Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Çin

Çin Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Çin aile arkadaş ziyareti vizesi, S1 ve S2 vize türüdür. Bu ülkede bulunan yakın akraba, arkadaş ziyaretleri için Çin Konsolosluğu’na ziyaret vizesi başvuru yapılmalıdır. Çin aile ve arkadaş ziyareti vizesi için başvuru yapabilmek için bu ülkede yaşayan aile yakınlarından ve arkadaşlarından davetiye alınması gereklidir.

S1 Çin ziyaret vizesi başvuru işlemleri direk olarak Çin Konsolosluğu’na yapılmamaktadır. Aile ve arkadaş vizesi başvuruları konsolosluk ve büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezileri ve seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Çin vize başvurusu sırasında seyahat amacına uygun, doğru vize evrakları Çin Konsolosluğu’na sunulmalıdır.

Çin’e seyahat edecek umuma mahsus bordo pasaport sahipleri, Çin aile arkadaş ziyareti vizesi almaları gerekmektedir. Hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport, diplomatik kırmızı ve siyah pasaport sahipleri 30 güne kadar olan seyahatlerde bu işlemlerden muaf tutulmaktadır. Çin aile arkadaş ziyareti vizesi başvuru işlemleri için yetkili vize ofisi Long Vize danışmanlarından bilgi almanız yararlı olacaktır.

Çin Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuru İşlemleri


Çin’e aile, akraba, aile yakını ziyareti için yapacağınız vize başvuru işlemleri için davetiye mektubu almanız gereklidir. Çin’de ikamet eden ve yanına seyahat edeceğiniz kişilerin size davetiye mektubu gönderdikten Çin S1 ve S2 vize başvuruları yapabilirsiniz. Bu davetiye olmadan Çin vize başvurusu yapılmamaktadır.

Çin aile arkadaş ziyareti vizesi başvuru S1 ve S2 türünde yapılmaktadır. Bu başvurulardan S1 vize, Çin’de bulunan akraba ve arkadaşları 180 günden fazla kalacak şekilde ziyaret için geçerlidir. Bu ülkeye sınırlarına girdikten sonra pasaport sahipleri tarafından 30 gün içerisinde ikamet başvurusu yapılması gereklidir. S2 vizesi ise 180 günden daha az sürecek ziyaretler için bu vize türüne başvuru yapılmalıdır. Akraba ziyaretlerinde, noter tarafından akrabalık bağını onaylayan belgeler konsolosluğa sunulmalıdır.

cin aile arkadas ziyareti vizesi 1

Çin aile arkadaş ziyareti vizesi sonucu başvuru yapıldıktan sonra yaklaşık 7 ile 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Çin vizesi için yapılacak başvuruları, konsolosluğu görevlendirmiş olduğu vize başvuru merkezi Long Vize danışmanlık hizmeti aracılığıyla yapılmaktadır. Çin aile arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evraklar, randevu ve başvuru işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Çin’den Gelecek Olan Davetiye Dilekçe Şeklinde Olabilir Mi?

Çin’ e seyahat nedeniniz Aile Arkadaş ziyareti ise; vize başvurusunda makama sunulacak olan davetiye belediye onaylı olması ve barkodlu olması gerekmektedir. Dilekçe şeklinde yazılan davetiye barkodlu belediye davetiye yanında destekleyici nitelik taşır.Davetiye gönderen kişi ile gidecek kişinin soyadı tutması mecburi değildir. Uzaktan akraba ya da, arkadaşınız tarafından gönderilebilir. Davetiye sunulması vizenizin kesin çıkacağı anlamına gelmez. Davetiye sunulan başvurulan sonuçlanması süresi ve Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar tüm sorularınızın yanıtlarını Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

Çin Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Davetiye Zorunlu Mudur?

Çin Aile ve arkadaş vizesine başvuracaksınız eğer; yurt dışındaki tanıdığınızdan ya da akrabanızdan muhakkak belediye onaylı barkodlu davetiye sunmanız gerekmektedir. Çin’deki tanıdığınız davetiyeyi bulunduğunuz bölgeye bağlı belediyelerden çıkarması gerekmektedir. Davetiyenin orjinali başvuruda evraklar arasında sunulması mecburi değildir. Davetiye Çin’de yaşayan ve bir kurulu düzeni olan bir kişinin çıkartmasına izin verilir. Long Vize Merkezimizden Başvuru evrak listesi, Çin Vize Formu ve davetiye detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Davetiye Hangi Başvurularda Kullanılmalıdır?

Çin’deki kişi ile uzak ya da yakından akrabalığınız var ise; aile arkadaş vizesi başvurusu yapabilir ve hazırlanan evraklar içinde davetiye kullanılması gerekmektedir. Çin’deki kişi akraba değil arkadaş ya da aile dostu ise; bu durumda da başvuruda davetiye kullanabilirsiniz. Davetiye ile başvuru yapmak vizenizin verileceği anlamanına gelmez. Sadece Çin’de kalacağınız yer olduğunu ve bir tanıdığınız olduğunu ibraz etmeniz demektir. Başvuru Yaparken davetiye yanında Çin Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detay alıp başvurunuza ekleyebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: