Skip to content

Dubai Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Dubai vizesi için cevap aradığınız tüm sorularınıza sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Birleşik Arap Emirliğinin 7 emirliği vardır ve Dubai de onlardan biridir. Birleşik Arap Emirlikleri Devleti, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaportu olan kişilerden vize almak zorundadır. Dubai’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Dubai’ye yapacakları seyahat öncesinde Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu temsilciliklerine Dubai Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.  Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport sahipleri ise Dubai Vize başvurusu yapmadan 180 gün içerisinde toplamda 90 günü geçmeyecek şekilde Dubai’de kalabilirler. Dubai Vizesi’ne dair detaylı bilgiler için Long Vize Turizm’den profesyonel bir yardım alınabilmektedir.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Dubai Vizesi Başvurusu Ve Türleri

Dubai’ye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize başvurusu öncesinde, seyahatin amacına uygun olan Dubai Vize türünü belirlemeleri gerekmektedir. Vize türü belirlendikten sonra bir diğer aşamada, başvuru için gerekli evraklar temin edilmesi gerekmektedir. Dubai Vize Konsolosluğu yetkilileri, Dubai vize başvurusu yapan kişilerin başvuru için hazırladıkları belgelerle şahısların kişisel durumlarını net bir şekilde görmeyi amaçlamaktadır.

Bu nedenle şahsın çalışma durumu, okul durumu, gelir-gider durumu, mal varlığı, Türkiye veya yurt dışındaki aile fertlerine dair belgelerle birlikte dosyanızın hazırlanıp sunulması gerekmektedir. Dubai Vize işlemleri yapıldıktan sonra başvurunuz tamamlanır ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşa belirttiği sürede vatandaş vizesine kavuşur. Tüm bu işlemleri Long Vize Turizm sizin adınıza profesyonel bir şekilde halletmektedir.

Dubai vizesi için seyahat amacınıza uygun vize türleri;

 • 48 Saatlik Dubai Transit Vize,
 • 96 Saatlik Vize,
 • 30 Günlük Kısa Dönem Tek Girişli Vize,
 • Çok Girişli Cruise Vize,
 • 14 Günlük Servise Vizesi,
 • 30 Günlük Kısa Dönem Çok Girişli Vize,
 • 90 Günlük Uzun Dönem Tek Girişli Vize,
 • 90 Günlük Uzun Dönem Çok Girişli Vize,
 • 24 Saatten Kısa Sürede Sonuçlanan VIP/EXPRESS Vize.

Dubai Vize Sonucu Kaç Günde Çıkar?

Dubai işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde yürütülmesi halinde yaklaşık olarak 72 saat içinde Dubai Vize başvurusu sonuçlanmaktadır. Karşılaşılabilecek bazı durumları göz önünde bulundurarak en az bir hafta önce vize başvurusunun yapılması daha doğru olacaktır.

Vizesi Dubai
Dubai Vizesi

Dubai Büyükelçiliği Vize

Dubai Büyükelçiliği vize verme konusunda en yetkili kurumdur. Dubai vize alma şartlarını belirleyip güncellemek büyükelçiliğin görevidir. Aynı zamanda Dubai vizesi için gerekli evrak ve belge kontrolleri de büyükelçiliklerden geçer. Dubai Büyükelçiliği Türkiye’de oturan ve çalışan vatandaşlara e-vize uygulamasını açmıştır. Bu uygulama ile vize başvurularını internet ortamından yapabilirsiniz.

Ancak başvurular online sadece yetkili firmamız Long Vize Turizm tarafından yapılmaktadır. Müşterilerimizin gerekli bilgilerini aldıktan sonra Birleşik Arap Emirlikleri İkamet Genel Müdürlüğüne online olarak başvurulur. Başvuru sonuçları ise Birleşik Arap Emirliklerindeki iş gününe göre 2-3 gün içerisinde açıklanır. Birleşik Arap Emirlikleri Cuma, cumartesi ve Pazar günlerinde tatil yapmaktadır ve hizmet verememektedir. Bu gibi ayrıntılı ve detaylı bilgiler için yıllarca uzmanlaşmış yetkili firmamız Long Vize Turizm’den destek alabilirsiniz.

Dubai Büyükelçiliği Vizesi Evrakları

Dubai vize işlemi için evrak ve belgeler seçtiğiniz vize türüne göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda bazen sizlerden ek evraklar da istenebilir. Vize evraklarınız arasında bulunması gereken genel belgeleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Pasaport,
 • Kimlik Fotokopisi,
 • Banka dökümü,
 • Çalışıyorsa iş bilgileri,
 • Sponsor olacak kişi varsa sponsorun bilgileri,
 • Vize ücretinin ödendiğine dair belge,
 • Vize formunun.

Bu gibi belgeler genel olup değişkenlik gösterebilir. Örneğin bir ev hanımıysanız iş yeri bilgilerinize ihtiyaç yoktur. Banka dökümü için de eşiniz çalışıyorsa onun banka dökümleri yeterli olabilir. Bu konudaki güncel bilgileri acentemiz den her saniye edinebilirsiniz.

Dubai Vize İşlemi Ne Zaman Sonuçlanır?

Dubai vize işlemlerinin sonuçlanması Konsolosluğun tatil günlerine ve yoğunluğuna göre değişebilir. Ancak hızlı sonuçlanan ve kolay alınan bir vize olduğundan 5 gün içerisinde sonuçlar gelebilir. Yine de müşterilerimizin Dubai’ye zamanında varabilmesi için vize başvurularını 15 gün öncesinden yapması gerekmektedir. Vizeniz eksik belge ve hatalı belge olduğunda ret yanıtı alır.

Siciliniz bundan olumsuz etkilenir ve bir sonraki yurt dışı seyahatlerinizde vize alırken sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu tarz olumsuzluklarla karşılaşmamanız adına süreci yönetecek olan firmamız her zaman hazır bir durumdadır. Siz değerli müşterilerimizin tüm isteklerini yerine getirmekten memnuniyet duyarız.

Büyükelçiliği Vize Dubai
Dubai Büyükelçiliği Vize

Dubai Konsolosluğu Vize

Dubai Konsolosluğu vize hakkında öğrenmek istediklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Dubai’ye gitmek isteyenler mutlaka Dubai Konsolosluğu’nun prosedürlerini yerine getirmelidir. Bu prosedürler hakkında güncel bilgileri almak için Long Vize Turizm olarak bizlere başvurabilirsiniz. Bizler sizin için sürecin hızlandırılmasını sağlamaktayız.

Dubai Konsolosluğu Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai Konsolosluğu vize işlemleri için kişisel başvuruları doğrudan almaz. Yetkili firmalar aracılığıyla kişilerin vize başvurularını alır. Bu anlamda yetkilendirilmiş olan Long Vize Turizm sizlere vize konusunda en detaylı hizmeti sunacaktır. Dubai Vize başvurunuzdan sonuçlanan süreye kadar müşterilerimizin yanında olarak onlara yardımcı oluyoruz. Firmamızın her yerde gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz bir şubesi de bulunmaktadır. Ancak bunun için direkt olarak şubelerimize gelmenize gerek yoktur. Evraklarınızı kargo yoluyla da bizlere iletebilirsiniz.

Dubai vizesi için konsolosluğun belirlemiş olduğu genel evraklar aşağıdaki gibidir. Ancak konsolosluk isterse sizden ek evrak talebinde de bulunabilir.

 • Pasaport,
 • Fotoğraf,
 • Şirket evrakları,
 • İşe giriş belgeleri,
 • Maaşını gösteren bordro,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Ulaşım ve konaklama yapacağınız hizmetlerin bilet ve belgeleri,
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Özel şirket çalışanları için şirketten alınmış yazı.

Bu evraklar seçtiğiniz Dubai vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden net ve güncel bilgileri firmamızdan öğrenmeniz gerekmektedir. Bir örnek verecek olursak öğrenciler vize almak istediğinde onlardan parasal bir bilgi istenmez. Ancak sponsor olabilecek diğer kişilerden istenir. Bu gibi birçok farklılık da olabilmektedir. Vizenizin ret yanıtı almaması için güncel bilgileri öğrenmeniz gerekir.

Dubai Büyükelçiliği Vize Harç Bedelleri

Dubai vizesi almak isteyenler mutlaka vize ücretini ödemelidir. Dubai vize ücreti seçtiğiniz vize türüne ve seyahat sürenizin uzunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Dubai konsolosluğu ve büyükelçiliği vize ücret bilgilerini sadece firmalarımız aracılığıyla iletir. Vatandaşlara vize ücreti hakkında detaylı bilgiler verilmez.

Long Vize Turizm bu anlamdaki uzman kadrosu ve uzman haberleşme ağı sayesinde sizler için en doğru bilgileri alıp iletecektir. Dubai Vize başvurunuz ortalama olarak 10 gün içerisinde sizlere bildirilir. Çabuk sonuçlanan bir vize olduğu için çok sıkıntı yaşanmaz. Ama yine de sonuçlanma süresi konsoloslukta yaşanan yoğunluk ve tatil günlerine göre değişkenlik gösterebilir.

Konsolosluğu Vize Dubai
Dubai Konsolosluğu Vize

Dubai Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Dubai aile ve arkadaş ziyareti vizesi hakkında merak edilen her şey sayfamızda mevcuttur. En doğru ve en kapsamlı bilgiyi bulacağınız tek adres Long Vize Turizm olup sizlerin vize işlemlerinizin sağlıklı yürütülmesi sürecinde vize merkezleri arasında liderliğini korumaktadır. Dubai aile ve arkadaş vizesi başvurunuz ile Dubai ‘de yaşayan vatandaşlığını almış ya da Dubai vatandaşı olan sevdiklerinize kavuşmanın en hızlı yoludur Long Vize Turizm. Sizlerin vizeyi alma talebindeki hassasiyetinizin farkında olup aynı hassasiyet ile işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Dubai Birleşik Arap Emirlikleri içerisinde yer alan yedi farklı ülkeden en büyüğüdür. Bu ülkeler Dubai, Abu Dabi, Şarika ve Ummül Kayveyn, Acman, Resül Hayme, Füceyre‘dir.

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında bir vize anlaşması vardır. Bu antlaşma gerekli Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport sahipleri Dubai ziyaretleri için herhangi bir vize işlemlerine gerek duymadan ziyaretini gerçekleştirebilirler. Ama bu ziyaret süresi 90 gün sınırlıdır. Bu durum Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahipleri için geçerli değildir. Merak ettiğiniz her şey için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi için Gerekli Belgeler

Dubai aile/arkadaş ziyareti vizesi için gerekli belgeler için alanında uzman ve profesyonel ekibiyle Long Vize Turizm şirketine başvurabilirsiniz. Firmamız vize işlemlerinizi sizlerin yerine gerçekleştirip siz değerli müşterilerimizin sadece seyahatine konsantre olmasını istemektedir.

Dubai vize türlerinden biri olan aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gerekli olan birincil belge davetiyedir. Dubai’den sizin adınıza gönderilen bir davetiye gereklidir. Bunun yanında pasaportunuz 10 yıldan eski olmalı ve pasaportunuzun herhangi bir yerinde yıpranma ve yırtılma olmamalıdır. Ama eğer bir pasaporta sahip değilseniz kayıtlı olduğunuz semtin karakolunda parmak iziniz ve kişisel bilgilerinizle bir pasaport temin edebilirsiniz.

Daha sonra Dubai vizesi başvurunuz mesleki statünüze ve maddi imkanlarınıza göre ve ziyaretiniz süresine göre değişkenlik göstermektedir. Dubai vize kaç günde çıkar? sorusuna yanıtımız ortalama 24 gün ile 72 saat aradadır. Elbette ki bu değişkenliğin nedeni Konsolosluktaki yoğun ve tatil günlere denk gelişi olmasıyla birlikte başvur sahibinin ziyaret günü de etkendir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Dubai
Dubai Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Dubai Ticari Vize

Dubai ticari vize için merak ettikleriniz sayfamızdadır. Başvuru işlemleri arasında en yetkin firma olan Long Vize Turizm şirketidir. Vizenizi gönül rahatlığıyla alabilir ve sürecin her adımından haberdar olabilirsiniz. Long Vize Turizm şirketinin sizler için tayin ettiği bir çalışan eşliğinde vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dubai ticaretin bir nevi kalbi sayılmaktadır. Bu bakımdan ticari vize başvurusu için izlenen yolda protokol oldukça hassastır. Bunun yanında istenilen belgelerin önemi de durumun ehemmiyetini gözler önüne sermektedir.

Dubai ‘de yapacağınız ticaret 3 aydan fazla ise bu durumda Dubai vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Hizmet Pasaportu sahipleri, Diplomatik Pasaport sahipleri ve Hususi Pasaport sahipleri vize başvurularında muaf iken Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahipleri vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Başvuru belgeleri ve evrakları arasına eksik veya yanlış beyanlarınız Konsolosluk tarafından incelenip ortaya çıktığında başvurunuz reddedilmek ile kalmayıp başvuru sicilinize olumsuz bir etki bırakmaktadır. Bu olumsuzluk ile karşılaşmamak adına Dubai ticari vize işlemleriniz için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Dubai Ticari Vizesi İçin Gerekli Belge ve Evraklar

Dubai ticari vize için gerekli belge ve evrakların temini oldukça önem arz eden bir durumdur.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Pasaport bilgileriniz,
 • Dubai ticari vize başvuru ücreti dekontunuz,
 • Oturum belgeniz,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • İki biyometrik fotoğrafınız ve arka fonun beyaz olmasına önem verilmesi.

Yukarıda belirtilen gerekli evrak ve belgelerin temini doğrultusunda vize işlemleriniz gerçekleşmektedir. Bunun yanında seyahatinizin süresi ve mesleki statünüze göre değişkenlik gösteren belgeler de olmaktadır. Eksik veya hatalı belgelerin olması durumunda vize sonucunuz olumsuz olmakla birlikte bir sonraki vize başvurunuz için risk durumuna girmenize neden olur. Bu yüzden Long Vize Turizm şirketi olarak her zaman siz kıymetli seyahat severlerin yanında olup sürecin takibi ve yönetimi kısmında destek vermektedir.

Dubai Vize Long Vize Turizm Şirketi Hakkında

Long Vize Turizm şirketi hakkında bilmeniz gereken en önemli unsur bizlere online olarak ulaşma imkanını olmasıdır. Bu bağlamda sizden istediğimiz belgeleri kargo ile yollayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Başvuru süreci belgeler ulaştığı an başlamaktadır.

Ticari Vize Dubai
Dubai Ticari Vize

Dubai Turistik Vize

Dubai turistik vize bir vize türü olup merak ettiğiniz her ayrıntı için Long Vize Turizm vize merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Dubai Vize turistlerin en çok ilgisini çeken bir Ortadoğu ülkesidir. Özellikle bina yapısı hiç bitmeyen eğlence anlayışları ile ışıklarının hiç sönmediği bir Birleşik Arap Emirlikleri ülkesinin en büyük emirliğidir. Bu ülkeye ziyaret o kadar fazladır ki uluslararası havalimanları arasında en yoğun olan havalimanıdır.

Yolcuların burada saatlerce beklediği olmuştur. Tabi ki bu ülkenin bazı kurallarının da bilinmesi oldukça önem taşır. Ülkeyi ziyaret etmeden önce bu kurallara bakılması seyahat severler için yarar teşkil edecektir. Dubai Turizm vizesi için Dubai Konsolosluğu’nun tetkik kıldığı bir başvuru merkezi ile başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bağlamda başvuru merkezi arasında lider konumunda olan Long Vize Turizm siz değerli müşterilerini karşılamaktan mutluluk duymaktadır.

Dubai Turistik Vizesinin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dubai turistik vizesi hakkında bilinmesi gerekenler hususunda bilmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlar öncelikle başvuru formunun doğru ve dikkatli doldurulması olacaktır. Bu bağlamda başvuru formunun eksik ve hatalı doldurulması sonucunda başvuru Dubai Vize işlemlerinizin süresinin uzayacağı gibi red cevabı almanıza da neden olabilir. Böyle bir olumsuzlukla karşılaşmamak adına Long Vize Turizm şirketi ile yolunuza devam edebilirsiniz. Dubai turistik vizesi için Dubai Konsolosluğu ‘nu takip etmeniz ve sürekli güncel kalmanız gerekmektedir.

Ama Long Vize Turizm sizler için bu takibi yapmaktadır. Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Diplomatik Pasaporta sahip başvurusu sahipleri vize işlemleri başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. Ama bu 90 günü aşmamak kaydı ile olan vize türü için geçerlidir. Turistik vize türü hem uzun süreli turistik vizesi yani 90 gün hem de kısa süreli turistik vizesi 30 günden oluşan bir vize türüdür. Umuma Mahsus Bordo Pasaport için ise vize başvuru işlemleri yürütülmektedir.

Dubai Turistik Vize Başvurusu için Gerekli Belge ve Evraklar

Dubai turistik vizesi başvurusu için gerekli belge ve nelerdir diye merak edenler sayfamızı okumaya devam edebilir.

 • Pasaport,
 • Nüfus cüzdanı örneği,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Başvuru formu ve başvuru dilekçesi,
 • Dubai turistik vizesi ücreti dekontu.
Turistik Vİze Dubai
Dubai Turistik Vize

Dubai Vize Başvurusu

Dubai vize başvurusu yapmak isteyenler detaylı bilgileri sayfamızda bulabilir. Dubai vizesi kolay sonuçlanabilen ve hızlı alınabilen bir vize türüdür.  Ama yine de belli prosedürlerin yerine getirilmesi şarttır. Birleşik Arap Emirlikleri’nin en fazla ziyaret edilen ülkesi Dubai, seyahat severlerin gözdesi durumundadır.  Bu Ortadoğu’nun eşsiz ülkesine seyahat etmek isteyenler Dubai vizesi almak zorundadır. Bunun içinde Dubai Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir.  Bu prosedürler hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz ve vizenizin olumlu olma şansını arttırmak isterseniz bu alanda en yetkili firma olan Long Vize Turizm’den destek alabilirsiniz.

Dubai Vizesi Başvurusu Türleri

Dubai’ye seyahat etmek isteyenler öncelikle vize türünü belirlemelidir. Birçok vize türü vardır ve bunların içinden birini seçerek başvuru yapmanız gerekmektedir. Dubai için vize türünüze karar verdikten sonra gerekli olan evraklar da değişiklik gösterecektir. Bu evrakların neler olduğunu net bir şekilde öğrenmek istiyorsanız çalışanlarımızla irtibat kurabilirsiniz.

Temel vize türleri şöyledir:

 • Dubai turistik vize,
 • Dubai ticari vize,
 • Dubai aile-arkadaş ziyareti vizesi.

Bu vizelerin türü belirlendikten sonra vizenizin uzunluğuyla ilgili bir vize türü de seçmelisiniz. Bu uzunluk türleri de şu şekildedir:

 • Dubai kısa süreli vize,
 • Dubai uzun süreli vize,
 • Dubai transit vize türü,
 • Dubai 14 günlük vize,
 • Dubai çok girişli vize.

Bunların her biri için istenen evraklar ve ücretler farklılık göstermektedir. Net bilgileri Konsolosluklardan alan yetkili firmamız sizlere anında ulaştıracaktır.

Dubai Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Dubai vizesi için başvuranlar vizenin kaç günde çıkacağını sıklıkla merak etmektedir. Bu sorunun net bir cevabı olmasa da ortalama olarak 5 gün civarındadır. Hızlı sonuçlanan bir vize olduğundan kısa sürede sonuçlar gelir. Ancak Dubai seyahatinizden 10 gün önce Dubai vizesi başvurusu işlemlerinize başlamanız yararınıza olacaktır. Çünkü bu süreler Konsoloslukların yoğunluk günleri ve tatil günlerine göre uzama gösterebilir. Bu durumda Dubai Konsolosluğu’ndaki tatil günlerinin de detaylı incelenmesi gerekmektedir. Ancak firmamız bu konulardaki en iyi bilgileri konsolosluklardan tedarik eder. Bu sayede vakit kaybınızı en aza indirir.

Vize Başvurusu Dubai
Dubai Vize Başvurusu

Dubai Vize Evrakları ve Belgeleri

Dubai vize evrakları ve belgelerini hakkında her ihtiyaç duyulan bilgi sayfamızda mevcuttur. Vize işlemleri için Dubai Konsolosluğu’nun yetkin kıldığı vize merkezleri ile iletişime geçmelisiniz. Bu vize merkezleri arasında müşteri memnuniyeti ile marka haline gelmiş Long Vize Turizm merkezi Dubai vize evrakları ve belgelerinin hususunda sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sürecin takibi ve her adımdan müşterilerini haberdar eden Long Vize Turizm şirketi olarak her zaman müşterilerin memnuniyetini vizyon olarak görmekteyiz.

Dubai Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait yedi emirliğin içinde en büyük emirliktir. Ortadoğu ‘nun Paris’ i olarak bilinmesinden ötürü gerek modern yapılarıyla gerek lüks şehirleri ileri ile seyahat severlerin her zaman ilgi merkezinde kalmayı başarmıştır. Her ülke gibi Dubai ülkesinin de belli başlı vize kuralları vardır. Bu kurallar konusunda oldukça hassas bir ülkedir. Kuralların dışına çıkıldığında idari ceza (belli bir miktarda para cezası) uygulanmaktadır. O yüzden Dubai ülkesine ilk defa gidenler için ülke kurallarını iyice öğrenmesi Long Vize Turizm şirketi tarafından önerilmektedir.

Dubai Vizesi Evrakları ve Belgelerinin Hakkında

Dubai vizesi evrakları ve belgeleri hakkında bilinmesi gereken önemli unsur güncel kalmaktır. Dubai Vizesi için gerekli belge ve evrakların vize türüne göre ve mesleki statünüze göre değişkenlik göstermektedir. Bu bağlamda Long Vize Turizm şirketi olarak ihtiyacınız duyduğunuz ve merak ettiğiniz her hususta müşterilerimizin yanında yer almaktadır.

 • Pasaport (10 yıldan fazla olmalı),
 • Vize başvuru formu,
 • Vize başvuru dilekçe,
 • İki biyometrik fotoğrafınız ve arka fonun beyaz olmasının zorunluluğu,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • İletişim bilgileri,
 • Yolculuk hakkında belgeler (uçak bileti, kalacak yer rezervasyonu gibi),
 • Dubai vize başvuru ücretlerinin dekontu.

Dubai Vize İşlemleri için Vize Başvuru Merkezlerinin Önemi

Dubai Vize işlemleri için vize başvuru merkezlerinin önemi oldukça fazladır. Başvurunuzun doğru ve eksiksiz yapılması Dubai Vize talebiniz olumlu yönde cevabına etki edecektir. Aksi halde gözden kaçan bir belgesin eksikliği ret cevabı almanıza neden olur. Bunun için alanında uzman Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçmeniz sürecin iyi yönetilmesi için doğru bir adım olacaktır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Dubai
Dubai Vize Evrakları Ve Belgeleri

Dubai Vize Formu

Dubai vize formu ile ilgili merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Dubai’ye seyahat etmek isteyenler başvuru formunu eksiksiz ve tam bir şekilde doldurmak zorundadır. Dubai vize formunun eksik veya hatalı doldurulması durumunda vizeniz ret yanıtı alacaktır. Vizenizin ret yanıtı alması bir sonraki yurt dışı seyahatlerinizde engel olarak karşınıza çıkacaktır. Sicilinizin böyle sıkıntılı durumlara maruz kalmaması adına vize konusunda yetkin bir firma olan Long Vize Turizm’den destek alabilirsiniz. Evrakların hazırlanması konusunda birçok sıkıcı prosedür vardır ve bu prosedürlerin doğruluğu son derece hassas bir konudur.

Dubai Vize Formu Hakkında Önemli Bazı Detaylar

Dubai vize formunda ifade edilmesi gereken önemli yerler vardır. Dubai vizesi almak için bu doldurulması gereken formda eksik veya hatalı bilgi olmamalıdır. Bizler firmamız Long Vize Turizm sayesinde sizlerin formunuzu doğru olarak doldurmanıza yardımcı oluyoruz. Firmamız Dubai için gerekli belgeleri Dubai Konsolosluğu’ndan öğrenir ve sizlere aktarır. Adeta müşterilerimiz ve konsolosluklar arasında bir köprü görevi görmekteyiz. Bu form, sizin Dubai vizesi için başvurduğunuzun en önemli kanıtıdır ve başvuru sahibi hakkında detaylı bilgiler içerir.  Dubai’ye giriş için bir anahtar görevi görür de diyebiliriz.

Dubai Vizesi Formu İçin İstenilen Bilgiler

Dubai vizesi formu için sizden istenen bazı bilgiler mevcuttur. Dubai vize formu aynı zamanda sizden istenilen dil doğrultusunda doldurulmalıdır. Firmamız en sağlıklı ve en hızlı hizmeti almanız için mücadele etmektedir. Her ihtimale karşı Dubai vize başvurunuzu 15 gün öncesinden yapmanız daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Forma doldurmanız gereken bilgiler:

 • Güncel olarak yazılmış kişisel bilgileriniz,
 • Pasaportunuzun numarası ve türü,
 • Mali bilgilerinizi gösteren belgeler,
 • Eğer çalışıyorsanız işiniz ile ilgili bilgiler,
 • Aileniz hakkında bilgiler,
 • İletişim bilgileriniz (Mail, ikamet adresi gibi),
 • Daha önceki yurt dışı seyahatleriniz hakkında bilgiler.

Dubai vizesi için atacağınız imzanın pasaportunuzla aynı olmasına dikkat etmelisiniz. İmzaların uyuşmaması konsolosluğu şüpheye düşürür. Başvurunuzu mutlaka tükenmez bir kalemle yapmanız da önemlidir. Bu prosedürleri yerine getirmeyenlerin vizesi reddedilir.

Vize Formu Dubai
Dubai Vize Formu

Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vize İşlemleri için başvuruda bulunmadan önce seyahat sebebinizi ve seyahat sürenizi belirlemeniz gerekmektedir. Dubai’ye seyahat etmek isteyen Bordo Pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması zorunludur. Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri), Diplomatik(Siyah) Pasaport sahiplerinin ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusunda bulunma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Vize başvurularınız online olarak da yapılabilmektedir. Dubai Vize Başvuruları için 30 günlük tek girişli vize , 30 günlük çok girişli vize, 90 günlük tek girişli ve 90 günlük çok girişli olmak üzere çeşitli vize türleri vardır. Başvurduğunuz vize süresinden çok daha uzun kalmanız gerektiği takdirde Dubai sınırları içinde vize uzatma başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize başvurularınız da size öncülük ve yardım edebilmek için Long Vize Turizm olarak her zaman yanınızdayız.

Dubai Vizesi Türleri

Bu vize türüne başvurduğunuzda Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine tek seferde giriş yapabilir ve en fazla 30 gün kalabilirsiniz.

 • 30 Günlük Tek Girişli Vize.
 • 30 Günlük Çok Girişli Vize.
 • Bu vize türünde belirtilen bir tarih aralığında çok sefer giriş hakkınız olur ve 60 gün içerisinde 30 gün ikamet edebilirsiniz.
 • 90 Günlük Tek Girişli Vize.
 • Bu vize türünde tek sefer giriş hakkınız ve 90 gün ikamet edebilme hakkınız olur.
 • 90 Günlük Çok Girişli Vize.
 • Bu vize türünde belirtilen tarih aralığında çok sefer giriş yapabilir ve 90 gün ikamet edebilirsiniz.

Dubai Vize Başvurusu için Temel Evrak Listesi

 • Pasaport: Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusunda kullanacağınız pasaportun, başvuru tarihinden itibaren 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Pasaport üzerindeki fotoğrafınızın da güncel olması önemlidir.
 • Nüfus Cüzdanı: Başvuruda bulunduğunuz nüfus cüzdanı ile pasaportunuz üzerindeki bilgilerin aynı olmasına dikkat etmelisiniz. Evlilik gibi soyisim değişikliğine sebep olan durumlarda başvurudan önce kimliğinizi güncelleme zorunluluğunuz bulunmaktadır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Vize başvurusu aşamasında sizden güncel tarihli biyometrik fotoğraf istenecektir. Bu fotoğrafın beyaz fonlu ve gerekli şartlara uygun çekilmiş olma zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Vize Ücret Dekontu: Vize ücretini ödediğinizi gösteren dekontu başvuru aşamasında diğer belgeleriniz ile birlikte hazır etmeniz gerekmektedir.
 • Dubai Vize Ücreti: Vize ücreti Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapacağınız giriş sayısı ve ikamet sürenize göre değişiklik göstermektedir. Bu ücret Dubai Konsolosluğu tarafından dönemsel olarak belirlenmektedir. Güncel ücreti öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Dubai Vize İşlemleri ve Çıkış Süresi

Dubai vize başvurularınız Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu tarafından değerlendirmeye alınır. Başvurunuz konsolosluk yoğunluğu, resmi tatil ve ek evrak gerekmesi gibi durumlar gerçekleşmediği takdirde 72 saat içerisinde sonuçlanabilmektedir. Başvuru aşamasında gerekli tüm belgelerinizi eksiksiz olarak teslim etmeniz başvurunuzun sonuçlanma süresi için oldukça önemlidir.

Vize İşlemleri Dubai
Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vize Randevusu

Dubai vize randevusu, Dubai’ye seyahat etmek isteyenlerin uygulaması gereken bir işlemdir. Bu işlemde online olarak bir randevu almanız gerekmektedir. Randevu günü ve saati sizlere e-mail aracılığıyla gönderilir. Dubai vizesi almak için detaylı bilgileri firmamız Long Vize Turizm aracılığıyla öğrenebilirsiniz.  Dubai vize işlemleri için belirlenmiş olan karmaşık prosedürleri yerine getirmek zor ve sıkıntılıdır. Bu süreçte yetkili merkezimizle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

Dubai Vizesinin Sonuçlanma Süresi

Dubai vizesi çeşitli türlerde olmaktadır. Yani Dubai’ye hangi amaçla gideceğinizi belirten bir vize türü seçmeniz gerekmektedir. Örneğin; Dubai ticari vizesi, Dubai turistik vizesi bunlardan ikisidir. Vize türünüzü belirledikten sonra bazı evrak ve belgelerinizi hazır etmeniz gerekmektedir. Bu evrak ve belgeler hakkında detaylı bilgiler için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 

Evrak konusu çok hassastır ve eksik evrak durumunda veya hatalı evrak durumunda vizeniz red yanıtı alabilir. Bu da sicilinizin olumsuz etkilenmesine sebep olur. Siciliniz diğer yurt dışı seyahatlerinizde önünüze büyük engel olabilir. Tüm evraklar tamamlanıp Dubai Konsolosluğu’na iletildiğinde vizenizin sonuçlanması ortalama olarak 10 iş gününü bulabilmektedir. Bu süreç konsolosluğun tatil günleri ve yoğunluk zamanlarına göre de uzayabilmektedir.

Dubai Vize Ücretleri Hakkında Bilgi

Dubai vize ücretleri, Dubai Konsolosluğu veya Büyükelçisi tarafından belirlenir. Dubai vize ücreti seçtiğiniz vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda Dubai’de ne kadar süreyle kalacak olmanız da diğer bir ücreti belirleyen konudur. Uzun süreli seyahat kalımında belirlenen ücretler daha fazla olacaktır. Firmamız konsolosluk ile sürekli irtibatta kalarak en güncel ve en doğru bilgileri size kısa sürede aktarır, herhangi bir aksilik yaşamamanız adına süreci yönetir.

Dubai Vize Randevusu Ve Evrakları

Dubai vizesi evrakları arasında pasaport, kimlik bilgisi, banka hesap dökümleri gibi bilgiler yer almalıdır. Ancak bunlar dışında belirlediğiniz vize türüne göre çeşitli evraklar da istenmektedir. Ayrıca konsolosluk sizden bazen ek evraklar da talep edebilmektedir. Dubai vize alım süreci biraz uzun olduğundan herhangi bir aksilik yaşamamanız adına vize başvurunuza 15 gün önceden başlamalısınız. Aksi halde seyahat gününüzde Dubai’ye gidemeyebilirsiniz.

Vize Randevusu Dubai
Dubai Vize Randevusu

Dubai Vize Ücreti

Dubai vize ücreti hakkında merak ettiklerinizi sayfamızda bulabilirsiniz. Öncelikle Dubai vize ücreti Dubai’ye seyahat etmek isteyenlerin kesinlikle yatırması gereken bir ücrettir. Diğer evrak ve belgelerle beraber vize ücretinizin ödemesini yaparsanız başvurunuz kabul olur. Ancak vize ücretinizin yatırılmaması durumunda vizeniz ret yanıtı alacaktır. Dubai vize başvurusu işlemlerinin tamamlanması için bu prosedürlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Ücretler hakkında güncel bilgileri yetkili firmamız Long Vize Turizm’den öğrenebilirsiniz.

Dubai Vize Türlerinden Bazıları

Dubai vizesi alabilmeniz için öncelikle vize türünü belirlemiş olmanız gerekmektedir. Vize türünüzün belirlenmesinin ardından net ücret bilgilerini firmamız sizlere aktaracaktır. Dubai’ye seyahat etmek isteyenler için vize türlerinden bazıları şu şekildedir:

 • Dubai Ticari Vizesi,
 • Dubai Turistik Vizesi,
 • Dubai Aile-arkadaş Ziyareti Vizesi,
 • Dubai Konferans Vizesi.

Aynı zamanda türüne göre de vize türleri değişmektedir. Kısa süreli mi uzun süreli mi vize alacağınıza bağlı olarak vize türünü seçtikten sonra ücret kısmını öğrenebilirsiniz. Yazdığımız vize türleri sıklıkla başvurulanlardandır. Ancak bunlar dışında vize türleri de mevcuttur.

Dubai Vizesinin Sonuçlanması

Dubai vizesi başvurunuzdan sonra başvurunuzun sonuçlanması için değişik süreler devreye girebilmektedir. Konsolosluğun yoğunluk ve tatil durumları Dubai vizenizin sonuçlanma süresini etkilemektedir. Tam net bir süre verememekle beraber 5-6 gün arasında Dubai vizeniz sonuçlanabilir. Ancak Dubai hızlı sonuçlanan bir vize olduğu için bu kadar kısa sürede sonuçlanır. Diğer ülkeler için aynı şeyi söylemek güçtür. Eğer vizenizle alakalı herhangi bir gecikme yaşamak istemiyorsanız 15 gün öncesinden Dubai vizesi için başvuruda bulunmalısınız.

Dubai Vize Ücreti Hakkında Detaylar

Dubai vizesi için tam olarak ne kadar ödeme yapacağınızı net olarak firmamızdan öğrenebilirsiniz. Ancak şunu da belirtmemiz gerekir ki seyahat sırasında yapacağınız işlemlerde kullanılan ücretler vize ücretlendirilmesine dahil değildir. Eksiksiz ve sorunsuz bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız Long Vize Turizm çalışanlarımızdan yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Yıllarca vize işlemleriyle uğraşan firmamız vizenizin olumlu olma şansını arttıracaktır. Vizenizin reddedilmesi durumunda paranızın iade edilmediğinin de altını çizelim. Sicilinizin de bu tarz durumlar yaşamaması adına güvenilir yetki merkezimizden mutlaka fikir almanızı öneririz.

Vize Ücreti Dubai
Dubai Vize Ücreti

Dubai Vizesi Dilekçe Örneği

Dubai vizesi dilekçe örneği, Dubai’ye seyahat etmek isteyenlerin doldurması gereken bir evraktır. Dubai vizesi için vize formu yanında dilekçesi de yazılmalıdır. Ancak dilekçe yazılırken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Dilekçenizin hızlı bir şekilde onaylanmasını istiyorsanız firmamız Long Vize Turizm’den detayları öğrenebilirsiniz.

Dilekçede Belirtilmesi Gereken Detaylar

Dubai seyahatinizde masrafları nasıl ödeyeceğinizin net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir. Çünkü Dubai konsolosluğu konaklama, yeme-içme ve barınma işlemlerinin karşılanabilir bir nitelikte olmasını istemektedir. Banka dökümünüzde yeterli miktarda para yoksa dilekçeniz kabul olmayacaktır.

Dubai vize formunda yazdıklarınızla dilekçenizde yazdıklarınız aynı olmak zorundadır. Bilgilerdeki çelişmeler vizenizin ret yanıtı almasına sebep olacaktır. Dilekçenizde Dubai’ye gidip döneceğiniz zamanların net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir. Uzun süreli seyahatleriniz de titiz davranılmakla beraber tarihin de net olması fazlasıyla önemlidir. Dubai’ye gitme sebebiniz açık ve net bir şekilde belirtilmelidir. Aile ziyaretleriniz, turistik gezileriniz, eğitim ve iş için yapılan ziyaretleriniz kısa ve açıklayıcı bir şekilde anlatılmalıdır.

Dubai Vize Dilekçesi Yazarken Nelere Değiniliyor

Dubai Dilekçeniz yazım örneklerine uygun bir şekilde yazılmalıdır. Dilekçe bilgisayar çıktısı ve el yazısıyla da yazılarak sunulabilmektedir. Önemli olan dilekçe tarzı bir metin niteliği taşımasıdır. Bütün dilekçelerde olduğu gibi sol üst kısma tarih belirtilmelidir.  Sol alt bölmeye de isim-soyisim yazılmalı ve imza atılmalıdır. Attığınız imza her yerde kullandığınız diğer imzalarla aynı olmalıdır.

Sonrasında Dubai’ye gidilip dönüleceğini ve masrafların karşılanacağını dilekçeye yazmanız gerekmektedir. Dilekçenize seyahat amacınızı açık bir şekilde yazmanız yani vize türünüzü yazmanız çok önemlidir. Dilekçenizin alt kısmına ek olarak size ulaşabilecekleri bir telefon numarası bırakmalısınız. Bu dilekçeyle beraber gerekli diğer tüm evraklarınızı teslim ederseniz Dubai vizeniz olumlu yanıt alabilir.

Dubai Vizesi Dilekçe Örneği Ve Onay Süresi

Dubai dilekçelerinin sonuçlanma süresi oldukça kısadır. Bu süreç ortalama 3 gün civarında olabilmektedir. Ancak yine de Dubai’ye gitmek istediğiniz tarihten 10 gün önce vize işlemlerinizi başlatın. Vizenizin olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız Long Vize Turizm firmamızdan destek alabilirsiniz. Bizler sizin için gerekli tüm bilgileri aktararak işlemlerinizin daha hızlı yapılmasını sağlayabiliriz. Yıllardır vizelerle uğraşan bir firma olarak müşterilerimize üstün hizmetler vermekteyiz.

Vizesi Dilekçe Örneği Dubai
Dubai Vizesi Dilekçe Örneği

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizesi kaç günde çıkar? sorusunun cevabını merak ediyorsanız sayfamızı okumaya devam etmelisiniz. Dubai vizesi en hızlı sonuçlanan ve alması kolay olan nadir bir vize türüdür. Ama belli kuralları vardır ve bu kurallar ihlal edildiğinde tepkileri çok net olan bir yerdir Dubai. Birleşik Arap Emirlikleri içerisinde yer alan yedi ülkeden biri olup ve her zaman cezbedici bir özelliğe sahip ender ülkelerden biridir. Dünyanın 1.en kalabalık havalimanına sahip olsa dahi seyahat severlerin gözünden hiç düşmemiştir.

Bu Ortadoğu‘nun en popüler ülkesine diğer bir adıyla Ortadoğu’nun Paris ‘ine gitmek isterseniz ilk yapmanız gereken size en iyi şekilde hizmet verecek bir vize yetkili merkez ile anlaşmak olacaktır. Bunun için de Long Vize Turizm siz değerli müşterilerini karşılamaktan memnuniyet duyacaktır. Aynı zamanda Dubai vizesinin alımı birden fazla yol ile gerçekleşmesinden ötürü seyahat severlerin kafasının karışmasına neden olmaktadır. En doğru ve en net bilgi arayışında iseniz alanında uzman çalışanlar ve gurur verici geçmiş başarıları ile Long Vize Turizm firması olarak vize işlemlerinde en önde yerini almaktadır.

Dubai Konsolosluğu Vize Türleri

Dubai vize türleri vize alma yolunuzda en önemli adımdır. Vizenizin türüne göre vize ücretiniz, vize kurallarınız ve vize başvuru sonucunuz değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden ilk yapmanız gereken ziyaret amacınıza göre vize türünüzü belirlemek olacaktır. Bu süreçte merak ettiklerinizi Long Vize Turizm çalışanlarına sorabilir ve bir yol haritası çıkartmanıza yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. Bu vize türleri nelerdir, sizler için derledik.

 • Dubai kısa süreli vize türü,
 • Dubai uzun süreli vize türü,
 • Dubai transit vize türü,
 • Dubai çok girişli vize türü,
 • Dubai 14 günlük servis vizesi.

şeklindedir. Ayrıntılı bilgi için Long Vize Turizm şirketi ile irtibata geçebilirsiniz.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar – Vize Başvurusu?

Dubai vize başvuru kaç günde belli olur diye merak edenler için bu süre 24 ile 72 saat arasında değişkenlik göstermektedir. Başvurunuzun tatil günlerine denk gelmesi ya da Dubai Konsolosluğu’ndaki yoğunluk sürenin değişmesine neden olur. Ek olarak da vize türünüz de başvurunuzun farklı değerlendirmesine neden olur.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Dubai
Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai Vizesi Nasıl Alınır? Merak edenler için en kapsamlı bilgi sayfamızda mevcuttur. Dubai Birleşik Arap Emirlikleri içerisinde yer alan yedi farklı ülkeden en büyüğüdür. Dubai vizesi için Long Vize Turizm şirketi profesyonel hizmet sağlayıp değerli yolcularımız için gerekli olan her işlemde destek sağlamaktadır.

Seyahatiniz vize türüne, mesleki statünüze ve ziyaret sürenize göre değişkenlik gösteren belge ve evraklar doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Öncelikle ilk yapmanız gereken Dubai seyahat amacınızı belirlemek olmalıdır. Bu amaç doğrultusunda vize başvurunuzu yapmalısınız. Dubai Konsolosluğu ve Büyükelçiliği‘nin yetkin kıldığı vize merkezleri ile Dubai vize başvurularınızı yapabilirsiniz.

Dubai vizesi için Dubai Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından belirlenen belge ve evrakların güncel olarak açıklandığı takdirde başvuru sürecine başlayabilirsiniz. Dubai Konsolosluğu tarafından yetkin kılınan bir vize firması ile anlaşıp vize işlemlerinize hız katabilirsiniz.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır? Vize Türleri Nelerdir?

Dubai vize türleri belirlendiğinde sizler için hazırlanan başvuru formların da ziyaret amacınıza göre vize türünü belirtmelisiniz. Dubai vize türünü belirlemeniz amacınız doğrultusunda olmalıdır. Başvuru formunda belirttiğiniz amacınız dahilinde seyahatinizi gerçekleştirmeye özen gösteriniz. Bu vize türleri şunlardır.

 • Dubai turistik vizesi,
 • Dubai transit vizesi,
 • Dubai ticari vizesi,
 • Dubai aile / arkadaş vizesi,
 • Dubai 90 gün kalışlı vize,
 • Dubai 30 gün kalışlı vize,
 • Dubai tek girişli ve çok girişli vizeler.

Yukarıda belirtilen vize türlerinden birini seçtiğinizde vize başvurunuz başvuru formu ile resmileşmiş olacaktır. Aynı zamanda başvuru formu Dubai Konsolosluğu tarafından önem arz eden bir belgedir. Bu formda eksik veya yalan bir beyan vize sonucunu olumsuz etkileyecektir. Long Vize Turizm şirketi olarak bu formu sizler adına doldurmaktadır. Yapmanız gereken Long Vize Turizm firmasına ulaşmaktır. Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Vizesi Nasıl Alınrı Dubai
Dubai Vizesi Nasıl Alınır

Dubai Vizesi Evrakları Nelerdir?

Dubai vize evrakları ve belgeleri tam teslim etmeniz oldukça önemli bir husustur. Hizmet Pasaport sahipleri, Hususi Pasaport sahipleri, Hizmet Pasaport sahipleri vize işlemleri hususunda yapılan anlaşma gereği muaf okurken aynı durum Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahipleri için geçerli olmayıp bu pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurusunda bulunmaları mecburidir.

Dubai’nin Vize İstemediği Ülkeler

ArjantinSırbistan
Avrupa Birliği VatandaşlarıUruguay
Barbadosİzlanda
BrezilyaLiechtenstein
ParaguayKaradağ
NauruNorveç
HondurasRusya
Seyşellerİsviçre
Solomon AdalarıSaint Vincent ve Grenadinler
Dubai’nin Vize İstemediği Ülkeler

Dubai Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus3,331 milyon (2019)
Para BirimiDirhemi
Resmi DiliArapça
Diniİslam
Telefon Kodu+ 971 4
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriMatchbous Makbus – Ghuzi – Ful Madames Mısır kahvaltısı – Falafel – Shurba addis
Gezilecek YerlerPalmiye Adaları – Dubai Fountain – Dubai Frame – Burj Al Arab – Madinat Jumeirah
BaşkentAbu Dabi
ŞehirleriAbu Dabi – Al-Ain – Al-Khabb – Dubai – Fujairah
Yüz Ölçümü4.114 km²
Zaman Dilimi(GMT+4)
İnternet Alan Adı.db
KurucusuAl Maktoum
BaşkanıŞeyh Muhammed Raşid El Maktum
Asgari Ücret2818 Dolar
İklimiÇöl İklimi
Asker Sayısı65.000
Komşu ÜlkeleriUmman – Suudi Arabistan – Katar – İran
Kuruluş Tarihi9 Haziran 1833
Dubai Hakkında Genel Bilgiler
Dubai
Dubai
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Dubai Vizesi Nasıl Alınmaktadır?

Dubai vizesi seyahat amacına göre alınmakla birlikte gidiş amacı açıkça belirtilmelidir. Göçmenlik ofislerinden alınabileceği gibi Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat sağlayan uçuş şirketlerinden de başvuru yapılabilir, vize talep edilebilir.

Dubai Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Vize başvurusu yapılacak turizm şirketinin güvenilir olmasına çok dikkat edilmelidir. Şirketin referansları kontrol edilmelidir. Hızlı işlem yapılmasına özen gösterilmelidir. Yedi Vize firması ile tüm vize işlemleri güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

Dubai Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai’de bulunan arkadaşlarınızı ve ailenizi Yedi Vize firması sayesinde sorunsuz bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Vizenizi bir kerelik ve çoklu ziyaret şeklinde almanız mümkündür. Vize süresi 30 gündür ve 28 gün içinde Dubai’den çıkış yapmanız gerekmektedir.

Davetiyeli Dubai Vizesi?

Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan arkadaşlarınız veya aileniz sizin adınıza bir davetiye vizesi gönderdikleri takdirde davetiyeli Dubai vizesi alabilir ve ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

Dubai Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Seyahat amacınızı belirterek, online bir şekilde randevu almak ve yapmak mümkündür. Gerekli evrakları konsolosluğun istediği şekilde tamamladıktan sonra sisteme yüklemeniz randevu almanız için yeterli olacaktır.

Dubai Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Dubai konsolosluğundan yapacağınız vize işlemleri 2-3 içinde sonuç almanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda Yedi Vize firması ile bağlantılı bir şekilde vize işlem süre takibini sağlayabilir, VİP başvurularınızı 1 gün içinde sonuçlandırabilirsiniz.

Dubai Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Dubai Büyükelçiliği tarafından online olarak randevu alabileceğiniz gibi, vize işlemleri için görevlendirilmiş firmalar tarafından da randevu alabilirsiniz. Randevuları konsolosluk ile randevu sistemi aracılığıyla yapabilirsiniz.

Dubai Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Dubai Büyükelçiliği, Türkiye’de bulunan ve yaşayan her Dubai vatandaşının vize ve pasaport işlemlerinin yürütülmesi ile görevlidir. Ayrıca burada bulunan kendi vatandaşları için her türlü sorunu çözmek ile yükümlüdür.

Dubai Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Gerekli evraklar ve var ise davetiye aracılığıyla Dubai ticari vize başvurusu yapılmaktadır. Ticari bir iş için gidiyorsanız bu vizenin gerekli olan belgeleri tamamlandıktan sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Dubai ticari vizesi almak için davetiye kullanımı şartı aranmamaktadır. Tüm merak ettiğiniz bilgiler için Yedi Vize firmasına başvurabilirsiniz.

Dubai Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai turistlik vizesi almanız için online başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Gerekli belgeler ise pasaport ve nüfus cüzdanıdır. Pasaport ve nüfus cüzdanınızı renkli taratarak gerekli yerlere başvuruda bulunabilirsiniz.

Dubai Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Dubai vize başvurusu online şekilde yapılmaktadır. Dubai göçmenlik merkezlerinden online olarak başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Online bir vize alacağınız için pasaportunuza da basılmaz.

Dubai Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İstenilen bütün evrak ve belgelerin tam olması en önemli husustur. Bir eksik evrak bile vize başvuru reddine sebep olabilir. İstenilen evraklara göçmenlik sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Dubai Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Dubai vizesi başvuru formu sadece yetkili firmalar tarafından doldurulmalıdır. Bu firmalar başvuru formunu göçmenlik ofisi ile birlikte pasaport bilgilerini baz alarak doldurmalıdır. Ayrıca online başvuru yapılmayacak ise tükenmez kalem kullanılmalıdır.

Dubai Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Dubai vize başvurusu yapılacak form İngilizce doldurulmalıdır. Yedi Vize firması ile yönlendirmeler yapılmaktadır. Ayrıca Arapça ile de başvuru formu doldurulabilir.

Dubai Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize başvuru formu, vize işlemlerini yapan kişilerin bilgilerinin doğruluğunu teyit etmek amacı ile yapılır. Bu formlarda istenilen fotoğraf şekline dikkat edilmelidir. Eksik belge olmamalıdır.

Dubai Vize İşlemleri Nasıl Yapılmalıdır?

Dubai vize işlemleri online olarak yapılmaktadır. Online işlemlerde evrakların eksiksin olarak tamamlanıp istenilen yere teslimi sağlanmalıdır. Pasaporta işlenme yapılmamaktadır.

Dubai Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Tercih ettiğiniz vize şekline göre istenilen belgeler renkli bir şekilde taranarak online sistem üzerinden gönderilmelidir. Eksik evrak ret yemenize sebep olabilmektedir. Bütün evrakları tamamladığınızdan emin olmalısınız.

Dubai Vize Randevusu Nasıl Alınmaktadır?

Dubai için vize randevusu almanıza gerek yoktur. İşlemlerinizi Yedi Vize firması aracılığıyla sağlayabilirsiniz veya havayolu şirketleri aracığıyla randevu alabilirsiniz.

Dubai Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize randevuları online olarak yapıldığı için sitelerin yönlendirmesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Randevu sistemini takip etmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca anlaştığınız firma ile de randevu sürecini yönetebilirsiniz.

Dubai Vize Ücreti 2021?

2021 Dubai vize ücretleri ve hızlı, güvenilir bilgiler için Yedi Vize firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Vize ücretlerini Dubai Konsolosluğu’nun anlaşmış olduğu bankalara yatırabilirsiniz. Vize işlemlerinizin gecikmemesi için günlerini takip etmeli ve zamanında yatırdığınızdan emin olmalısınız. Online bankacılığı da kullanabilirsiniz.

Dubai Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Dubai vizesini ne için aldığınızı belirten bir dilekçe örneğidir. Bu dilekçede, mesleğiniz ve gidiş amacınızı anlatan bir yazı olması gerekmektedir. Dilekçe yazım örnekleri için Yedi Vize firması size her alanda yardımcı olacağı gibi dilekçe örneklerini ileterek dilekçe yazımında da destek olacaktır.

Dubai Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Turistlik veya ticari amacınızı bildirir bir dilekçe yazılmalıdır. Seyahat tarihleri açık bir şekilde belirtilmelidir. Dilekçeler online teslim edilmektedir. Öğrenciler sponsorlarını belirtmelidir. Çalışanlar izin belgelerini şirket yetkilisine onaylatarak dilekçeye eklemelidir.

Dubai Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Dubai vize dilekçesi resmi bir dil kullanılarak yazılması gerekmektedir. İngilizce, Türkçe ve Arapça yazılmalıdır.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

90 günlük ve 90 günden az bir seyahat düşünülüyorsa; pasaport, nüfus cüzdanı ve vize işlemlerini yaptığınız banka dekontu ile bu evraklar tamamlanmış olacaktır. Fakat 90 gün ve üzeri bir seyahat planlıyorsanız bu belgeleri direkt olarak göçmenlik ofisleri sizlere sağlayacaktır.

Dubai Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Dubai vizesi için gerekli doküman listesi ise şu şekildedir; vize başvuru formu, havayolu şirketi rezervasyon numarası, pasaport renkli olacak bir şekilde fotokopisi, 2 adet fotoğraf, cep telefonu numarası, ev telefonu numarası ve gidiş tarihini ve gidiş amacını belirten bir şirket yazısı gerekli dokümanlar arasında yer almaktadır.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Standart bir Dubai vizesi 2-3 iş gününde çıkmaktadır. VIP başvuru işlem süreleri dâhil 1 gün gibi kısa bir süre de vize başvurusu sonuçlanmaktadır.

Dubai Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Dubai vizesi başvuruları genelde 48 saat içinde sonuçlandırılmaktadır. Yoğunluk durumları göz önüne alınmalıdır. Resmî tatil ve bayramlar hesaba katılarak başvuru süreçleri takip edilmelidir. Ayrıca 18 yaş altı çocukların detaylı sorgulamaları yapılabilmesi için bazen işlemler uzayabilmektedir.

Dubai Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai vizesi almak istiyorsanız ve bu ülkede çalışma izni de almayı istiyorsanız mutlaka başvuru kurallarına uygun bir dilekçeyle bu ülkenin konsolosluğuna başvuruda bulunmalısınız. Kimi zaman çalışma iznini çalışacağınız firmadan destek alarak da yaptırabilirsiniz.

Dubai Vizesi Redde İtiraz?

Dubai vizesi başvurunuzda ret aldıysanız, uygun bir dilekçe yazarak da redde itiraz vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için mutlaka profesyonel bir destek almanızı da önemsiyoruz!
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu