Vizesi Estonya

Estonya Vizesi

Estonya vizesi için Kuzey Avrupa’da konumlanan Estonya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize almaları gerekir. Estonya vize almak için belirli evrak ve işlemler eksiksiz olarak yerine getirilmelidir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, Long Vize Turizm’e müracaat ederek, vize başvuru sürecinin profesyonel şekilde yönetimini sağlayabilir.

Kimler Estonya Vize Almalıdır?

Umumi (bordo) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Estonya’ya giriş yapmak için vize almalıdır. Bununla birlikte Hizmet (Gri) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olan Türk vatandaşları 180 günlük zaman dilimi içerisinde 90 günü geçirmemek kaydıyla Estonya vizesini almaksızın ülkeye giriş gerçekleştirebilirler. Estonya, Schengen bölgesindeki 22 ülkeden biri olduğu için Schengen vizesine sahip vatandaşlar giriş hakkına sahiptirler.

estonya vizesi 1

Vize Türleri Nelerdir?

Estonya Cumhuriyeti, farklı vize türleri ile değişen sürelerde ülkeye giriş hakkı tanır. Vatandaşlar, amaçlarına uygun olan vizeye başvuruda bulunabilirler. Estonya vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir.
Estonya Turistik Vize Ticari – İş Estonya Vize
Aile – Arkadaş Ziyareti Estonya Vize
Diplomatik – Resmi Görüşmeler Estonya Vize
Transit Estonya Vize – B tipi

Vize Nasıl Alınır?

Estonya vize alırken öncellikle hangi vize türüne başvuruda bulunmanızı kararlaştırmanız gerekir. Vize türüne bağlı olarak teslim edilmesi gereken evraklar ve gerekli prosedürler değişiklik gösterir. Vizeye başvurmak için pasaportun seyahat dönüş tarihinden sonraki en az 3 ay geçerliliğini devam ettirmesi gerekir. Buna ek olarak pasaportta en az 2 boş sayfa olması gerekir. Estonya konsolosluğu tarafından hazırlanan vize başvuru formu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulmalıdır. Estonya vizeyi almak üzere bireysel başvuru yapılabileceği gibi firmamız aracılığı ile vize başvurusu tamamlanabilir.

Kolay Estonya Vize Almanın Yolu

Estonya vizesi almanın en kolay ve hızlı yolu Long Vize Turizm’i tercih edin. Bu sayede zamanınız size kalır, aynı zamanda tüm işlem ve Estonya vize evrakları ve belgeleri profesyonel çalışanlarımız ile eksiksiz ve doğru şekilde teslim edersiniz. Vize başvuru sürecinin her aşaması sizinle paylaşılır ve gerekli detaylar bizim tarafımızdan takip edilir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Estonya Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Estonya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları vizeye tabi tutulmaktadır. Yeşil ve gri pasaport sahipleri vizeden 90 güne kadar muaftır Seyahatiniz günü birlik dahi olsa Estonya Vizesi olmayan kişiler ülke topraklarına kabul edilmemektedir. Vize almak için gereken evrak ve belgeleri makama sunmanız gerekmektedir. Beyan edilen bu evraklar ülkedeki statünüzü, maddi imkânlarınızı ve Estonya’yı ziyaret sebeplerinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Estonya vizesi için gerekli tüm Estonya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ve detaylı bilgiye Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinizin tamamında firmamız sizlere profesyonel bir hizmet sağlamaktadır.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize sonuçlanma süreleri başvuru yoğunluğuna, vize türü ve kalış sürenize göre değişiklik göstermektedir. 90 günden fazla kalış yani oturum vizelerinde Estonya Vize Başvurusu 3 ile 6 ay arasında sonuçlanırken, 90 günden az yani kısa süreli seyahatlerinizin vize sonuçlanma süresi 3 iş günü ile 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. 15 iş gününde sonuçlanmayan pasaportların dönüş süresi ilgili makamlara yönlendirilmesi sebebiyle uzamaktadır. Vize başvurularınızda hızlı ve sorunsuz şekilde sonuca ulaşabilmek için Long Vize Turizmden bilgi ve destek alabilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinizin tamamında firmamız sizlere profesyonel bir hizmet sağlamaktadır.

Estonya Vize İçin Gerekli Evraklara Nereden Ulaşabilirim?

Estonya vizesi başvurularında seyahat amacınızı kanıtlayan evrakların güncel, mümkün olduğunca aslı ve kaşeli imzalı olarak sunulmasına özen gösterilmelidir. Hazırlanan evraklar Estonya Vize Randevusu günü elden teslim edilmelidir. Posta ya da kargo yolu ile başvuru yapılamamaktadır. Eksik hatalı evrak ile başvuru sağlanmamakla birlikte, zaman açısından aksaklığa sebep olacaktır. Eksiksiz, tam Estonya Vize evrakları detaylı listesini Long Vize Turizmden temin edebilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinizin tamamında firmamız sizlere profesyonel bir hizmet sağlamaktadır.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: