Vizesi Kaç Günde Çıkar Cezayir

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar

Cezayir vizesi kaç günde çıkar sorusu vize başvuruş yapan herkesin cevabını merak ettiği bir konudur. Çeşitli nedenlerle Cezayir’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 90 günden az seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Cezayir vizesi alabilmek için bazı işlemlerin ve evrakların yerine getirilmesi gerekir. Cezayir vizesi için gerekli evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladıktan sonra Cezayir Konsolosluğu’na ya da Cezayir Büyükelçiliği’ne veya konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezlerine vize başvurusu yapılabilir. Cezayir’e seyahat edecek kişilerin, vize suresini göz önünde bulundurarak vize başvurusunu yapması gerekir. Cezayir vizesi, ortalama 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Evraklar tamamlandıktan sonra ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra Konsolosluğun onay suresi ortalama 3-4 gün sürmektedir. Cezayir vize evraklarını hazırlanması ve sürecin daha hızlı ilerleyebilmesi için Long Vize şirketinden yardım alabilirsiniz.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar? Cezayir Vizesi Ret Alması Sonucu Ne Yapılmalı?

Cezayir vize başvurusu yapan kişilerin, karşılaştıkları durumlardan birisi de vize başvurusunun ret alması durumudur. Cezayir vize başvurularında ret kararı genellikle evrakların doğru bir şekilde tamamlanmaması sonucu ortaya çıkar. Vize başvurusu reddedilen kişilerin, Cezayir Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne karara itiraz etme hakkı bulunur. Cezayir vize başvurusunda, başvuru formunun İngilizce ve Türkçe olarak eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulması gerekir. Daha sonra seyahat nedenlere göre Konsolosluk tarafından belirlenen evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve teslim edilmesi gerekir. Cezayir vizesinde başvuruların reddedilmesini sebebiyet veren en önemli unsurlar, pasaport başvuru formu ve evraklardaki bilgilerin birbiriyle uyumsuz olması ve atılan ıslak imzanın farklı olmasıdır. Cezayir vize başvurularında red kararı almamak için evrakların ve işlemlerin eksiksiz tamamlanması hususunda Long Vize Turizm şirketimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

cezayir vizesi kac gunde cikar 1

Cezayir Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Cezayir vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Cezayir vizesi için gerekli tüm başvurularda istenen genel evraklar şunlardır:

  • En az 3 ay süresi bulunan pasaport
  • 2 adet 35 x 45 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf
  • T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Seyahat nedenini uygun dilekçe
  • Uçak gidiş dönüş bileti
  • Otel rezervasyonları
  • Sağlık sigortası poliçesi

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: