Ticari Vize Cezayir

Cezayir Ticari Vize

Cezayir ticari vize, Cezayir’e ticari olarak ziyaret edecek işadamları veya firma yöneticilerinin almak zorunda olduğu bir vizedir. Ülkemizde her yıl birçok kişi, çeşitli nedenlerden dolayı Cezayir’e seyahat etmektedir. Ceza ile seyahat nedenleri arasında ticari seyahatler de bulunur. Cezayir’e ticari nedenlerle seyahat edecek bordo pasaport sahipleri 90 günden az seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Ticari vize için gerekli evraklar ve işlemlerin eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. Cezayir ticari vizesi ortalama 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Toplantılarında iş görüşmelerinin tarihi belirlenirken bu süre göz önünde bulundurulmalıdır. Cezayir vize başvurusu için gerekli evrakların ve işlemlerin hızlı ve pratik bir şekilde tamamlanması ve sürecin daha hızlı ilerleyebilmesi için Long Vize Turizm şirketinden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Cezayir Ticari Vize Nasıl Alınır?

Cezayir ticari vize, Cezayir’de gerçekleştirilecek iş toplantıları, ticari amaçlı seminer ve ticari fuarlar için alınacak vize türüdür. Cezayir vize işlemleri Cezayir Konsolosluğu’na veya Cezayir Büyükelçiliği’ne ya da konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş yetkili acentelere yapılır. Cezayir ticari vizesi, kısa süreli vize türüne girer.

Cezayir vizesi başvurularında gerekli olan en önemli evraklardan birisi davetiyedir. Davetiye içerisinde karşı tarafın vize başvurusunda bulunan kişiyi, ticari nedenlerle talep ettiğine dair bilgilerin açıkça yazılması gerekir. Ayrıca davetiye içerisinde davet eden kişinin, kişisel ve iletişim bilgileri de yer almalıdır. Cezayir seyahatlerinde yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri vize başvurusundan muaftır. Bordo pasaport sahipleri gerekli evrakları ve işlemleri tamamladıktan sonra vize başvurusunda bulunur. İlk defa vize başvurusunda bulunan kişilere, parmak izi uygulaması uygulanır. Vize başvuru ücreti yatırıldıktan sonra Büyükelçiliğin vize talebinizi onaylamasını beklenir. Cezayir ticari vize başvurusunun nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmak için Long Vize turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

cezayir ticari vize 1

Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Cezayir ticari vize için tamamlanması gereken bazı evraklar gerekir. Bu evraklar şunlardır:

  • Pasaport
  • Davetiye
  • Biyometrik fotoğraf
  • Dilekçe
  • Başvuru formu
  • Uçak gidiş dönüş biletleri
  • T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Davet eden kişinin iletişim bilgileri
  • Davet eden kişinin kişisel bilgileri
  • Konaklama bilgileri

Cezayir vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize şirketinden bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: