Konsolosluğu Vize Çin

Çin Konsolosluğu Vize

Çin Konsolosluğu vize işlemleri yapacak kişiler için resmi başvuru kurumdur. Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat edecek Türk vatandaşlarının turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti, eğitim gibi seyahat amacıyla vize başvurularını Çin Konsolosluğu’na aracı vize başvuru merkezleri ile iletmektedir. Çin vize başvurularını yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezleri, vize ofisleri, turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir.

Çin Konsolosluğu vize başvuru yapacak umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Çin vizesi almak zorundadır. Hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport, diplomatik kırmızı ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşlarından Çin vize uygulamalarından muaf tutulmaktadır. Çin Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine turistik, ticari, aile ziyareti, çalışma, eğitim gibi sebeplerle başvuruları kabul etmektedir.

Çin vize işlemleri için bölge ayrımı bulunmamaktadır. Türkiye’nin 81 ilinden İzmir Çin Başkonsolosluğu ve İstanbul Çin Başkonsolosluğu’na vize başvuruları yapılmaktadır. Çin Konsolosluğu vize başvuruları sırasında online vize başvuru formu istemektedir. Online vize başvuru doldurulmadan vize başvurusu yapılmamaktadır. Ayrıca Çin ticari vize başvuruları sırasında ise davetiye mektubu sunma zorunluluğu bulunmaktadır.   

Çin Konsolosluğu Vize İstanbul Çalışma Saatleri


Çin İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri resmi izin günleri harici aşağıdaki gibidir.

cin konsoloslugu vize 1

Çin Konsolosluğu Vize Başvuru Saatleri 

Pazartesi – Salı – Perşembe: 09:30 – 12:00

Pasaport Teslim Saatleri 

Pazartesi – Salı – Perşembe: 15:00 – 17:00 

Pasaport, Evlilik, Belge Tasdiki Saatleri 

Pazartesi – Salı – Perşembe: 15:00-17:00 

İstanbul Çin Başkonsolosluğu vize departmanı Pazartesi, Salı, Perşembe günleri hizmet vermektedir. Çin vizesi başvurularını belirtilen günler ve saatlerde vize departmanı aracılığıyla kabul etmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: