Vize İşlemleri Çin

Çin Vize İşlemleri

Çin vize işlemleri için kişilerin başvuru yapacakları resmi kurum, Çin Konsolosluğu’dur. Vize başvurusu için konsolosluk ve büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezlerine Çin vizesi başvurularını kabul etmektedir. Bu ülkeye seyahat etmek isteyen bordo pasaport (umuma mahsus) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Çin vizesi alması gereklidir. Çin vizesi işlemleri, Long Vize aracılığı ile yapılmaktadır. Yeşil, gri, siyah ve kırmızı pasaport sahibi Türk vatandaşları, bu ülkeye 30 güne kadar olan seyahatlerde Çin vizesi işlemleri uygulamasından muaf tutulmaktadır. 30 günü aşan seyahatler için Çin vize başvurusu yapmaları gereklidir.

Çin Konsolosluğu vize başvurularını görevlendirdiği vize başvuru merkezleri, vize ofisleri ve turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir. Seyahat amacına uygun olarak turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti, eğitim vizesi gibi başvuru türlerinden birine başvuru yapılmaktadır. Bu vize türlerinden Çin turistik vize başvuruları, bireysel olarak yapılmamaktadır. Turistik vize başvurusu için 5 kişilik gruplar halinde başvuru yapmak gereklidir. Başvuru yapan kişiler bu ülkeye aynı giriş-çıkış yapmalıdır. Çin ticari vize başvuru ise bu ülkeden talep edilen davetiye mektubu ile yapılmaktadır.

Çin vize işlemleri yapıldıktan sonra, vize sonucu başvuru belgelerinin teslim edilmesinin ardından yaklaşık 7 – 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Başvuru sırasından sunulan eksik evraklar, başvuru resmi tatillere denk gelmiş ise sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Çin vizesi işlemleri için yetkili başvuru merkezi olan Long Vize’den bilgi alabilirsiniz.

Çin Vize İşlemleri 2020 Nasıl Yapılır?


Çin vizesi başvuru işlemleri, konsolosluk tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezlerinden yapılan randevular ile yapılmaktadır. Çin vizesi randevu işlemi yapılmadan vize başvurusu yapılamaz. Çin Halk Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı kanalına vize başvuruları online olarak vize başvuru merkeziniz tarafından iletilir.

cin vize islemleri 1

Çin vize evrakları ve belgeleri hazırlanarak daha sonrası randevu tarihinde parmak izi verilmektedir. 14 yaş altı ve 70 yaş üzerindeki Türk vatandaşları, hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport, diplomatik siyah ve kırmızı pasaport sahipleri Çin vizesi parmak izi uygulamasından muaf tutulmaktadır. Ayrıca 5 yıl içerisinde aynı pasaportla, Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliğinden vize başvuru yapanlar da bu uygulamadan muaf tutulmaktadır.

Çin vizesi başvuruları, randevu işlemleri, vize için gerekli evraklar hakkında bilgi almak için Long Vize danışmanlarını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: