Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Ekvator Ginesi

Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Ekvator Ginesi aile arkadaş ziyareti vizesi, Orta Afrika’da yer alan Ekvator Ginesi Cumhuriyeti’ndeki yakınlarını ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının aldığı vize türüdür. Ekvator Ginesi vize başvurusu, Ekvator Ginesi Ankara Büyükelçiliği’ne ve Long Vize Turizm aracılığıyla yapılmaktadır. Yetkililerimiz, sizi gereken evraklar, ödenmesi gereken güncel vize ücreti ve tamamlanması gereken Ekvator Ginesi vize işlemleri ile ilgili olarak detaylı bir şekilde bilgilendirir. Long Vize Turizm ile telefon numarası ya da email adresi üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gereken Evrakların Listesi

Ekvator Ginesi vize evrakları ve belgeleri aşağıda sıralandığı gibidir.

  1. Ekvator Ginesi Cumhuriyeti’ni seyahat amacınızı anlatan vize talep dilekçesi
  2. Pasaport

– En az seyahat tarihinden 6 ay sonrası için geçerli olmalıdır.

  1. 2 tane vesikalık fotoğraf

– Vize başvurusu yapan kişiye ait son zamanlarda çekilen, 45×35 mm boyutlarında, beyaz arka fona sahip kurallara uygun olarak çekilen vesikalık fotoğraf teslim edilmelidir.

  1. Davet Mektubu

– Ekvator Ginesi’nde oturma iznine sahip aile veya arkadaşlarınız tarafından ya da Ekvator Ginesi vatandaşı yakınlarınız tarafından yazılan davet mektubu. Davet mektubu şunları kapsamalıdır: Yazan kişisinin ismi, soyadı, Ekvator Ginesi’nde kalmayı düşündüğünüz süre, ziyaret amacınız, seyahatinizin sponsorunun kim olacağı ve geri döneceğinize dair ibare.

  1. Seyahat Sağlık Sigortası

– Sağlık sigortanız Ekvator Ginesi Cumhuriyeti dahil olmak üzere uluslararası geçerliliğe sahip olmalıdır.

ekvator ginesi aile arkadas ziyareti vizesi 1
  1. Gelir Belgeleri

– Mevcut ise kira sözleşmesi, araç ruhsatı ya da tapu fotokopileri

  1. Aşı Belgeleri ve AIDS Testi Sonucu

Salgın hastalık, sarıhumma Hepatit A ve Hepatit B aşıları ile birlikte güncel aşılarınızı olduğunuza dair Sağlık Bakanlığı’ndan alınan resmi belgeler konsolosluğa ibraz edilmelidir. Bunlara ek olarak AIDS testi sonucunuzu da teslim etmeniz gerekir.

  1. Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı fotokopisi

Kimler Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine Başvurur?

Türkiye Cumhuriyeti ile Ekvator Ginesi Cumhuriyeti arasında herhangi bir vize serbestliği anlaşması bulunmamaktadır. Bu nedenle tüm Türk vatandaşlarının Ekvator Ginesi vizesi almaları zorunludur. Aile arkadaş ziyareti vizesi ortalama olarak 3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine Başvuru yapacak vize başvuru sahiplerinin öncelikli olarak Ekvator Gine’sinden gelen davetiyeye istinaden Ekvator Ginesi Konsolosluğundan Vize randevusu oluşturmalıdır. Başvuru sahibi kişisel evrakları ve gelen davetiye ile birlikte randevu günü başvurunuzu gerçekleştirebilir. Ziyaret vizesi için alacağınız vize davetiyesi Ekvator Ginesinde yaşayan veya oturumu olan aile üyeniz veya akrabanız ya da arkadaşınız tarafından gönderilmelidir. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız Vize Başvurunuzda sizlere en iyi vize desteğini vermeye firma olarak hazırız. Profesyonel ve kaliteli bir hizmet almak için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde Davetiye Olmak Zorunda Mı?

Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurunuz için Ekvator Ginesinde yaşayan ve oturumu bulunan aile üyesi veya arkadaşınızın bulunması gereklidir. Ekvator Ginesi Konsolosluğunu, vize başvurusunda Aile üyesi, akraba veya arkadaşınızı ziyarete gideceğinizi beyan etmeniz ve bu durumu kanıtlamanız için davetiye almanız gereklidir. Bu koşulun sağlanması ile ziyaret vizesi başvuru yapabilmektesiniz. Ziyaret vizesi için diğer gerekli evrak ve belgelerin doğru ve eksiksiz tamamlanması vize başvuru sonucunun olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Ekvator Ginesine yapacağınız Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusu için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet alabilir ve Ekvator Ginesi Vizesi Nasıl Alınır öğrenebilirsiniz.

Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyaretinde Davetiyesini Kimler Gönderebilir?

Ekvator Ginesi’ne yapacağınız ziyaret amaçlı seyahatleriniz için almanız gereken ziyaret vizesinin başvurusunda kullanacağınız davetiye Ekvator Ginesinde yaşayan ve oturumu olan aile üyeleri, akrabalar veya arkadaşlar tarafından gönderilebilir. Bu davetiyeler sadece ziyaret vizesi başvurusunda kullanılabilmekte olup bu davetiye ile Ekvator Ginesi Ticari Vize veya Çalışma Vizesi gibi vize başvurularında kullanılamaz. Davetiye mektubunu gönderen kişilerin davetiyeyi bulunduğu ülkede konsolosluğa onaylatılmalı dır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinize dair detaylı bilgilere ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Ekvator Ginesi aile arkadaş ziyareti vizesi için ülkemiz vatandaşlarından herhangi pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Vize başvuru işlemleri için konsolosluktan alacağınız vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk adımı olmaktadır. Vize randevu tarihinize kadar gerekli evraklarınızın hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra vize başvurunuzun sonuçlanması süreci başlar. Ekvator Ginesi Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı değişkenlik gösterebilmekte olup vize süreniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Başvuru işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet vermektedir.

Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Ekvator Ginesi ülkesi konsolosluğundan alacağınız Ekvator Ginesi Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi ile Ekvator Ginesinde yaşayan aile üyeniz, akrabanız veya arkadaşınızı ziyarete gidebilirsiniz. Ancak alacağınız bu vize ile bu ülkeden başka bir ülkeye herhangi bir amaçla geçiş yapmanız mümkün değildir. Aynı zamanda bu ülkeye yapacağınız ticari veya turistik amaçlı seyahatleriniz için de ziyaret vizesi kullanmaz uygun olmamaktadır. Tabi ki ziyaret amaçlı seyahatleriniz için de Ekvator Ginesi Turistik Vize veya Ekvator Ginesi Ticari Vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize işlemlerinizde profesyonel bir hizmet alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: