Vize Randevusu Çin

Çin Vize Randevusu

Çin vize randevusu işlemlerinde, Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliği resmi başvuru kurumlarıdır. Bu ülkeye yapacağınız seyahatlerde, Çin vizesi randevusu konsolosluk ve büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezleri, vize ofisleri ve turizm seyahat acentelerine yapılmaktadır.

Çin seyahati yapacak Türk vatandaşlarının vize randevusu alması gereklidir. Umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vize başvurusu yapmaktadır. Yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), siyah ve kırmızı pasaport (diplomatik) sahipleri Çin vizesi işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

Çin vize işlemleri sırasında parmak izi uygulaması bulunmaktadır. İlk defa Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat edecek 14 – 70 yaş arasındaki bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının parmak izi vermesi gerekmektedir. Vereceğiniz parmak izi 5 yıl boyunca Çin Konsolosluğu sisteminde kayıtlı kalacaktır. Bu 5 yıl içerisinde daha sonraki vize başvurularınızda parmak izi vermeniz gerekmeyecektir. Çin vizesi randevu işlemlerini yetkili vize başvuru merkezi Long Vize aracılığı ile yapılmaktadır.

Çin Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Çin vize randevusu işlemi için öncelikle konsolosluk ve büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezine başvurmak gereklidir. Bu işlemin ardından seyahat amacınıza uygun olarak vize evrak listesi tarafınıza iletilecektir. Vize evraklarını hazırladıktan sonra size özel açılacak online vize başvuru sistemi üzerinden evraklarınız yüklenecektir. Vize evraklarınız konsolosluğa ulaştıktan sonra değerlendirilecektir.

Çin vize başvurusu işlemleri için bölge ayrımı bulunmamaktadır. Bu sebeple Türkiye’nin 81 ilinden Çin vize randevusu alabilir, başvuru yapabilirsiniz. Çin vizesi başvurusu yaparak parmak izi veren kişilerin şahsen başvurularını takip etmek, işleme almak için konsolosluğu gitmeleri gerekmemektedir. Bu işlemleri aracı vize başvuru merkezleri takip edebilmektedir.

cin vize randevusu 1

Çin turistik vize randevusu işlemleri bireysel yapılmamaktadır. Turistik vize başvuruları 5 kişilik gruplar halinde yapılmaktadır. Bu sebeple işlemleri diğer vize türlerine göre daha uzun sürebilmektedir. Bu ülkeye turistik seyahat yapacak kişilerin vize başvurularını bu uyarıya göre yapmaları tavsiye edilmektedir.

Çin vize randevusu yapılarak başvuru işlemlerinin yapılması sonrası vize sonucu 7 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Çin vizesi başvurularınızı en az 30 gün öncesinden yapabilirsiniz. Çin vize randevusu işlemleri için Long Vize danışmanlarını arayabilir, eposta yazabilir, web sitesi üzerinden canlı destek merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: