Ticari Vize Çin

Çin Ticari Vize

Çin ticari vize başvurusu, bu ülkeye seyahat Türk vatandaşlarının iş seyahati, organizasyon, fuar, etkinlik gibi sebeplerle başvuru yapacakları M tipi Çin vizesidir. Umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Çin ticari vize başvuru yapmak zorundadır. Yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), kırmızı ve siyah pasaport (diplomatik) sahibi Türk vatandaşları 30 gün süre ile Çin ticari vize uygulamasından muaf tutulmaktadır. 30 günü aşan seyahatlerde ise bu pasaport sahiplerinin de ticari vize alması gereklidir.

Çin’e yapacak olduğunuz ticari seyahatler için başvuru yapacağınız resmi kurum Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir. Seyahat edeceğiniz tarihe uygun olarak ticari vize başvuruları, konsolosluk ve büyükelçiliğin görevlendirdiği vize başvuru merkezleri, vize ofisleri ve turizm seyahat acenteleri aracılığıyla ile kabul edilmektedir. Çin ticari vize başvurularında bazı belgelerin gerçek, orijinal olmalıdır. Çin vize evrakları ve belgeleri listesini Long Vize ofisindeki danışmanlardan temin edebilirsiniz.

Çin Ticari Vize Başvurusu Ve Gerekli Belgeler

Çin’de yapılacak ticari etkinlikler, iş görüşmesi, organizasyon, fuar gibi nedenlerle bu ülkeye gitmek için M tipi ticari vize başvurusu yapmanız gereklidir. Çin Konsolosluğu vize işlemleri için başvuruda bulunan kişileri gerekli görmedikçe mülakata çağırmamaktadır. Çin ticari vize başvuruları Türkiye’nin 81 ilinden, bölge ayrımı olmadan yapılabilmektedir. Çin vize başvurusu işlemleri konsolosluk tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır.

cin ticari vize 1

Çin vize işlemleri, vize başvuru formunun doldurulmasıyla ile başlamaktadır. Sonrasında vize danışmanınızın size vermiş olduğu Çin vize evrakları ve belgeleri seyahat amacına, vize türüne göre hazırlanmalıdır. Hazırlanılan belgeler, doğru ve ispat edilebilir belgelerden oluşmalıdır.

Çin ticari vize başvurularında küçük ölçekli işletmelerin, Çin’de gidecekleri belediyeden barkodlu belediye davetiyesi talep etmelidir. Davetiye mektubu temin edildikten sonra, Çin vize başvurusu yapılabilmektedir. Başvuru sonrası Çin vize sonucu 7 ile 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Öte yandan küçük işletmeler belediyelerden davetiye temin edememesi durumunda Çin’e davet eden firmadan davet mektubu talep edebilmektedir. Bu davetiye türü ile yapacağınız Çin vizesi başvuruları, vize başvurusunun yapıldığı gün kesilecek TBD (tarihi belli değil) fişi ile Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nde işlem görecektir. Bu davetiye türü ile vize sonuçlanma süreci bir ay olabileceği gibi altı ay da sürebilmektedir. Başvuru yapacak kişi, Türkiye’de büyük bir firmada çalışıyorsa davetiye sunması gerekmemektedir. Çin’den talep edeceği davet mektubu yeterli olacaktır.

Çin ticari vize başvuruları, vize için gerekli evrak listesi, randevu işlemleri, Çin vize davetiyesi işlemleri için Long Vize’den danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: