Vizesi Nasıl Alınır Ekvator Ginesi

Ekvator Ginesi Vizesi Nasıl Alınır

Ekvator Ginesi vizesi nasıl alınır, bir Orta Afrika ülkesi olan Ekvator Ginesi Cumhuriyeti’ne seyahet etmek isteyenler tarafından merak edilmektedir. Ekvator Ginesi vize başvurusu, vize yetkili merkezi olarak görev alan Long Vize Turizm aracılığıyla gerçekleştirilebilir Ekvator Ginesi vizesi almak için öncelikli olarak seyahat amacınıza bağlı olarak vize türünüzü belirlemeniz gerekmektedir. Yanlış vize türü için başvuru yapmak ret almanıza neden olabilir. Long Vize Turizm yetkilileri, sizin için doğru seyahat amacını belirler ve buna göre yapılması gereken Ekvator Ginesi vize işlemleri sıralanır.

Ekvator Ginesi Vize Türleri

Ekvator Ginesi vize türleri arasında: turistik vize, ticari vize ve aile/arkadaş ziyareti vizesi yer almaktadır. Turistik amaçlar ile yapılan gezilerde turistik vizeye ve Ekvator Ginesi’nde yaşayan yakınlarınızı ziyaret etmek için planladığınız seyahatlerde ise aile/arkadaş ziyareti vizesi almanız gerekmektedir. Ekvator Ginesi ticari vize aşağıdaki sebeplerden dolayı alınabilir:

 • İş anlamaları yapmak
 • İş için görüşmeye gitmek
 • İş sözleşmesi imzalamak
 • İş ile ilgili toplantı, konferans, seminer vb. katılmak

Ekvator Ginesi Vizesi Nasıl Alınır konusu hakkında bilgilendirmeye devam ediyoruz.

ekvator ginesi vizesi nasil alinir 1

Kimler Ekvator Ginesi Vizesine Başvurmalıdır?

Türkiye Cumhuriyeti ile Ekvator Ginesi Cumhuriyeti arasında vize serbestisi bulunmadığı için tüm Türk vatandaşlarının Ekvator Ginesi’ne giriş yapmak için vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahiplerinin vizesiz ziyaret hakkı bulunmamaktadır.

Ekvator Ginesi Vizesi Almak İçin Gereken Evraklar

 1. Pasaport – vize için boş sayfası bulunan en az 6 ay geçerliliğe sahip pasaportlar
 2. Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı fotokopisi
 3. Vize formu – Long Vize Turizm’den temin edilebilir.
 4. Vesikalık fotoğraf – beyaz fonda çekilen güncel vesikalık fotoğraf
 5. Seyahat sağlık sigortası – Ekvator Ginesi Cumhuriyeti’ni kapsadığından emin olmalısınız.
 6. Vize talep dilekçesi – vize türünüze göre içeriği değişebilir.
 7. Aşı belgeleri – Hepatit A, Hepatit B, sarıhumma ve salgın hastalıklara karşı Sağlık Bakanlığı’ndan alınan resmi belgeler
 8. AIDS test sonucu – resmi kurumdan alınmalıdır.
 9. Otel ya da uçak rezervasyonu
 10. Vize ücretini ödediğinize dair dekont
 11. Davet mektubu
 12. Banka hesap dökümü

Ekvator Ginesi Vizesi Nasıl Alınır ? ile alakalı daha fazla bilgi için şubelerimize bekliyoruz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Ekvator Ginesi Vizesi Nasıl Alınır?

Ekvator Ginesi, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Ekvator Ginesi Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Ekvator Ginesi Konsolosluğundan öncelikli olarak Vize Randevusu alması gerekmektedir. Ekvator Ginesi Vizesi Nasıl Alınır sorunuz için Randevu oluşturulduktan sonra Ekvator Ginesi Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Ekvator Ginesi Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Ekvator Ginesi Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ekvator Ginesi vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Ekvator Ginesi Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ekvator Ginesi Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Ekvator Ginesi Vizesi Nasıl Alınır sorusu için vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Ekvator Ginesi Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Ekvator Ginesi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ekvator Ginesi Vizesi Nasıl Alınır ve vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ekvator Ginesi konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Ekvator Ginesi Vize Randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra Ekvator Ginesi vize başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Ekvator Ginesi Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Ekvator Ginesi Vizesi Nasıl Alınır ve Ekvator Ginesi Vize Başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize evrakları dır. Bu Vize Evrakları kişilerin İş Ve Meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu Meslekler Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Ekvator Ginesi Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ekvator Ginesi Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ekvator Ginesi Vize İşlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ekvator Ginesi konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek ve Ekvator Ginesi Vizesi Kaç Günde Çıkar öğrenmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: