Vize Formu Çin

Çin Vize Formu

Çin Vize Formu nasıl yapılır? Çin vize başvurusu yapmak için gerekli evraklardan en önemli belge, Çin vize forumu, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinden temin edilmektedir. Çin vizesi başvurularında karar veren resmi kuruluş Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir. Bu sebeple bu ülkeye seyahat edecek kişiler vize formunda seyahat amaçlarını, kişisel bilgilerini doğru şekilde beyan etmelidir. Aksi durumda vize başvuru olumsuz sonuçlanma durumu oluşacaktır.

Vize başvuru merkezi desteğiyle hazırlanacak Çin vize formu, başvuru sahibinden şahsen doldurularak imzalanmalıdır. Çin vize başvuru formu ve dilekçeleri başvuru evrakları ile uyumlu olacak şekilde, eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Vize başvuru formu ve dilekçenin yalnız hazırlanması durumunda Çin Konsolosluğu vize başvuru sonuçları olumsuz sonuçlanmaktadır. Bu sebeple Çin vize formu doldururken, vize başvurusu ve randevusu alırken Long Vize danışmanlarından destek almanız faydalı olacaktır.

Çin Vize Formu Nasıl Doldurulur?


Çin online vize başvuru formu yetkili başvuru merkezleri vize başvuru aracılığıyla yapılmaktadır. Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliği başvuru sistemi üzerinden Çin vize formu doldururken dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Vize başvuru formu doldururken dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır:

cin vize formu 1
  • Başvuru formu doldurma işlemi sırasında online sistem üzerinden seyahat amacına uygun vize formu doldurulmalıdır.
  • Vize başvuru formuna fotoğraf online olarak yüklenmelidir.
  • Çin vize randevu tarihi doğru alınmalıdır.
  • Çin online vize başvuru formu doldurma onayı alınmalıdır.

Çin vize başvuru formu doldurulduktan sonra vize evrak ve belgeleri hazırlanmalıdır. Seyahat amacınıza uygun olarak Çin vize evrak listesi hazırlandıktan sonra randevu günü başvuru evrakları ile vize başvurusu yapılmalıdır. Vize başvurusu yapabilmek için Çin vize formu onayı alınmalıdır.

Çin vize başvurusu sırasında beyan edilen vize başvuru formu uygun değilse (yanlış bilgilerle doldurulmuş ise, sahteyse) başvuru sahibi kişi cezai yaptırıma tabi tutulur. Vize başvurularında sahte beyan etmek suç unsuru sayılmaktadır. Bu durumda başvuru sahibi kişiler Çin vizesi almaları zorlaşacak ve para cezasına çarptırılacaktır. Çin vize formu doldurulurken yetkili başvuru merkezi olan Long Vize danışmanlarını arayarak, e-posta yazarak, web sitesinden canlı destek üzerinden yazarak bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: