Turistik Vize Çin

Çin Turistik Vize

Çin turistik vize başvuruları, bu ülkeye seyahat edecek kişiler tarafından resmi kurum olan Çin Konsolosluğu ve Çin Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Çin’e yapılacak turistik seyahatler için alınması gereken L tipi vizedir. Bu ülkeye seyahat edecek umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Çin turistik vize alması gereklidir. Yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), kırmızı ve siyah pasaport (diplomatik) sahibi Türk vatandaşları ise 30 günü aşmayacak seyahatlerde vize uygulamasından muaf tutulmaktadır.

Bireyse olarak yapılan Çin turistik vize başvurusu, konsolosluk ve büyükelçilik tarafından kabul edilmemektedir. Çin turistik vize başvurularında grup vizesi uygulaması yapılmaktadır. Bireysel başvuru yerine 5 kişilik gruplar halinde Çin vizesi başvuruları kabul edilmektedir. Çin vize başvurusu yapacak 5 kişide aynı gün vize işlemlerini yapıp yine aynı tarihte bu ülkeye giriş-çıkış yapmalıdır.

Çin turistik vizesi için bölge ayrımı bulunmamaktadır. Türkiye’nin 81 ilinden Çin vize başvurusu yapılmaktadır. Bu ülkeye seyahat edecek kişiler, vize başvurularını konsolosluk ve büyükelçiliğin görevlendirmiş olduğu vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Çin turistik vize işlemleri için yetkili vize ofisi olan Long Vize’den profesyonel destek alabilirsiniz.

Çin Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?


Çin’e seyahat etmeden önce, Çin vize başvurusu yapılmalıdır. Çin Konsolosluğu L tipi vize türü için randevu aldıktan sonra vize evrakları toplanmaktadır. Seyahat amacına ve mesleğe uygun olarak vize evrakları hazırlanmalıdır. Çin vize evrakları ve belgeleri hazırlanırken mesleğe ve sosyal duruma uygun olarak vize belgeleri sunulmalıdır.

cin turistik vize 1

Çin vize başvurusu sonrası yaklaşık 7 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Resmi tatil günleri, bayram ve özel günler öncesi konsolosluklarda yaşanacak yoğunluk dolasıyla vize işlemleri uzayabilmektedir. Bu sebeple seyahatlerinizi ve başvurularınızı buna göre planlayabilirsiniz.

Çin vizesi onayı aldıktan sonra bu ülkeye yapacağınız seyahatler için bazı önlemler almanız gereklidir. Çin yolculuğu sırasında tüm aşıların (kızamık, boğmaca, çocuk felci, tetanos gibi) yapılmış olması gereklidir. Ayrıca bu ülkede yemek ve su tüketiminden doğacak rahatsızlıklar için tifo ve hepatit A aşısı da önerilmektedir. Çin vize işlemleri için Long Vize danışmanlarından da bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: