Vizesi Kaç Günde Çıkar Çin

Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar

Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar Çin vizesi almak için başvuru yapan kişilerin sıkça sorduğu soruların başında “Çin vizesi kaç günde çıkar” gelmektedir. Çin vizesi başvuru sonucu, seyahat edeceğiniz tarihe, vize başvuru tarihinize, vize türüne ve konsolosluk ve büyükelçiliklerin yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Çin vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabını merak ediyorsanız; Çin vize başvurusu sonuçları başvuru tarihinden sonra yaklaşık 7 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Çin Konsolosluğu ve Çin Büyükelçiliği, bu ülkeye seyahat edecek Türk vatandaşlarının vize başvurularını kabul eden, değerlendiren resmi kurumdur. Çin vize başvurusu sırasında Çin Konsolosluğu vize departmanı, başvuru yapan pasaport sahibi kişilerden ek evrak talep edebilmektedir. Ek evrakların tekrardan değerlendirilmesi sebebiyle vize işlemleri uzayabilmektedir. Bu sebeple bayramlar, özel günler, resmi tatil öncesi vize başvurularının yoğun olacağını düşünerek en az 30 gün öncesinden vize başvurularınızı yapabilirsiniz. Çin vizesi sonucu ne zaman belli olur gibi soruların cevaplarını Long Vize danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

Çin vize başvurusu yapacağınız tarih önemlidir. Çin’e yapacağınız seyahatler yılbaşı, Noel, bayram öncesi gibi günlere denk geliyorsa vize sonucu daha geç çıkmaktadır. Bu sebeple Çin vize başvurusu yapmadan önce yetkili vize başvuru merkezindeki danışmanınıza bu konuda danışmak, faydalı olacaktır.

Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar? Nasıl Başvuru Yapılır?


Çin vize başvurusu sonuçlanma süresi başvuru yapılan turistik, ticari, çalışma, eğitim, aile arkadaş ziyareti vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Çin vizesi başvurusu sonrası pasaportunuz konsolosluğa iletilir. Çin vize işlemleri ortalama 7 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Vize sonuçlanma süresi turistik vize başvurularında 14 günü bulabilmektedir. Bu sebeple seyahat planlarınızı yaparken sonuçlanma sürelerini düşünerek plan yapılmalıdır. Çin vize sonucu çıktıktan sonra pasaportunuz vize başvuru merkezine gönderilir. Başvuru sırasında vermiş olduğunuz adrese talebiniz doğrultusunda pasaportunuz kargo ile gönderilmektedir. Ayrıca dileyen kişiler pasaportlarını vize başvuru merkezlerinden de alabilirler.

cin vizesi kac gunde cikar 1

Çin vize başvuru sonucu sorgulama işlemi için yetkili başvuru merkezi Long Vize danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Çin vizesi ile ilgili sorularınızı, evrak listesi, randevu işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: