Vize İşlemleri Dubai

Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vize İşlemleri için başvuruda bulunmadan önce seyahat sebebinizi ve seyahat sürenizi belirlemeniz gerekmektedir. Dubai’ye seyahat etmek isteyen Bordo Pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması zorunludur. Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri), Diplomatik(Siyah) Pasaport sahiplerinin ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusunda bulunma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Vize başvurularınız online olarak da yapılabilmektedir. Dubai Vize Başvuruları için 30 günlük tek girişli vize , 30 günlük çok girişli vize, 90 günlük tek girişli ve 90 günlük çok girişli olmak üzere çeşitli vize türleri vardır. Başvurduğunuz vize süresinden çok daha uzun kalmanız gerektiği takdirde Dubai sınırları içinde vize uzatma başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize başvurularınız da size öncülük ve yardım edebilmek için Long Vize Turizm olarak her zaman yanınızdayız.

Dubai Vizesi Türleri

Bu vize türüne başvurduğunuzda Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine tek seferde giriş yapabilir ve en fazla 30 gün kalabilirsiniz.

30 Günlük Tek Girişli Vize

30 Günlük Çok Girişli Vize

Bu vize türünde belirtilen bir tarih aralığında çok sefer giriş hakkınız olur ve 60 gün içerisinde 30 gün ikamet edebilirsiniz.

90 Günlük Tek Girişli Vize

Bu vize türünde tek sefer giriş hakkınız ve 90 gün ikamet edebilme hakkınız olur.

90 Günlük Çok Girişli Vize

Bu vize türünde belirtilen tarih aralığında çok sefer giriş yapabilir ve 90 gün ikamet edebilirsiniz.

dubai vize islemleri 1

Dubai Vize Başvurusu için Temel Evrak Listesi

Pasaport : Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusunda kullanacağınız pasaportun, başvuru tarihinden itibaren 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Pasaport üzerindeki fotoğrafınızın da güncel olması önemlidir.

Nüfus Cüzdanı: Başvuruda bulunduğunuz nufüs cüzdanı ile pasaportunuz üzerindeki bilgilerin aynı olmasına dikkat etmelisiniz. Evlilik gibi soyisim değişikliğine sebep olan durumlarda başvurudan önce kimliğinizi güncelleme zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Biyometrik Fotoğraf: Vize başvurusu aşamasında sizden güncel tarihli biyometrik fotoğraf istenecektir. Bu fotoğrafın beyaz fonlu ve gerekli şartlara uygun çekilmiş olma zorunluluğu bulunmaktadır.

Vize Ücret Dekontu : Vize ücretini ödediğinizi gösteren dekontu başvuru aşamasında diğer belgeleriniz ile birlikte hazır etmeniz gerekmektedir.

Dubai Vize Ücreti

Vize ücreti Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapıcağınız giriş sayısı ve ikamet sürenize göre değişiklik göstermektedir. Bu ücret Dubai Konsolosluğu tarafından dönemsel olarak belirlenmektedir. Güncel ücreti öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Dubai Vize İşlemleri ve Çıkış Süresi

Dubai vize başvurularınız Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu tarafından değerlendirmeye alınır. Başvurunuz konsolosluk yoğunluğu, resmi tatil ve ek evrak gerekmesi gibi durumlar gerçekleşmediği takdirde 72 saat içerisinde sonuçlanabilmektedir. Başvuru aşamasında gerekli tüm belgelerinizi eksiksiz olarak teslim etmeniz başvurunuzun sonuçlanma süresi için oldukça önemlidir. DUBAİ VİZE İŞLEMLERİ yazımız sona erdi.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: