Vize Formu Cezayir

Cezayir Vize Formu

Cezayir vize formu, başvuru evrakları içerisinde istenen evraklardan birisidir. Cezayir’e seyahat edebilmek amacıyla başvuru evraklarının neler olacağı konusunda tek yetkili Cezayir Konsolosluğu/Büyükelçiliği’dir. Vize başvurusunda istenen evraklar; kişinin kamu çalışanı, emekli, öğrenci, çiftçi, işçi gibi statüleri göz önünde bulundurularak belirlenir. Cezayir’e gidebilmek için Cezayir turistik vize, Cezayir aile arkadaş ziyareti vizesi ya da Cezayir turizm vizesi olmak üzere bu üç vizeden biri ile giriş yapılabilir. Her bir vize için istenen belgeler farklılık arz etmektedir.

Cezayir vizesi başvurunda istenen evrakların ve belgelerin prosedüre uygun olarak doldurulması ve tüm bilgilerin doğru olması zorunludur. Aksi takdirde Cezayir Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yapılacak incelemelerde bu eksiklikler ya da yanlış bilgilerin varlığı tespit edildiğinde başvuru olumsuz olarak değerlendirilir.  Yapılan tüm emeklerin boşu boşuna gitmesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden profesyonel destek alınması çok önemlidir. Long Vize Turizm şirketi Cezayir Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize işlemlerinin yürütülmesinde yetkilendirildiğinden, şirketimizden profesyonel hizmet alabilirsiniz..

Cezayir Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Cezayir vize işlemleri için istenen belgelerden biri olan Cezayir Vize Başvuru Formunun istenildiği şekilde doldurulması gerekir. Örneğin, başvuru formunda imzalanacak kısımların imzalanmaması ya da başvuru sahibi kişi dışında birisinin imzalaması durumunda bu yanlışlar tespit edilir ve başvuru reddedilir. Bu yüzden başvuru formu doldurulurken hangi hususlara dikkat edilerek doldurulması gerektiği bilinmeden doldurulmamalıdır. Vize formu doldurulurken aşağıda belirtilen bilgilere göre tanzim edilmelidir.

cezayir vize formu 1
  • Şirketimizin web sayfasından matbu başvuru formunu indiriniz.
  • Cezayir girmek için başvuru yapacak kişinin, Cezayir vize başvurusu sırasında istenilen bu formu mavi ya da siyah tükenmez kalemle, okunaklı ve doğru bilgileri ihtiva edecek şekilde doldurulmalıdır.
  • Vize formu dijital ortamda da doldurulabilir. Doldurulan formun çıktısı alındıktan sonra ıslak imza ile imzalanmalıdır.
  • Form doldurulurken büyük harf karakteri kullanılmalı. İletişim bilgileri ve adres bilgileri daha sonra tebliğ yapılabilmesi için kullanılacağından başvuru sahibine ait bilgiler olmalıdır.
  • Form eksik bir alan bırakılmamalı ve istenen yerler mutlak surette imzalanmalıdır.
  • 18 yaşından küçükler için muvafakatname hazırlanması zorunludur.
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmak kaydıyla Biyometrik fotoğraflar başvuru formunda ilgili yere yapıştırılmalıdır.

Long vize şirketi, bu sürecin hızlı yürütülmesi ve sorun olduğunda dahi bu sorunları hukuk kapsamında çözülmesinde en büyük destekçiniz olacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: