Vizesi Nasıl Alınır Çin

Çin Vizesi Nasıl Alınır

Çin Vizesi Nasıl Alınır Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Çin vize başvurusu yapması gereklidir. Umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Çin vizesi alması zorunludur. Yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahipleri Çin vize uygulamasından 30 güne kadar olan seyahatler için muaf tutulmaktadır. Çin vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı için Long Vize danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Çin vizesi başvuruları için yetkili resmi kurumlar Çin Konsolosluğu Vize ve Çin Büyükelçiliği’dir. Konsolosluk ve büyükelçilikler vize başvurularını görevlendirmiş oldukları vize başvuru merkezi aracılığıyla almaktadır. Çin vizesi nasıl alınır sorusunun cevap olarak ilk yapmanız gereken Çin vizesi başvurusu yapmaktadır. Başvuru merkezleri aracılığıyla turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti, çalışma, eğitim vize başvurularını yapabilirsiniz.

Çin Vizesi Nasıl Alınır? Çin Vizesi 2020 Başvuru Şartları


Çin seyahati yapacak kişiler vize başvurularını Çin İstanbul Başkonsolosluğu, Çin İzmir Başkonsolosluğu ve Çin Ankara Büyükelçiliği vize departmanlarına vize başvuru merkezleri aracılığıyla iletebilirler. Seyahatine göre belirlediğiniz turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti vize türlerine göre evraklarınızı hazırlamanız gereklidir. Vize evraklarını hazırladıktan sonra Çin vize randevusu alarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Vize başvurusu sonrası yaklaşık 7 ile 10 gün arasında Çin vizesi sonucu çıkmaktadır.

cin vizesi nasil alinir 1

Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapılacak seyahatler için 16 farklı vize türü bulunmaktadır. Bu vize türlerinden seyahatinize uygun olan belirlendikten sonra online vize başvuru formu doldurularak vize başvuru yapabilirsiniz. Mesleğinize ve sosyal durumunuza göre vize evrakları ve belgeleri vize başvuru merkezleri aracılığıyla hazırlanmalıdır.

Çin vizesi nasıl alınır sorusunun en önemli yanıtı, başvurduğunuz vize türüne değişmektedir. Çin turistik vize başvuruları bireysel olarak değil; grup vize başvuru olarak 5 kişilik gruplar halinde yapılmaktadır. Çin ticari vize başvurusunda ise firma davetiye mektubu gereklidir. Çin aile arkadaş ziyareti vizesi için yakın akraba ve arkadaşların davetiye göndermeleri gereklidir. Bu ülkeye yapacağınız ziyaret için alacağınız tüm vize başvuruları ile ilgili bilgiye vize başvuru merkezlerinden ulaşabilirsiniz.

Çin vizesi nasıl alınır soruları, başvuru şartları, vize için gerekli evrak listesi nelerdir gibi sorularınız için Long Vize danışmanlarından yardımcı almanız yararlı olacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: