Vize Başvurusu Estonya

Estonya Vize Başvurusu

Estonya vize başvurusu sahibi olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlar, Estonya Ankara Büyükelçiliği’nden randevu almalıdır. Aynı zamanda vize almak için vatandaşların, büyükelçilikte kişisel görüşmeye katılım göstermeleri gerekir. Estonya vize başvuruları, 90 günden az süreli kalışlar için Schengen C tipi almayı gerektirir. Vize başvuruları, yetkili vize başvuru merkezlerinden kabul edilir. Başvuru sürecinde gereken doküman ve bilgiler için Estonya Vize Evrakları Ve Belgeleri yazımıza göz atabilir ya da ayrıntılı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Estonya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Estonya vize başvurusu, doğru ve eksiksiz olarak tüm işlemler zamanında yerine getirildiği takdirde 7 ila 11 iş günü arasında sürebilir. Buna ek olarak Estonya Konsolosluğu’ndaki randevu tarihlerinde bir yoğunluk söz konusu ise ya da vize türüne göre bazı ek belgelerin teslim edilmesi gerekiyorsa bu süre uzayabilir. Süratli bir şekilde vize almanız gerekiyorsa başvuru sürecini en kısa sürede tamamlamanız için firmamızdan destek alabilirsiniz. Bu gibi beklenmedik nedenlerden dolayı vize almak için ideal başvuru zamanı, seyahat tarihinizden en az 1 ay öncesidir. Seyahatinizden önce en erken 3 ay önce vize için başvuru yapabilirsiniz.

estonya vize basvurusu 1

Vize Başvurusu İçin Biyometrik Veri Kaydı

Schengen bölgesinde yer alan Estonya için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren biyometrik veri kaydı yaptırması zorunludur. Kaydın yapılması için biyometrik veri merkezlerine müracaat edilmelidir. Long Live Turizm olarak sizin için zorunlu olan tüm müracaat işlemlerinizi tamamlıyor ve parmak izinizi vermek üzere hangi gün, saat kaçta, nereye gitmeniz gerektiği konusunda bilgilendirme yapıyoruz. Ancak son 5 sene içerisinde hali hazırda biyometrik veri kaydı bulunan vatandaşların bir daha aynı işlemleri tekrarlamasına gerek olmaz.

Vize Başvurusu Hakkında

Estonya vizesi başvuru sürecinizi etkileyecek en önemli unsur vize türünüzdür. Buna göre hangi evrakların gerekli olduğu hakkında firmamız doğru bilgilendirmeleri yapar. Evrakları teslim etmek için firmamıza direkt olarak gelmek yerine kargo ile gönderim sağlayabilirsiniz. Vize başvurusu ile ilgili detaylı bilgiler için yetkili firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Estonya Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Estonya Vize Başvurusu Estonya’da akrabalarını görmek ya da gezmek amacı ile gidecek olan bordo pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru evrakları arasında gidiş amacını kanıtlayan kişisel, maddi ve konaklama evraklarının bulunması gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli vize başvuruların yani Estonya Ticari Vize ya da Estonya Oturum Vize Başvuruları evrakları, başvuru yöntemleri, form ve dilekçeleri değişkenlik göstermektedir. Vize türünü ve seyahat şartlarına göre özel hazırlanmış evrak listesine Long Vize Turizmden rahatça ulaşabilirsiniz. Estonya vize başvuru işlemleri için firmamızdan gerekli bütün desteği sağlayabilirsiniz.

Estonya Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Estonya Vize Başvurusu, Estonya seyahati için hazırlanması gereken Estonya Vize Formu bilgisayar ortamında özel sistem üzerinden İngilizce olarak, eksiksiz doldurulduktan sonra, çıktı alınarak ilgili makama teslim edilmelidir. Evrak teslimi sırasında biometrik parmak izi kaydı oluşturulur. Tüm veriler sisteme işlendikten sonra vize değerlendirme ve başvuru süreci başlamış olur. Long Vize Turizm desteği ile en kısa zamanda başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve sorunsuz olarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Estonya vize başvuru işlemleri için firmamızdan gerekli bütün desteği sağlayabilirsiniz.

Estonya Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Estonya’ya seyahat nedeniniz ve vize türünüz ne olursa olsun, uzun dönemli ya da kısa dönemli vize olması fark etmeksizin önce mutlaka vize randevusu almanız zorunlu bir kuraldır. Randevudan önce Estonya Vizesi için gerekli tüm evrakların eksiksiz tamamlamış olması ve başvuru formunun online ortamda hatasız doldurmuş olması gerekmektedir. Seyahat amacınızı ve şartlarını kanıtlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için Long Vize Turizmden profesyonel bir destek alabilirsiniz. Estonya vize başvuru işlemleri için firmamızdan gerekli bütün desteği sağlayabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: