezayir Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvuru işlemlerinin yürütülmesinde yetki verilen Long Vize Turizm şirketimiz, vize işlemlerinin yürütülmesinde etkin, hızlı ve usulüne uygun olarak yürütülmesini sağlamaktadır. Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında ise yasal mevzuatın belirlediği sınırlar içerisinde sorunun çözerek sürecin olumlu sonuçlanması için hizmet vermektedir. Sizlerde profesyonel destek için şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Konsolosluğu Vize Başvurularında İstenen Belgeler

Vize başvuruları için gerekli belgeler tamamlanıp başvuru yapıldıktan sonraki aşama Cezayir Vize Randevusu almak olacaktır. Randevu sürecinin de tamamlanmasının ardından tüm bilgiler, evraklar ve belgeler Konsolosluğa/Büyükelçiliğe teslim edilir. Buradaki yetkili birimler evrakları inceler, 7 ile 10 iş günü içerisinde başvuruları neticelendirir. Başvuru olumsuz olarak değerlendirilenler tekrar başvuru yapmak durumundadırlar. Bazen yetkililer ilave belgeler isteyebilmektedir. Bu belgelerin tamamlanması ve geri teslim neticesinde sonuçlandırma süreleri uzayabilmektedir. Vize türüne göre istenen evraklar birbirinden farklıdır. Ancak Cezayir vize başvurusu için istenen ortak evraklar ve belgeler şunlardır:

cezayir konsoloslugu vize 1
  • Başvuru dilekçesi
  • Cezayir vize formu (bu formun usulüne uygun olarak doğru bilgiler içerecek şekilde doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
  • 2 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf
  • Geçerli pasaport (10 yıldan eski olmamalı, yıpranmış olmamalı ve seyahat bitim tarihiden itibaren 6 ay daha geçerlilik süresi bulunmalıdır)
  • Son 3 ay ya da 6 aya ait banka ekstresi
  • Gidiş ve dönüş olmak üzere alınan uçak bileti ve rezervasyonları
  • Seyahat edecekler arasında 18 yaşından küçük bireyler için muvafakatname alınması zorunludur.

Long Vize şirketi olarak tüm süreçleri adım adım takip ederek tamamlanması ve her aşamada sizler profesyonel destek vermeye devam ederek sürecin olumlu sonuçlanması için hizmet vermektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: