Vize Ücreti Çin

Çin Vize Ücreti

Çin vize ücreti, bu ülkeye turistik, ticari, Çin aile arkadaş ziyareti vizesi, eğitim, çalışma gibi sebeplerle seyahat edecek Türk vatandaşlarının Çin Konsolosluğu’na ödemesi gereken ücrettir. Çin vizesi ücretleri, seyahat edecek kişiler tarafından konsolosluk tarafından görevlendirilmiş başvuru merkezlerine ödenmektedir. 2020 Çin vizesi başvuru, vize evrakları ve vize ücreti hakkında Long Vize danışmanlarından bilgi almanız faydalı olacaktır.

Çin turistik vize, Çin ticari vize, Çin çalışma vizesi, Çin eğitim vizesi, Çin aile arkadaş ziyareti vizesi, Çin transit vizesi ücretleri vize türlerine ve sürelerine göre değişiklik göstermektedir. Çin Konsolosluğu güncel vize ücretleri güncel olarak değişmektedir. Çin vize ücreti ödemesi ile ilgili bilgi için Long Vize danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Çin Vize Ücreti 2020


Çin vize randevusu almak ve vize başvurusu yapmak için Çin vize ücreti ödemeniz gereklidir. Türkiye’de yaşayan diğer ülke vatandaşlarının ödemesi gereken vize ücreti farklılık göstermektedir. Çin vize işlemleri için ilk olarak online başvuru formu doldurulmalıdır. Daha sonrasında Çin vize ücreti ödenmelidir. Ardından başvuru merkezinin size iletmiş olduğu Çin vize evrakları ve belgeleri hazırlanmalıdır. Vize evrakları hazırlandıktan sonra Çin vize randevusu alınmalıdır. Vize randevusu olduğu gün vize işlemleri için parmak izi verme işlemi yapılmalıdır. Parmak izi verdikten sonra konsolosluktan gelecek vize sonucunu beklemek gereklidir.

Çin vize ücreti konsolosluk harç bedelleri, seyahat dönemine göre değişiklik göstermektedir. Bu ülkeye seyahat için yapacak olduğunuz Çin vize başvuru sonucu 7 ile 10 gün arasında sonuçlanacaktır. Vize başvuru yapılan döneme, bayram ve özel gün öncesine göre vize sonucu çıkış süresi uzamaktadır.

cin vize ucreti 1

Çin vize başvuruları Çin Konsolosluğu vize departmanı tarafından Salı ve Perşembe günleri hariç hafta içi her gün kabul edilmektedir. Çin vize başvuru içi bölge ayrımı yoktur. Bu sebeple başvuru sahipleri Ankara, İstanbul ve İzmir şehirlerinden başvurularını yetkilendirilmiş seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Çin vize ücreti için yapılan ödeme tek seferlik olup ret sonucu alındığı zaman geri ödeme yapılmamaktadır.

Çin vize işlemleri yapmadan önce bu ülkenin konsolosluk ve büyükelçilikleri tarafından görevlendirilmiş yetkili vize başvuru merkezi Long Vize danışmanlık hizmetinden Çin vizesi ücreti konusunda danışabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: