Vize Ücreti Cezayir

Cezayir Vize Ücreti

Cezayir vize ücreti, vize türüne göre farklı tarifelerde ücret alınmaktadır. Cezayir’e turistik, ticari, aile/arkadaş ziyareti için seyahat edecek kişilerin, vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri, 90 günden az Cezayir seyahatleri için Cezayir Konsolosluğu’na veya Cezayir Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Ancak vize başvurusunda Büyükelçilik tarafından belirlenen işlemlerin ve evrakların tamamlanması gerekir. Vize başvurusu yapılıp, gerekli evraklar tamamlanıp eksiksiz bir şekilde doldurulup Büyükelçiliğe veya Konsolosluğa teslim edildikten sonra vize ücretinin yatırılması gerekir. Cezayir vize ücreti, vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca vize ücretine kargo, evrak gibi işlemlerde kullanılan masraflar dâhil değildir. Cezayir vize ücreti hakkında vize türünü ve uygun şekilde detaylı bilgi almak için Long Vize turizm şirketimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Vize Ücreti Ödenmesi Zorunlu mudur?

Cezayir vize işlemleri olumlu sonuç alabilmek için vize ücretinin yatırılması zorunludur. Vize ücretini yatırmayan kişilerin, vize başvuruları iptal edilir. Vize ücretleri olumsuz yönde sonuçlandığında, vize ücreti tekrar iade edilmez. Tekrar vize başvurusu yapan kişilerin, vize ücretinin tekrar ödenmesi gerekir. Cezayir vizesi başvurusunda vize talebinin olumsuz sonuçlanmaması için long vize turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Long Vize Turizm gerekli işlemlerin nasıl yapılacağı hakkında uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

cezayir vize ucreti 1

Cezayir Vize İşlemleri Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cezayir vize başvurusu girişiminde bulunan kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunur. Öncelikle Cezayir, bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Buradan anlaşılacağı üzere Cezayir seyahatlerinde vize zorunluluğu vardır.

Cezayir vize başvurusu, ortalama 10 iş günü içerisinde sonuçlanır. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, seyahat tarihlerini bu süreyi göz önünde bulundurarak talep etmesi gerekir. Vize başvurusu, en erken 6 ay öncesinden yapılabilir. Seyahat nedeni turistik veya ticari olan kişilere, karşı tarafın davetiye gönderilmesi zorunludur. Vize başvurusunda bulunan kişilerin pasaport başvuru formu ve gerekli evraklarda bulunan imzasının aynı olması gerekir. Ayrıca bu belgelerde geçen bilgilerin birbiriyle uyumlu olmasına da dikkat edilmelidir. İlk defa vize başvurusu yapan kişilerin, parmak izi bilgisi alınması zorunludur. Cezayir vize başvurularında, randevu zorunluluğu bulunmaz. Ancak randevu oluşturulduğunda vize işlemleri daha kısa süre içerisinde tamamlanır.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: