danimarka vize basvurusu 1

Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat planları dahilinde bordo pasaport hamillerinin seyahat öncesinde yapacakları işlemdir. Ülkemizden seyahat edecek kişilerin söz konusu ülke için vize başvuruları yetkili başvuru merkezi tarafından kabul görmektedir.

Danimarka Vize Başvurusu

Başvuru yapmak için öncelikle pasaport başvurunuzu yapmalısınız.  Daha sonra Danimarka Konsolosluğu yetkilendirdiği vize merkezlerine istenilen evraklarla gitmeniz gerekir. Long Vize Turizm, sizlere Danimarka vize başvurusunda tecrübeli ekibi ile yardımcı olacaktır.

Danimarka Vize Başvurusu için Yetkili Vize Merkezleri

Danimarka Konsolosluğu vize konusunda yalnızca vize süre uzatma ve onaylama işlemlerini gerçekleştirir.  Bunun dışında yetkili vize merkezleri, Danimarka Konsolosluğu’na başvuru için istediği belgeleri düzenlemekle yetkilidir. Long Vize Turizm bu karmaşık süreçte sizlere en iyi hizmeti sunmak amacıyla çalışmaktadır.  Alanında deneyimli ve uzman ekip ile Danimarka vize başvuruları sorunsuzca yapılmaktadır.

danimarka vize basvurusu 1

Danimarka, Avrupa Birliği’nin 26 Schengen ülkesinden birisidir.  Schengen vizesi sahipleri yalnızca Danimarka’nın belirlediği Schengen bölgesine 90 günlük kısa bir gezi düzenleyebilir.  Bunun dışında Danimarka’ya eğitim, turizm, akraba ya da aile ziyareti gibi maksatlarla gitmek isteyen her Türk vatandaşı Danimarka vizesi almakla yükümlüdür.

Danimarka vizeleri, Danimarka’ya gitme amacına göre çeşitlilik gösterir:

Danimarka turistik vizesi: Danimarka turistik vizesi, Danimarka’ya turistik veya kültürel amaçlı gitmek isteyen ziyaretçilere verilir.  Genelde 3 ay ile 6 ay süresi bulunur.

Danimarka ticari vizesi: Danimarka ticari vizesi, Danimarka’ya iş görüşmesi, iş organizasyonu, iş başvurusu ya da ticari alışveriş gibi durumlarla gitmek isteyenlere verilir.  Danimarka turistik vizesi ile Danimarka ticari vizesinin evrakları farklı olabilmektedir.

Danimarka aile ve arkadaş vizesi: Danimarka aile ve arkadaş vizesi, Danimarka’da oturum izni almış ve artık Danimarka vatandaşı olmuş birinci dereceden ya da ikinci dereceden akrabaları olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına mahsustur. Bu vizede Danimarka’da akrabası bulunan kişiden akrabalığı doğrulayacak belgeler istenir.

Danimarka Vize Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahipleri Danimarka’ya gitmek için Danimarka vize başvurusu yapmak zorundadır.  Bunun dışında yeşil pasaport olarak bilinen kişiye özel pasaport sahiplerinin kısa süreli gezilerde Danimarka vizesine başvurmaları gerekmez. Ayrıca diplomatik pasaport sahipleri 90 günü aşmamak kaydıyla Danimarka vizesi olmadan Danimarka’ya giriş yapabilir.

Danimarka Vize Başvurusunda Olması Gereken Evraklar Nelerdir?

Long Vize Turizm çalışanları Danimarka vize başvurusu evrakları için gereken yönlendirmeleri yapmak üzere sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarlar.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Danimarka Vize Başvurusu Nereden Yapılır ?

Danimarka’ya seyahat etmek isteyen kişiler Danimarka vize ücretini ödeyerek yetkili vize başvuru merkezi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir. Danimarka Vize Başvuru işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde halletmek için Long Vize Turizm firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Danimarka Başvuru Formunu Nasıl Doldurulur ?

Danimarka vize formu online forum olmakta ve Danca veya İngilizce olarak doldurulmalıdır. Long Vize Turizm ile başvuru formunuzu kolayca doldurabilmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır ?

Vize başvurunuz seyahat tarihinizden 6 ay öncesine kadar yapılabilmektedir. Danimarka vizesi kaç günde çıkar ve diğer buna benzer sorularınız için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar