danimarka konsoloslugu vize 1

Danimarka Konsolosluğu Vize

Danimarka konsolosluğu vize Danimarka’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaport yani bordo pasaport sahipleri için zorunludur.  Bunun yanında Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahiplerinin 90 günü aşmayan ziyaretlerinde söz konusu ülke vize talep etmemektedir.

Danimarka Konsolosluğu Vize Nasıl Alınır?

Danimarka vize işlemleri için doğrudan muhatap kabul etmez. Konsolosluk tarafından yetkilendirilen merkezlerce işlem yürütülür. Long Vize Turizm, vize başvuruları evrakları konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. 81 ilde şubesi ve onlarca kurumsal firmadan referansı olan Long Vize Turizm, şimdi sizlerin hizmetindedir.

Danimarka vize başvurusu evrakları bulunmaktadır. Bu evraklarda genelde istenilen Danimarka vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

 • Pasaport
 • Fotoğraf
 • Şirket Evrakları
 • İşe giriş belgesi
 • Hizmet dökümü
 • Maaş bordrosu
 • Banka hesap özeti
 • Kimlik fotokopisi
 • Nüfus kayıt örneği
 • Ulaşım ve konaklama
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Özel şirketlerde çalışanlar için şirket yazısı

Bu evraklar, istenilen vize türüne göre değişiklik gösterir. Örneğin başvuran öğrenci ise ondan meslek ve finans bilgileri istenmez ama ona sponsor olacak kişiden bu belgeler talep edilir. Devlette çalışanların evraklarında şirket izin belgesi olması gerekmez. Aynı keza kendi iş yerinin sahiplerinden elbette izin belgesi istenmez ama onlardan da işyerleri hakkında bazı belgeler talep edilir.

Bu evrakların nasıl olacağı konusunu, Long Vize Turizm web sitesinde bulunan müşteri temsilcilerine ya da direkt Long Vize Turizmi arayarak öğrenebilirsiniz.

danimarka konsoloslugu vize 1

Danimarka Konsolosluğu Vize Ücreti Nedir?

Danimarka vize ücreti istenilen vizeye, vizenin süresine göre değişiklik gösterir. Ayrıca Danimarka vize ücretlerini güncelleme hakkını saklı tutar ve Danimarka vize ücretleri hakkında vatandaşa doğrudan bilgi vermez. Bu durumlarda Long Vize Turizm uzman kadrosu ve sürekli güncellenen haberleşme ağı ile devreye girer. Danimarka güncel vize ücretini Long Vize Turizm uzmanlarına sorarak kolayca öğrenebilirsiniz.

Danimarka Konsolosluğu Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Danimarka vize başvurusu 10 ila 30 iş günü içinde bildirir. Long Vize Turizm ile çalıştığınız taktirde evraklarınız eksiksiz ve hatasız olacağı için resmî tatiller ve aşırı yoğunluk olmadığı taktirde vize başvurunuza 10 ila 15 gün içinde cevap verilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Danimarka Konsolosluğu Nerede Bulunur ?

Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği ülkemizin başkenti Ankara’ da bulunmaktadır. Danimarka konsolosluğu vize veya Danimarka Büyükelçiliği vize işlemleriniz için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı ?

Danimarka vize başvurusu yetki başvuru merkezi olan Danimarka Vizesi departmanından gerçekleştirilmektedir. Long Vize Turizm vfs globale girme yetkisi olduğundan vize başvurunuzu sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Danimarka Konsolosluğu Vize Randevusu Nasıl Alınır ?

Vize işlemleri konsolosluk tarafından yapılmamakta olduğu için Danimarka Vize Randevusu yetkili başvuru merkezinden online olarak alınmaktadır. Long Vize Turizm vize randevunuzu sizin adınıza alarak vize başvurularınızı gerçekleştirmektedir.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar