Skip to content

AB Seyahat Kısıtlaması

AB SEYAHAT KISITLAMASI

AB Seyahat Kısıtlaması, Almanya Hükümeti’nin 3 hafta önce aldığı, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu Avrupa Birliği (AB) dışındaki çok sayıda ülkeye yönelik seyahat kısıtlamasına son verilmesine yönelik  kararı bugün itibariyle yürürlüğe girdi. Ancak Türkiye’ye yönelik bazı şartlar ise sürecek. Türkiye’ye yönelik olan seyahat kısıtlaması Aydın, Antalya, İzmir ve Muğla illeri için kaldırıldı. Ayrıca Türkiye’ye gidenlerin dönüşten önce 48 saat içinde mutlaka korona virüsü testinden negatif sonuç alması zorunluluğu devam etmektedir.

Almanya, Kovid-19 nedeniyle 31 Ağustos’a kadar Avrupa Birliği (AB) ve Schengen Bölgesi dışındaki 160 ülke için seyahat uyarısında bulunmuştu.

5 ÜLKEYE YÖNELİK UYARILAR SÜRÜYOR

Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın uyarılarını devam ettirdiği ülkeler ise Avustralya, Çin, Kanada, Rwanda ve Uruguay ülkeleri olarak dikkat çekmektedir.

Almanya ilk olarak mart ayında İtalya’daki vaka sayılarının kontrolden çıkması üzerine global anlamda seyahat uyarıları getirmiş, ancak çoğu Avrupa ülkesi için haziran ayında bunları kaldırmıştı. Berlin yönetimi eylül ayında Avrupa içinde vaka sayısı 100 binde 50’nin üzerine çıkınca uyarılara yeniden dikkat çekmişti.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu