Büyükelçiliği Vize Çin

Çin Büyükelçiliği Vize

Çin Büyükelçiliği vize işlemleri için resmi başvuru kurumudur. Bu ülkeye turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti, çalışma, eğitim gibi sebeplerle seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Çin Büyükelçiliği vize departmanına başvurularını iletmelidir. Çin seyahati için vize başvuruları büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezleri, vize ofisleri ve turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir.

Ankara Çin Konsolosluğu vize işlemlerinde, umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Çin vizesi alması zorunludur. Yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), kırmızı ve siyah pasaport (diplomatik) sahibi Türk vatandaşları ise bu ülkeye yapacakları 30 güne kadar olan seyahatlerde Çin vizesi uygulamasından muaf tutulmaktadır. Bu süreyi aşan seyahatlerde ise yeşil, gri, siyah ve kırmızı pasaport sahiplerinin de vize alması gereklidir.

Ankara Çin vize işlemlerinde bölge ayrımı bulunmamaktadır. Çin’e yapacağınız seyahat için Çin vizesi başvuru ve randevu işlemleri Türkiye’nin 81 ilinden yapılabilmektedir. Çin Büyükelçiliği vize başvuru yapmak için online vize formu doldurulması gereklidir. Çin vize formu doldurulurken sunulan bilgilerin doğru olması önemlidir. Aksi durumlarda vize başvurusu kabul edilmez ve yanlış / sahte bilgi sunulması durumunda para cezası uygulaması yapılır. Çin Konsolosluğu vize başvuru yapılırken yetkili vize başvuru merkezi Long Vize danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Çin Büyükelçiliği Vize Ankara Çalışma Saatleri


Çin Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri resmi günler dışında aşağıdaki gibidir.

cin buyukelciligi vize 1

Çin Büyükelçiliği Vize Başvurusu:

Pazartesi – Salı – Perşembe: 09:00 – 12:00

Pasaport ve Belgelerin Teslimi:

Pazartesi – Salı – Perşembe: 15:00 – 17:00

Çin Büyükelçiliği Ankara İletişim Bilgileri


Çin Ankara Büyükelçiliği iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Adres: Gölgeli Sokak, No:34, Gaziosmanpaşa / ANKARA

Tel: +90 312 436 0628

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Çin Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Çin Büyükelçiliği vize başvurusu almamaktadır. Büyükelçilikler ülke vatandaşlarının kayıp pasaport işlemleri ve evrak takibine bakmakla yetkilidir. Çin Büyükelçiliği kendi ülkesi dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının sosyal, siyasi ve güvenlik durumu hakkında hizmet vermekte olup ülke bağ düzenini kurmaktadır. Büyükelçiliklerden direk Çin Vizesi Başvurusu yapılamamaktadır. Başvurularınızı yetkili olan Long vize başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çin Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

Çin Büyükelçiliği, kendi ülke vatandaşlarından ve seyahat eden vatandaşlarından sorumludur. Her türlü karşılaşılan durumda vatandaşına destek vermektedir. Kişi haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükümetin politik ve ticari bağlamda düzenlinin sağlanması, vatandaşlarının evrak takibi, dış ülkelerden kendi ülkesinde yaşama talebi olan evrakların değerlendirilmesi gibi görevler büyükelçiliğe aittir. Tüm Elçilik randevuları, evrak takibi ve Çin Vize Randevusu işlemlerinizi yetkili olan Long Vize Başvuru Merkezimizden rahatlık ile gerçekleştirebilirsiniz.

Çin Büyükelçiliğine Randevu Nasıl Alabilirim?

Çin Büyükelçiliği ülkeler arası siyasi düzeni ve kültür bağını sağlamaktadır. Elçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurulması ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki bağın güçlendirilmesi görevini üstlenir.Elçilik işlemleri için önceden randevu alınması gerekmektedir ve randevusuz işlem yapmamaktadır. Bu tarz görüşmeler adına Long Vize Başvuru Ve randevu Merkezimizden randevu desteği alabilir, Çin Ticari Vize İşlemleri için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: