Skip to content

Estonya Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Estonya vizesi için Kuzey Avrupa’da konumlanan Estonya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize almaları gerekir. Estonya vize almak için belirli evrak ve işlemler eksiksiz olarak yerine getirilmelidir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, Long Vize Turizm’e müracaat ederek, vize başvuru sürecinin profesyonel şekilde yönetimini sağlayabilir.

Umumi (bordo) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Estonya’ya giriş yapmak için vize almalıdır. Bununla birlikte Hizmet (Gri) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olan Türk vatandaşları 180 günlük zaman dilimi içerisinde 90 günü geçirmemek kaydıyla Estonya vizesini almaksızın ülkeye giriş gerçekleştirebilirler. Estonya, Schengen bölgesindeki 22 ülkeden biri olduğu için Schengen vizesine sahip vatandaşlar giriş hakkına sahiptirler.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Vize Türleri Nelerdir?

Estonya Cumhuriyeti, farklı vize türleri ile değişen sürelerde ülkeye giriş hakkı tanır. Vatandaşlar, amaçlarına uygun olan vizeye başvuruda bulunabilirler. Estonya vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir.


Estonya Turistik Vize Ticari – İş Estonya Vize,
Aile – Arkadaş Ziyareti Estonya Vize,
Diplomatik – Resmi Görüşmeler Estonya Vize,
Transit Estonya Vize – B tipi.

Vize Nasıl Alınır?

Estonya vize alırken öncellikle hangi vize türüne başvuruda bulunmanızı kararlaştırmanız gerekir. Vize türüne bağlı olarak teslim edilmesi gereken evraklar ve gerekli prosedürler değişiklik gösterir. Vizeye başvurmak için pasaportun seyahat dönüş tarihinden sonraki en az 3 ay geçerliliğini devam ettirmesi gerekir. Buna ek olarak pasaportta en az 2 boş sayfa olması gerekir. Estonya konsolosluğu tarafından hazırlanan vize başvuru formu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulmalıdır. Estonya vizeyi almak üzere bireysel başvuru yapılabileceği gibi firmamız aracılığı ile vize başvurusu tamamlanabilir.

Kolay Estonya Vize Almanın Yolu

Estonya vizesi almanın en kolay ve hızlı yolu Long Vize Turizm’i tercih edin. Bu sayede zamanınız size kalır, aynı zamanda tüm işlem ve Estonya vize evrakları ve belgeleri profesyonel çalışanlarımız ile eksiksiz ve doğru şekilde teslim edersiniz. Vize başvuru sürecinin her aşaması sizinle paylaşılır ve gerekli detaylar bizim tarafımızdan takip edilir.

Vizesi Estonya
Estonya Vizesi

Estonya Büyükelçiliği Vize

Estonya Büyükelçiliği Ankara’nın görev bölgesine giren iller arasında sırası ile Ankara, İzmir, Eskişehir, Denizli, Giresun, Afyon, Burdur, Antalya, Çankırı, Amasya, Erzurum, Aksaray, Ağrı, Burdur, Karabük, Ardahan, Bartın, Erzincan, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Çorum ve Bayburt bulunur.

Estonya Büyükelçiliği Vize almak için Estonya Büyükelçiliği ve Konsolosluğu’na başvuruda bulunulur. Estonya Konsolosluğu Vize ile ilgili bilgi almak için Estonya Konsolosluğu Vize yazımızı inceleyebilirsiniz. Kişiler, bireysel olarak büyükelçiliğe başvuramayacağı için firmamız üzerinden vize işlemlerini tamamlar. Long Vize Turizm olarak sahip olduğumuz deneyim ve alanlarında uzman profesyonel ekibimiz ile Estonya vize sürecinin en hızlı ve doğru şekilde geçirmenizi sağlıyoruz.

Estonya Büyükelçiliği Vize Almak Ne Kadar Sürer?

Estonya vize evrakları ve belgeleri eksiksiz ve doğru olarak tamamlandıktan sonra Estonya vizesi almak ortalama olarak 10 iş günü sürer. Estonya Büyükelçiliği’ndeki yoğunluğa göre geri dönüş süresi 7 ila 12 gün arasında ya da tatile denk geldiğinde daha uzun sürede vize alınabilir. Bazı durumlarda Estonya Büyükelçiliği ek belgeler ya da vize almak isteyen kişiler ile birebir görüşme talebinde bulunur. Bu gibi hallerde vize almak daha uzun sürebilir.

Estonya Büyükelçiliği Tatil Günleri

Estonya Büyükelçiliği tarafından her sene tatil sayılan günler arasında aşağıdaki tarihler yer almaktadır.

 • 1 Ocak – yeni yıl.
 • 24 Şubat – Estonya Milli Günü ( Bağımsızlık Günü).
 • Paskalya Bayramı.
 • 1 Mayıs – İşçi Bayramı.
 • Ramazan Bayramı.
 • Şavuot Bayramı.
 • 23 Haziran – Estonya Zafer Günü (22 Haziran’da 14:00’da kapanıyor).
 • 24 Haziran – St. Aziz John Günü.
 • 15 Temmuz – Demokrasi Günü.
 • Kurban Bayramı.
 • 20 Ağustos – Özgürlük Günü Estonya’nın Bağımsızlığının Yeniden Kazanması.
 • 30 Ağustos  – Zafer Bayramı.
 • 24-25-26 Aralık  – Noel tatili.

Listedekilere ek olarak 23 Nisan, 19 Mayıs ve 29 Ekim gibi Türk resmi bayramları da yer almaktadır. Ayrıntılı bilgi için firmamıza müracaat edebilir, dönemsel yoğunluklar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Estonya Büyükelçiliği Vize yazımızın sonuna geldik.

Büyükelçiliği Vize Estonya
Estonya Büyükelçiliği Vize

Estonya Konsolosluğu Vize

Estonya Konsolosluğu vize almak için Estonya Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği’ne başvurulması gerekir. Büyükelçilik ile ilgili ayrıntılı bilgiler için Estonya Büyükelçiliği Vize yazımıza göz atabilirsiniz. Estonya’nın İstanbul, İzmir, Bursa ve Antalya’da fahri konsoloslukları bulunmaktadır. Ancak vize başvuruları kişiler tarafından direkt olarak konsolosluğa değil, vize yetkili merkezlerine yapılır.

Long Vize Turizm olarak, Estonya vizesi almak isteyen herkese sahip olduğumuz deneyimler ışığında yardımcı oluyoruz. Vize almak için gereken belgeleri firmamıza yolladıktan sonra geri kalan prosedürlerin sorumluluğunu üstleniyor ve sizleri her aşamada ayrıntılı olarak bilgilendiriyoruz.

Estonya Konsolosluğu’nun Görevleri

Estonya Konsolosluğu, Estonya Dış İşleri Bakanlığı’na bağlı resmi bir kurumdur. Bununla birlikte diplomatik yetkilere sahip değildir. Türkiye içerisinde konumlanan kurum, ülkesinin menfaatlerini koruyarak Estonya ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gerekli resmi süreçleri yürütür. Estonya Konsolosluğu’nun görev ve hedefleri; Türkiye Cumhuriyeti içerisindeki Estonya’nın ticari menfaatlerini geliştirmek ve korumak, talepler doğrultusunda pasaport yenileme işlemlerini tamamlama, Türk devleti ile iletişim kurma, yurt dışında gerçekleşen doğum, ölüm ve diğer olaylara ilişkin bilgilendirme ve yönlendirmelerde bulunmak ile birlikte tıbbi, kanuni ve eğitim alanında yardım ve destekler sağlamaktır.

Estonya Konsolosluğu Vize Hakkında

Estonya, 21 Aralık 2007 tarihinden beri Schengen vize prosedürlerini geçerli kılmıştır. Bu nedenle vize için başvuracak kişilerin, son 5 sene içerisinde biyometrik kaydını vermiş olması gerekir. Eğer sistemde böyle bir kayıt mevcut değilse vize randevusu öncesi parmak izi vermek zorunludur. Firmamız, gerektiği takdirde sizin için randevu işlemlerini halleder. Vize başvurusu İngilizce ve Türkçe olarak gerçekleştirilebilir. Daha fazla bilgi için Estonya Vize Formu ve Estonya Vize Evrakları ve Belgeleri yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Estonya vizesini en hızlı ve kolay bir şekilde almak için Long Vize Turizm’in profesyonel ekibinden destek almak üzere bizimle iletişime geçin. Bu sayede süreci sizin adınıza deneyimli çalışanlarımız yönetsin, belgelerinizi kontrol etsin ve randevularınızı ayarlasın. Parmak izi kaydı olan kişilerin, firmamıza gelmesine gerek yoktur. Bunun yerine belgeleri kargo ile yollayabilir ve kolaylıkla Estonya vizesi alabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Estonya
Estonya Konsolosluğu Vize

Estonya Aile yada Arkadaş Ziyareti Vizesi

Estonya Aile yada Arkadaş Ziyareti Vizesi Estonya’da oturum iznine sahip ya da vatandaşlığı bulunan aile ve arkadaşlarınızdan aldığınız vize türünü ifade eder. Bu vize türü için en önemli unsur, karşı tarafın yazdığı davet mektubudur. Davetiye mektubu ile birlikte aile ya da arkadaşınıza ait oturum kartı ya da kimlik kartı fotokopisi de yer almalıdır. Buna ek olarak davet eden kişiye ait Estonya belediyesinden alınan aile toplum kağıdının aslının, Estonya vizesi başvuru dahil edilmesi zorunlu kılınmıştır. Davetiye mektubunun nasıl olması gerektiği ve diğer belgeler ile ilgili ayrıntılı bilgi için firmamıza başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Estonya Aile yada Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • İngilizce yazılış vize talep dilekçesi.
 • Pasaport.
 • En az seyahat tarihinden 3 ay sonrası için geçerli olmalıdır.
 • 2 tane biyometrik fotoğraf.
 • Estonya Vize Başvurusu yapan kişiye ait son zamanlarda çekilen, 45×35 mm boyutlarında, beyaz arka fona sahip kurallara uygun olarak çekilen biyometrik fotoğraf teslim edilmelidir.
 • Davetiye.
 • Estonya’da oturma iznine sahip aile veya arkadaşlarınız tarafından ya da Estonya vatandaşı yakınlarınız tarafından yazılan davetiye.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Aile ve adres bilgilerinin yer alması gerekmektedir.
 • Gelir Belgeleri.
 • Mevcut ise kira sözleşmesi, araç ruhsatı ya da tapu fotokopileri.
 • Kimlik fotokopisi.

Şirket Sahibi Kişiler İçin Ek Belgeler;

 • Şirkete İlişkin Dokümanlar.
 • Şirkete ait vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.
 • Banka Hesap Özeti.
 • Son 3 ayı kapsayan, minimum olarak 5.000 TL tutarında bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.
 • SGK ya da BAĞ-KUR Hizmet Dökümü.

Şirket Çalışanı Kişiler İçin Ek Belgeler;

 • Güncel Şirket Evrakları
 • Vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.
 • Banka Hesap Özeti
 • 3 ayı kapsayan, minimum olarak 6.000 TL tutarında bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.
 • Maaş Bordrosu
 • Son 3 ayı kapsayan, kaşe ve imzalı maaş bordrosu.
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Estonya
Estonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Estonya Ticari Vize

Estonya ticari vize almak için gerekli evrakların teslim edilmesi gerekir. Güncel olarak gereken evrakların doğru şekilde doldurulabilmesi için firmamızdan bilgi ve destek talebinde bulunabilirsiniz. Estonya 22 ülkelik Schengen bölgesine dahil olduğundan ticari vize için Schengen vize başvurusu yapılmalıdır. Estonya ticari vizesi için başvuran kişiler, Estonya’dan alacakları davet mektubunda tüm detayların yer aldığına dikkat etmelidir. Bu bilgiler arasında ticari ziyaretin ne amaçla gerçekleştiği, ne kadar süreceği ve mektubu gönderen kişiye ait kimlik bilgileri yer alır.

Estonya Vize İçin Gereken Evraklar

Estonya ticari Schengen vizesi için teslim edilmesi gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Pasaport.
 • En az seyahat süresinden sonraki 3 ay için geçerliliğini korumalıdır.
 • Ticari Vize Talep Dilekçesi.
 • Estonya Konsolosluğu Vize hitaben yazılan ticari vize talep dilekçesi, şirketin antetli kağıdında kaşe ve imzalı olarak ibraz edilmelidir.
 • 2 Tane Biyometrik Fotoğraf.
 • Son 6 ay içerisinde çekilen 35×45 mm boyutlarında, beyaz arka fona sahip biyometrik fotoğraf.
 • Ticari Davetiye.
 • Estonyalı şirketten tedarik edilen şirketin antetli kağıdında, ticari davetiyeyi yollayan kişinin kimlik kartı ve pasaport fotokopileri ile birlikte verilmelidir.
 • Şirkete Dair Güncel Belgeler.
 • Şirketin orijinal Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, Sicil Gazetesi, İmza Sirküleri fotokopileri.
 • Şirkete Ait Banka Hesap Dökümü.
 • Şirkete ait son 3 ayı kapsayan en az 2.500 TL bakiyeye sahip imza ve kaşeli hesap dökümü teslim edilmelidir.
 • Gelir Belgeleri -Başvuran kişiye ait tapu, kira ya da araç ruhsatı fotokopileri teslim edilebilir.
 • Başvuran Kişinin SSK ya da BAĞ-KUR Hizmet Dökümleri.
 • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Fotokopisi.

SSK’lı Çalışanlar İçin Estonya Ticari Vizesi Başvuru Belgeleri

SSK sahibi çalışanların yukarıdaki belgelere ek olarak SGK işe giriş bildirgesini hazırlamaları gerekir. Bununla birlikte ticari Estonya vize için başvurusu kişiye ait orijinal, son 3 aylık, kaşe ve imzalı maaş bordrosu da teslim edilmelidir. Estonya ticari vizesi aracılığı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Estonya’da kalabilecekleri süre 180 gün içerisinde en fazla 90 gündür.

Ticari Vize Estonya
Estonya Ticari Vize

Estonya Turistik Vize

Estonya Turistik Vize, Estonya Turistik Schengen Vizesi için gereken evraklar şunlardır;

 • Turistik Estonya vizesi dilekçe örneği: Konsolosluğa hitaben, şirketin antetli kağıdına yazılan dilekçede ıslak imza ve kaşe yer almalıdır.
 • Pasaport: En az seyahat süresinden 6 ay sonrası için geçerliliği bulunan pasaport.
 • 2 tane biyometrik fotoğraf: Başvuran kişiye ait güncel, 35×45 boyutlarında, beyaz arka fona sahip gerekli kurallara uyan 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Başvuran kişiye ait Banka hesap özeti: Son 3 ayı kapsayan minimum olarak 4.000 TL tutarında bakiyeye sahip banka hesabının imza ve imza sirkülerine sahip özeti.

Estonya Turistik Vize Şirket Sahibi Kişiler İçin Ek Belgeler

 • Estonya Vize Evrakları Ve Belgeleri Güncel Şirket Evrakları
 • Faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.
 • Banka Hesap Özeti: Son 3 ayı kapsayan, minimum olarak 4.000 TL tutarında bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.
 • SGK ya da BAĞ-KUR Hizmet Dökümü.

Şirket Çalışanı Kişiler İçin Ek Belgeler;

 • Güncel Şirket Evrakları.
 • Orijinal faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.
 • Banka Özeti: Son 3 ayı kapsayan, minimum olarak 5.000 TL tutarında bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.
 • Maaş Bordrosu-Son 3 ayı kapsayan, kaşe ve imzalı maaş bordrosu.

Estonya Vize Devlet Dairesi Çalışanları İçin Ek Belgeler;

 • Çalışma Belgesi.
 • Çalıştığınız kuruma ait yazı, ıslak imza ve mührü bulunmalıdır.
 • Son 3 aylık Banka Hesap Özeti.
 • Maaş Bordrosu: Son 3 ayı kapsayan, kaşe ve imzalı maaş bordrosu.
 • SGK Hizmet Dökümü ve SGK İşe Giriş Bildirgesi.
Turistik Vize Estonya
Estonya Turistik Vize

Estonya Vize Başvurusu

Estonya vize başvurusu sahibi olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlar, Estonya Ankara Büyükelçiliği’nden randevu almalıdır. Aynı zamanda vize almak için vatandaşların, büyükelçilikte kişisel görüşmeye katılım göstermeleri gerekir. Estonya vize başvuruları, 90 günden az süreli kalışlar için Schengen C tipi almayı gerektirir. Vize başvuruları, yetkili vize başvuru merkezlerinden kabul edilir. Başvuru sürecinde gereken doküman ve bilgiler için Estonya Vize Evrakları Ve Belgeleri yazımıza göz atabilir ya da ayrıntılı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Estonya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Estonya vize başvurusu, doğru ve eksiksiz olarak tüm işlemler zamanında yerine getirildiği takdirde 7 ila 11 iş günü arasında sürebilir. Buna ek olarak Estonya Konsolosluğu’ndaki randevu tarihlerinde bir yoğunluk söz konusu ise ya da vize türüne göre bazı ek belgelerin teslim edilmesi gerekiyorsa bu süre uzayabilir. Süratli bir şekilde vize almanız gerekiyorsa başvuru sürecini en kısa sürede tamamlamanız için firmamızdan destek alabilirsiniz. Bu gibi beklenmedik nedenlerden dolayı vize almak için ideal başvuru zamanı, seyahat tarihinizden en az 1 ay öncesidir. Seyahatinizden önce en erken 3 ay önce vize için başvuru yapabilirsiniz.

Vize Başvurusu İçin Biyometrik Veri Kaydı

Schengen bölgesinde yer alan Estonya için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren biyometrik veri kaydı yaptırması zorunludur. Kaydın yapılması için biyometrik veri merkezlerine müracaat edilmelidir. Long Live Turizm olarak sizin için zorunlu olan tüm müracaat işlemlerinizi tamamlıyor ve parmak izinizi vermek üzere hangi gün, saat kaçta, nereye gitmeniz gerektiği konusunda bilgilendirme yapıyoruz. Ancak son 5 sene içerisinde hali hazırda biyometrik veri kaydı bulunan vatandaşların bir daha aynı işlemleri tekrarlamasına gerek olmaz.

Vize Başvurusu Hakkında

Estonya vizesi başvuru sürecinizi etkileyecek en önemli unsur vize türünüzdür. Buna göre hangi evrakların gerekli olduğu hakkında firmamız doğru bilgilendirmeleri yapar. Evrakları teslim etmek için firmamıza direkt olarak gelmek yerine kargo ile gönderim sağlayabilirsiniz. Vize başvurusu ile ilgili detaylı bilgiler için yetkili firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Estonya
Estonya Vize Başvurusu

Estonya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Estonya vize evrakları ve belgeleri için talep edilen evrak ve belgeler vize türüne, seyahat edenin yaşına ve mesleğine göre değişiklik gösterir. Vize türlerine dair ayrıntılı bilgi için Estonya Turistik Vize ve Estonya Ticari Vize yazılarımıza göz atabilir, firmamızdan konuya ilişkin detaylı enformasyon talep edebilirsiniz. Long Vize Turizm olarak gereken belgeleri güncel bir şekilde size bildiriyor ve dilediğiniz takdirde doldurma sürecinde yardımda bulunuyoruz.

Estonya Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesi

Ortak olarak Estonya’ya giriş yapmak isteyen herkesten talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Başvuru formu: Vize başvurusu için formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması önemlidir. Ebeveyn pasaportuna kayıtlı reşit olmayan çocuklar için de form, gereken şekilde doldurulup teslim edilmelidir.
 • Pasaport: Estonya seyahati dönüşünden itibaren en az 3 ay süre ile geçerliliği bulunan pasaportta aynı zamanda 2 adet boş sayfa bulunmalıdır. Pasaportta bulunan kimlik bilgileri sayfası ve mevcut ise son 3 sene içerisinde alınan Schengen vizelerinin fotokopileri de verilmelidir.
 • 2 tane biyometrik fotoğraf: Başvuru yapan kişinin son 6 ay içerisinde çekilen 35×40 mm boyutlarında, beyaz fon önünde çekilen biyometrik fotoğrafların %70 – 80’i yüzü kapsamalıdır. Aynı zamanda omuz ve başların da yer alması gereken fotoğraf, yakın çekim olmalıdır.
 • Sağlık sigortası: Schengen ülkelerinin hepsi için geçerli olan bu zorunluluk, kişinin ayakta ya da yatarak tüm tedavi masraflarını karşılayacak şekilde, hastalık ya da ölüm olması halinde ülkeye dönüş masraflarını da kapsayarak en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası yapılmalıdır.
 • Uçak ve otel rezervasyonları: Vize almadan önce uçak bileti satın almanıza gerek yoktur ancak uçak ve otel rezervasyonlarına dair belgeler başvuru dosyasına eklenebilir.
 • Seyahat masraflarını karşılayan kişiye dair evraklar: Banka hesabı: Son 3 ayı kapsayan banka hareketleri kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır. – Maaş bordrosu: Son 3 ayın dahil olduğu maaş bordrosu, vize için gereken evraklar arasında yer alır.

Estonya vize evrakları ve belgeleri tam ve eksiksiz bir şekilde doldurulması için Long Vize Turizm’den yardım alabilirsiniz.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Estonya
Estonya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Estonya Vize Formu

Estonya vize formu aşağıda açıklandığı şekilde İngilizce, Türkçe, Estonca ya da Rusça olarak doldurulmalıdır. Tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olmanız gerekir.

 • Estonya Vize Evrakları Ve Belgeleri Soyadınız: yalnızca soyadınızı yazmanız yeterlidir.
 • Kızlık soyadınız [önceki soyadınız].
 • Adınız: tam adınızı yazmanız gerekir.
 • Doğum tarihiniz (gün-ay-yıl): nüfus cüzdanınızda yazan doğum tarihi.
 • Doğum yeriniz: nüfus cüzdanınızda yer alan doğum yeriniz.
 • Doğum ülkeniz: doğduğunuz ülkenin adı.
 • Uyruğunuz:-Başvuru sahibinden farklı ise yasal velinin soyadı, adı, uyruğu ve adresi.
 • Cinsiyet: erkek / kadın-Medeni haliniz (evli – bekar – ayrı – boşanmış – dul  – diğer seçeneklerinden size uygun olanı seçin.).
 • Nüfus Cüzdanı numarası (var ise): Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile başvuru yapılmayacaksa bu alan boş bırakılabilir veya yabancı pasaportunuza ait kimlik numarası yazılabilir.
 • Seyahat belgesi cinsi: (burada yer alan seçenekler arasında hangi pasaporta sahipseniz onu işaretleyin, pasaportunuzun üzerinde pasaport türü yazmaktadır.).
 • Pasaport numarası: başvuruyu yapacağınız pasaportun numarası.
 • Pasaportun veriliş tarihi: gün / ay / yıl şeklinde yazılmalıdır.
 • Pasaportu veren makam: pasaportunuzda yazdığı gibi yazmalısınız.
 • Başvuru sahibinin posta adresi – telefon numarası ve e-maili: eksiksiz ve doğru olarak belirtilmelidir.-Kendi ülkeniz olmayan bir ülkede mi ikamet ediyorsunuz: başka bir ülke ise o ülkenin ismi.
 • Şu anki mesleğiniz: Çalışmıyor olsanız bile bu alanı doldurun.
 • Yaklaşık olarak seyahat süreniz Estonya’da kalmayı planladığınız tahmini sürenizi gün belirterek yazın. Örneğin: 14 gün-Gidilecek ülke veya ülkeler: Yalnızca Estonya’ya gidecekseniz ‘’Estonya’’ yazmanız yeterlidir, başka ülkelere gidecekseniz ayrıntılı olarak belirtin.
 • İlk giriş ülkeniz: Başka bir ülkeden Estonya’ya giriş yapacaksanız o ülkenin ismi.
 • Talep edilen giriş sayısı: tek giriş / iki giriş / çok girişli-Çalışılan şirketin adı, adresi ve telefon numarası. Öğrenci iseniz, öğrenim görülen merkezin adı ve adresi.
Vize Formu Estonya
Estonya Vize Formu

Estonya Vize İşlemleri

Estonya Vize İşlemleri vize ile Estonya’ya giriş yapmak isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı vize sahibi olmalıdır. Ülke, aynı zamanda Schengen bölgesinde yer aldığı için bu vize türündeki başvuru kriterleri değerlendirilebilir. Başlıca Estonya vize türleri arasında Turistik Vize, Ticari Vize, Aile ve Arkadaş Ziyareti, Schengen vizesi ve Transit vize yer alır. 90 günden uzun süreli Estonya seyahatlerinde uzun süreli D tipi vizeye sahip olmak gerekir. Estonya Vize İşlemleri hakkındaki yazımız devam ediyor.

Estonya Vize İşlemleri İçin Gerekli İşlem Ve Prosedürler

 • Estonya Vize Evrakları Ve Belgeleri: Estonya vize türünüze uygun şekilde doğru ve eksiksiz olarak başvuru formu ve evrakların hazırlanması gerekir. Long Vize Turizm olarak gereken evrakları en iyi şekilde doldurmanız için tüm bu süreç boyunca yardımcı oluyoruz.
 • Vize Başvuru Ücreti: Diğer Schengen vize türlerinde olduğu gibi Estonya vizesi için de gereken meblağda ödeme yapmanız gerekir. Çalışanlarımız size vize türünüze uygun para miktarını, ne şekilde yatıracağınız hakkında bilgilendirmeleri yapar. Vize başvuru ücreti, nakit ve Euro olarak gerçekleştirilebilir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Estonya vize işlemlerinden en önemlilerinden biri, tüm Schengen vizesi uygulamaları için olduğu gibi Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmaktır. Long Vize Turizm aracılığıyla seyahat sürenizi rahatlıkla geçirmenizi sağlayacak ideal süreli Seyahat Sağlık Sigortası yaptırabilirsiniz. Bununla birlikte firmamız uçak ve otel rezervasyonlarınız için de yardımcı olmaktadır.
 • Parmak İzi Uygulaması: Parmak izi uygulaması, vize başvuru sürecinin bir diğer önemli noktasıdır. Pasaportunuzda son 5 yıl içerisinde geçerli bir Schengen vizesi bulunmuyorsa parmak izlerinizi taratmalısınız. Dilediğiniz takdirde firmamız sizin için bir gün alarak randevu işlemlerinizi halletmektedir.

Estonya vizesi almak için vatandaşlar, Estonya Büyükelçiliği’nden vize randevusu talep etmelidir. Profesyonel ekibimiz vize süreci ile ilgili bilgi sahip olmanızı sağlar. Bu sayede vize görüşmeniz için önceden hazır olarak karşılaşacağınız herhangi türden bir sürprizi sıfıra indirme imkanı yakalarsınız. Tüm ayrıntılar için Estonya Vize Randevusu yazımıza göz atabilirsiniz.

Estonya vize işlemleri süreci, Long Live Turizm tarafından profesyonel olarak yönetilir. Böylelikle tüm işlemleri zamanında ve doğru olarak tamamlayarak vize alma şansınızı arttırırsınız. Estonya Vize İşlemleri hakkındaki yazımız bitti.

Vize İşlemleri Estonya
Estonya Vize İşlemleri

Estonya Vize Randevusu

Estonya vize randevusu Estonya vize sahibi olmak için, randevu almak zorunludur. Buna ek olarak sağlık ve ölüm gibi aciliyeti bulunan durumlarda istisnai olarak başvuruşuz vize randevusu gerçekleştirilebilir. Aksi takdirde hiçbir durum için mazeret kabul edilmez. Firmamız üzerinden Estonya Vize formu ve evrakları teslim ettikten sonra, tüm işlemleri tamamladığınızda başvuru merkezimiz aracılığı ile Estonya vize randevusu alabilirsiniz.

Estonya vize randevusunun için uçak bileti almanız zorunlu değildir. Randevu sırasında seyahat sürenizi belgelemek için uçak rezervasyonu yaptırarak, rezervasyon dokümanını ibraz edebilirsiniz. Vize sahibi olmadan uçak satın alacak yolcular, iptal ve iade işlemlerini ilgili havayolu üzerinden kontrol etmelidir.

Estonya Vizesi İçin Mülakata Gitmek Zorunlu Mu?

Estonya Konsolos ya da Büyükelçiliği’ne vize randevusu aldıktan sonra kişisel görüşme için gitmek zorunlu değildir. Ancak büyükelçilik ya da konsolosluk sizden mülakat talep ediyorsa, talebe iştirak etmek yükümlülüğünüz doğar.

Estonya Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Estonya Konsolosluğu’nda yaşanacak herhangi bir yoğunluğa karşı önlem almak için vize randevusu başvurunuzu seyahatinizden en az 4 hafta önce yapmakta fayda vardır. Vize randevunuzu, seyahat tarihinden en çok 3 ay öncesindeki tarihte alabilirsiniz. Yalnızca direkt olarak Estonya’ya gitmeniz halinde Estonya Büyükelçiliği Vize ya da Konsolosluğu’na vize başvurusu için bulunabilirsiniz. 12 yaşından küçük olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize randevusunda bilfiil bulunması zorunlu değildir. Gerekli belgelerin eksik ya da yanlış olarak ibraz edilmesi, vize randevunuzun geçersiz olmasına neden olabilir.

Estonya vize randevunuzu, doğru şekilde ve en kısa sürede alabilmek için firmamızın sunduğu profesyonel hizmetten yararlanabilirsiniz. Daha öncesinde biyometrik veri kaydı yaptıran kişilerin vize başvuru merkezindeki randevuya gitmeleri zorunlu değildir. Parmak izi bilgileriniz sistemde bulunduğu takdirde Long Live Turizm olarak başvuru işlemlerinizi sizin için en iyi şekilde gerçekleştirebiliriz. Estonya vize randevusunu ve bütün süreç ile ilgili daha fazla bilgi için bizimle iletişim kurun.

Vize Randevusu Estonya
Estonya Vize Randevusu

Estonya Vize Ücreti

Estonya vize ücretini vize türlerine, seyahat edecek kişinin yaş aralığına ve sahip olduğu vatandaşlıklara göre değişiklik gösterebilir. Ödenmesi gereken vize ücreti, vize harç bedeli, vize merkezi tarafından talep edilen hizmet edeli ve firmamızdan aldığınız hizmetin tamamını kapsar. Toplam tutar, Estonya vize evrakları ve belgeleri tamamlandıktan sonra firma yetkilimiz tarafından bildirilir. Firmamız, sizin için ödemeyi yetkili kurumlara döviz şeklinde yapar. Bununla birlikte siz, kurumumuza hem TL hem de döviz olarak ödeme yapabilirsiniz. Toplu şekilde arkadaşlar ile ya da aile ile yapılan seyahatler için Estonya vize ücreti ile ilgili telefon aracılığı ile bilgi alabilirsiniz.

0 ila 6 yaş arası Estonya’ya seyahat edecek olan çocuklar için vize ücreti talep edilmez. 6 ila 12 yaş arasındaki çocuklar ise ayrı olarak ücretlendirilir. 12 yaşından büyük çocuklar için, yetişkin vize ücreti talep edilir.

Vatandaşlıklara Göre Estonya Vize Ücreti

Makedonya, Ukrayna, Arnavutluk, Rusya, Bosna-Hersek, Karadağ, Moldova, Sırbistan, Gürcistan Vatandaşları ve Cape Verde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına göre daha az Estonya vize ücretini öderler.

Estonya Vize Ücreti Hakkında

Estonya için vize başvurusu yapmadan amaçlarınıza uygun olan vize türünü belirlemeniz gerekir. Daha sonra teslim etmeniz gereken evraklar ve akabinde de vize ücreti güncel olarak belirlenerek firmamız tarafımızdan size bildirilir. Vize için aldığınız randevu gününde yaşanacak aksiliklerin önüne geçmek için tecrübeli görevlilerimiz size destek olur. Estonya Konsolosluğu, bazı durumlarda vize talebi olan kişileri arayarak mülakata davet ederler. Bu durumda firmamızı arayarak bilgi almanız gerekir.

Geziniz sırasında birden çok ülkeye girmeyi düşünüyorsanız ve bu ülkeler Schengen dolaşım serbestliğine sahip ise hangi ülkeden giriş yapacaksanız o ülkeye Estonya vize başvurusu yapmalısınız. Estonya vizesi almak için giriş yapacağınız ilk ülkenin Estonya olması gerekir. Seyahatinizden 1 ay öncesinde vizeye başvurmuş olmaya dikkat etmeniz gerekir, aksi halde seyahat tarihinden 25 gün öncesinden yapılan başvurular dahi kabul edilmeyecektir. Daha önceden vize alsanız dahi seyahat tarihinizden 1 ay öncesinde açıklanır.

Vize Ücreti Estonya
Estonya Vize Ücreti

Estonya Vizesi Dilekçe Örneği

Estonya vizesi dilekçe örneği içinde yer alması gereken bilgiler aşağıda sıralandığı gibidir. Estonya vizesi için dilekçenizde Estonya’ya yapacağınız seyahatin amacını net ve tam olarak belirtmelisiniz. Turistik amaçlı gezilerde mevcut ise tur bilgileri verilmelidir, ticari gezilerde iş ile ilgili bilgiler verilmelidir vs.
Aynı zamanda seyahat tarihleri de açık bir şekilde ifade edilmelidir.

Ülkeye ne zaman, hangi ülke üzerinden giriş yapılacağı, başka ülkelere gidilecek ise diğer ülkelerin isimleri, Estonya’da ne kadar kalmayı planladığınız vs. Estonya seyahatiniz boyunca tüm masrafları problem olmaksızın karşılayacağınızı belirtmeniz önemlidir. Bu süreçteki konaklama, transfer, yeme içme masrafları göz önünde bulundurarak hastalık vb. bir durum ile karşılaştığınızda yeterli miktarda paranızın olup olmadığına yetkililerin karar vermesi gerekir.

Turistik ya da Ticari Estonya Vize Dilekçe Örneği

 • Estonya Vize Evrakları Ve Belgeleri ……./………/……. (Tarih yazılmalıdır.)
 • İlgili Makama;
 • Vize Bölümü Dikkatine,
 • GG / AA / YY  ile  GG / AA / YY  tarihleri arasında Estonya’ya TURİSTİK / TİCARİ amaçlı seyahat etmeyi planlıyorum.
 • Seyahat boyunca oluşabilecek tüm masraflar benim tarafımdan karşılanacaktır. Bununla birlikte alacağım vizenin süresinin dışında Estonya’da ya da Schengen dahili ülkelerde kalmayacağımı taahhüt ederim.
 • Bu turistik / ticari seyahatimi gerçekleştirmem adına tarafıma ihtiyacım olduğu kadar süreye sahip çok girişli vizenin verilmesini rica ederim.
 • Saygılarımla,
 • İsim & Soyad
 • İmza – varsa mühür
 • Ev Adresi :
 • Telefon Numarası:

Estonya Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılmalıdır?

Estonya vize dilekçenizde bulunması gereken bilgiler şunlardır:

 • Seyahatinize ait Estonya’ya giriş ve çıkış tarihleri.
 • Ziyaretinizin amacı (turistik, konser ya da fuara katılım, konferans ticari, ölüm vs. ).
 • Estonya gezinizin sponsorunun kim olduğu.
 • eğer sizseniz tüm masrafları karşılayacağınıza dair ibare, sponsor başkası ise isim, soyad, unvan bilgileri (turistik seyahatler iş yerleri tarafından karşılanamaz ve seyahat sponsorları yalnızca birinci dereceden yakın akrabalar olabilir.).
 • Geri döneceğinizi belirten taahhüt cümleleri.
 • Özellikle ticari amaçlı yapılan geziler için maaş bilgisi.
 • Dilekçeyi Yazdığınız Günün Tarihi-İsim ve soyad-İmza-Telefon numarası-Ev Adresi-Estonya Vizesi Dilekçe Örneği yazımızın sonuna geldik arkadaşlar görüşmek üzere.
Vizesi Dilekçe Örneği Estonya
Estonya Vizesi Dilekçe Örneği

Estonya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Estonya vizesi kaç günde çıkar almak için istisnai durumlar haricinde direkt olarak Estonya Konsolosluk ya da Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunamazsınız. Bunun yerine randevu, yetkili firmalar aracılığı ile alınmaktadır. Firmamıza başvuru yaptıktan ve gerekli evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladıktan sonra Estonya vizesi, 7 ila 11 iş günü arasında çıkar.

Ortalama süre 10 gün olmak ile birlikte Estonya Konsolosluğu’ndaki yoğunluk ve tatil günlerine göre sürede oynama yaşanabilir. Aynı zamanda bazı durumlarda konsolosluk, ek belge talebinde bulunabilir. Ek belgenin gerekliliği halinde vize alma süreci uzayabilir. Süratli bir şekilde Estonya vizesi almak ve süreç ile ilgili diğer tüm ayrıntıları öğrenmek için firmamıza başvurabilirsiniz.

Estonya Vize Sürecini Nasıl Hızlandırabilirim?

Son 5 sene içerisinde biyometrik veri kaydı verdiyseniz, gerekli evrakları bize yollamanız yeterlidir. Bu durumda vize alacak kişi ya da kişilerin şahsi olarak vize için gelmesine gerek olmaz ve talep edilen evraklar kargo aracılığı ile yollanabilir. Aynı zamanda firmamız tarafından istenen belgelerin doğru bir şekilde eksiksiz olarak doldurulması ve gönderilmesi, paranın eksiksiz olarak doğru yere yatırılması Estonya vize sürecinin daha kısa sürede bitmesini sağlar.

Ayrıntılı bilgi için Estonya Vize Evrakları ve Belgeleri ile Estonya Vize Ücreti yazılarına göz atabilirsiniz. Kişilerin direkt olarak vize merkezine iştirak etmesine gerek olmaması ve yeni belge talebinde bulunulmayan durumlarda vize işlemleri daha kısa sürede tamamlanır. Estonya Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusunun cevaplarını aramaya devam edelim.

Estonya vizesi için Konsolosluk ya da Büyükelçiliğe gitmeniz gerekmez. Ancak bazı durumlarda Estonya Konsolosluk ya da Büyükelçiliği kişisel mülakat talebinde bulunabilir ve bu halde gitmeniz zorunludur.

Estonya Vize Süreci Uzayabilir Mi?

Estonya Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu ek belge ya da randevuya gitme zorunluluğunda bulunduğu takdirde vize alma süreciniz uzayabilir. Bu uzama süreci belgeleri ne kadar sürede teslim edeceğiniz ya da randevu tarihiniz ile ilgili olarak değişiklik gösterebilir. Daha fazla bilgi almak için Long Vize Turizm’e müracaat ederek, alanlarında deneyimli ekiplerimiz aracılığı ile profesyonel vize hizmeti alabilirsiniz. Estonya Vizesi Kaç Günde Çıkar? sorusunun cevabını verdiğimize göre yazıyı bitirebiliriz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Estonya
Estonya Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Estonya Vizesi

VFS Estonya Vizesi Uluslararası tanınırlığa sahip VFS Global aracılığı ile Estonya vizesi alabilirsiniz. Prestijli kurumun deneyimlerinden yararlanmak için Türkiye’deki 8 VFS Global merkezinden size en yakın olana başvuru yapabilirsiniz. Üstelik başvuru yapmanız için vize merkezlerine gitmeniz gerekmez. VFS Global ile iletişim kurduktan sonra, parmak izi kayıtlarınız son 5 sene içerisinde sistemde yer alıyorsa gerekli evrakları kargo ile gönderebilirsiniz. Bu sayede Estonya vize süreci sizin için kısalır. Bazı durumlarda Estonya Konsolosluğu Vize için özel mülakat talep eder. Böyle bir durumda VFS Global sizin için randevu sürecini ayarlar.

VFS Global Nedir?

Dünya genelinde 124 ülkede 2151 ofise sahip VFS Global, diplomatik bir misyon üstlenir. 2001 senesinden beri aktif olarak hizmet eden VFS Global’in kuruluş amacı vize işlemlerinde aracılık yapmaktır. İsviçre, Hollanda, Almanya ve Fransa gibi ülkelere kolaylıkla vize alınmasını sağlayan kurumun İstanbul (Altunizade ve Harbiye ilçelerinde), Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum, Edirne, Gaziantep ve Bursa olmak üzere 8 ilde ofisleri bulunur. VFS Estonya Vizesi Yazımız son tempo devam ediyor.

VFS Vizesi Estonya
VFS Estonya Vizesi

VFS Estonya Vizesi Türleri

Estonya’ya giriş yapmak için VFS Global aracılığı ile alabileceğiniz kısa dönem vizeleri aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Turistik.
 • İş / Çalışma.
 • Aile veya Arkadaş Ziyareti.
 • Eğitim.
 • Kültürel.
 • Sportif.

VFS Global Ek Hizmetleri;

Estonya vizesi ile birlikte VFS Global tarafından ücret karşılığında talep edeceğiniz ek hizmetler şunlardır:

 • VIP Servis (İstanbul Harbiye ve Ankara şubelerinden alınabilir.).
 • Kurye Hizmeti.
 • Fotokopi Hizmeti.
 • Fotoğraf Hizmeti.
 • Form Doldurma Hizmeti.
 • SMS Hizmeti.
 • Çıktı Alma Servisi.
 • Başvuru Sonrası Kurye Talebi.
 • İnternet Kiosk.

Estonya Vize Süreci Hakkında

Size en yakın başvuru merkezini öğrenerek Estonya vize sürecinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. Süreç, VFS Global çalışanları tarafından dikkatle takip edilir ve sizlere her aşamada ayrıntılı bilgiler sunulur. Vize için gereken güncel evraklar, vize türünüze göre ödemeniz gereken ücret, davet mektubunun içeriği ve diğer ayrıntılar ile ilgili bilgiler için VFS Global’den destek talep edebilirsiniz.

Estonya’nın Vize İstemediği Ülkeler

AlmanyaLüksemburg
AvusturyaLiechtenstein
Belçikaİsviçre
Finlandiyaİsveç
FransaHollanda
Çek CumhuriyetiNorveç
DanimarkaPortekiz
İtalyaPolonya
İzlandaİspanya
MacaristanSlovakya
LetonyaSlovenya
LitvanyaYunanistan
Malta
Estonya’nın Vize İstemediği Ülkeler

Estonya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus1,329 milyon (2019)
Para BirimiEuro
Resmi DiliEstonca
DiniLütercilik 
Telefon Kodu+372
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriRye Bread – Kama – Aspic – Semla – Kalev – Kvass
Gezilecek YerlerOld City  – Oleviste Kilisesi – Alexander Nevsky Katedrali – Haanja Doğa Parkı – Otepaa
BaşkentTallinn
ŞehirleriTallinn – Tartu – Narva – Pärnu – Kohtla-Järve – Viljandi – Rakvere
Yüz Ölçümü45.227 km2
Zaman DilimiUTC+2 (DAZD)
İnternet Alan Adı.ee
Kurucusu
BaşkanıKersti Kaljulaid
Asgari Ücret540,00 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiEstonya ılıman iklim kuşağının kuzey kesiminde ve deniz ile karasal iklim arasındaki bir geçiş bölgesinde yer almaktadır.
Asker Sayısı3,209
Komşu ÜlkeleriFinlandiya – Rusya – Letonya
Kuruluş Tarihi24 Şubat 1918
Estonya Hakkında Genel Bilgiler
Estonya
Estonya
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Estonya Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Estonya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları vizeye tabi tutulmaktadır. Yeşil ve gri pasaport sahipleri vizeden 90 güne kadar muaftır Seyahatiniz günü birlik dahi olsa Estonya Vizesi olmayan kişiler ülke topraklarına kabul edilmemektedir. Vize almak için gereken evrak ve belgeleri makama sunmanız gerekmektedir. Beyan edilen bu evraklar ülkedeki statünüzü, maddi imkânlarınızı ve Estonya’yı ziyaret sebeplerinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Estonya vizesi için gerekli tüm Estonya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ve detaylı bilgiye Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinizin tamamında firmamız sizlere profesyonel bir hizmet sağlamaktadır.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize sonuçlanma süreleri başvuru yoğunluğuna, vize türü ve kalış sürenize göre değişiklik göstermektedir. 90 günden fazla kalış yani oturum vizelerinde Estonya Vize Başvurusu 3 ile 6 ay arasında sonuçlanırken, 90 günden az yani kısa süreli seyahatlerinizin vize sonuçlanma süresi 3 iş günü ile 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. 15 iş gününde sonuçlanmayan pasaportların dönüş süresi ilgili makamlara yönlendirilmesi sebebiyle uzamaktadır. Vize başvurularınızda hızlı ve sorunsuz şekilde sonuca ulaşabilmek için Long Vize Turizmden bilgi ve destek alabilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinizin tamamında firmamız sizlere profesyonel bir hizmet sağlamaktadır.

Estonya Vize İçin Gerekli Evraklara Nereden Ulaşabilirim?

Estonya vizesi başvurularında seyahat amacınızı kanıtlayan evrakların güncel, mümkün olduğunca aslı ve kaşeli imzalı olarak sunulmasına özen gösterilmelidir. Hazırlanan evraklar Estonya Vize Randevusu günü elden teslim edilmelidir. Posta ya da kargo yolu ile başvuru yapılamamaktadır. Eksik hatalı evrak ile başvuru sağlanmamakla birlikte, zaman açısından aksaklığa sebep olacaktır. Eksiksiz, tam Estonya Vize evrakları detaylı listesini Long Vize Turizmden temin edebilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinizin tamamında firmamız sizlere profesyonel bir hizmet sağlamaktadır.

Estonya Büyükelçiliğine Direk Vize Başvurusu Yapabilir Miyim?

Estonya Büyükelçiliği kendi ülke vatandaşlarının oturum kartı yenileme, pasaport değiştirme, kayıp pasaportlarda yeni pasaport temin etme ve evrak takibi yapmak ile görevlidir. Estonya Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının haklarını koruyan, sosyal, ekonomik ve güvenlik durumu hakkında hizmet veren, ülkeler arası bağları sağlayan mercidir. Büyükelçilikler direk Estonya Vizesi başvurusu almamaktadır. Bütün büyükelçilik işlemlerinizi firmamız Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz. Estonya vizesine dair merak ettiğiniz ve öğrenmek istedikleriniz ile Estonya vize başvurusu işlemleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.

Estonya Büyükelçiliği Vize Bölümünün Yetki Alanları Nedir?

Estonya Büyükelçiliği kendi vatandaşlarından ve yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarının haklarından sorumludur. Vatandaşının karşılaştığı her türlü durumda destek ve hizmet vermek durumundadır. Kişilerin hukuki haklarının korunması, bağlı bulunduğu hükümetin politik, siyasi ve ticari bağlamda kurallar üzerinde bilgilendirilmesi, vatandaşlarının elçilik evrak takibi gibi görevler büyükelçiliklerin sorumluluğundadır. Bütün büyükelçilik randevuları, evrak arşivi ve Estonya Vize Randevusu işlemlerinizi firmamız Long Vize Turizmden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilir, işlemlerinizi eksiksiz tamamlayabilirsiniz. Estonya vizesine dair merak ettiğiniz ve öğrenmek istedikleriniz ile Estonya vize başvurusu işlemleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.

Estonya Büyükelçiliği Vize Randevu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler genellikle büyük şehirlerde yer alan ve. En önemli görevleri üstlen, ülkeler arası bağ ve düzeni sağlayan yetkili merciidir. Elçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurulması, korunması ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki kuralların düzenlenmesi görevini üstlenir. Ülkeler arası görev elçisidir. Tüm işlemlerinizde firmamız Long Vize Turizmden randevu desteği alabilir, Estonya Ticari Vize işlemleri için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz. Estonya vizesine dair merak ettiğiniz ve öğrenmek istedikleriniz ile Estonya vize başvurusu işlemleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.

Estonya Konsolosluğu Vize Bölümüne Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Estonya Konsolosluğu ve Estonya Büyükelçiliği Vize bölümü direk randevusuz ve evraksız başvuru almamaktadır. Önceden başvuru türünüze göre randevu alınmalı ve istenen tüm evraklar, formlar koşullar sağlanmalıdır. Başvuru türünüze göre tüm prosedürleri firmamız Long Vize Turizmden rahatlıkla öğrenebilir, merkezimiz ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Estonya Konsolosluğu Vizesine dair merak ettiğiniz her şeyi firmamızdan öğrenebilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin uzman çalışanlarından profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Estonya Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Estonya Konsolosluğu Vize bölümü uzun dönemli oturum başvuruları, aile birleşimi, çalışma vizesi, oturum kartı başvurularını yenileme kabul edip, karara bağlayan yetkili merciidir. Evrak teslimi ve karar verme sürecinde başvuru sahibi ile yüz yüze görüşme mülakatı ve dil derece belirleme sınavı yapmayı talep edebilir. 90 günü aşan tüm başvuru işlemlerinizde zorunlu olan Estonya Vize Randevusu işlemlerinizi firmamız Long Vize Turizm hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Estonya Vizesine dair merak ettiğiniz her şeyi firmamızdan öğrenebilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin uzman çalışanlarından profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Estonya Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Estonya Konsolosluğu uzun süreli vizelerde; yani 90 günü aşan oturum vizesi, çalışma vizesi ve aile birleşimi gibi başvuruları evraklarını teslim alan, değerlendiren, karar veren ve gerekli durumlarda Estonya’daki görevli makamlara evrakları ileten mercidir. Konsolosluktan Estonya Turistik Vize başvurusu ya da 90 günden az olan kısa süreli seyahat başvuruları yapılamamaktadır. Turistik vize başvuruları için firmamız Long Vize Turizmin uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. Estonya Vizesine dair merak ettiğiniz her şeyi firmamızdan öğrenebilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin uzman çalışanlarından profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Estonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Davetiye Zorunlu Mu?

Estonya’da aile yakınlarınız ya da bir arkadaşınızı ziyaret etmek isterseniz gerçekleştirmek isterseniz vizeye başvurmanız ve bu ziyaret sebebinizi kanıtlayan en önemli evrak davet mektubunuzu sunmanız gerekmektedir. Davetiye Estonya makamından mühürlü imzalı olarak gelmeli ve aslının sunulması zorunludur. Davetiye ile başvuru yapıldıktan sonra Estonya Konsolosluğu Vize bölümü ilgili mercilerden uygunluğunu teyit etmektedir. Davetiye kuralları ve nereden temin edilir gibi sorularınızın cevaplarına ulaşmak için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz. Estonya vizesi hakkında bilmeniz gereken bütün detaylara firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Estonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Estonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvuru yaparken mutlaka Estonya’ da bulunan akraba ya da arkadaşınızdan davetiye gelmesi gerekmektedir. Bu davetiye belediyeden temin edilip mühürlü imzalı olmalıdır. Davetiye içerisinde davet eden kişinin tüm bilgileri ile davet edilen kişin bilgileri yazmaktadır. Davetiye gönderenin tüm bilgileri Estonya Büyükelçiliği Vize bölümü tarafından teyit edilir. Davetiye kuralları ve yanında sunulacak evrakların tamamı hakkında detaylı bilgiye Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Estonya vizesi hakkında bilmeniz gereken bütün detaylara firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Estonya Ziyaret Vizesi Alırken Davetiyenin Aslı Gerekli Midir?

Estonya’dan gelen davetiye mutlaka mühürlü, imzalı ve orijinal olmalıdır. Estonya vize başvurusu yapılırken aslı ve bir nüshada fotokopisini eklemeniz gerekmektedir. Davetiyenin yanında davetiye gönderen kişinin ek evrakları da ibraz edilmelidir. Davetiye gönderenin oturum kartı ve pasaport fotokopisi de eklenmelidir. Tek başına davetiye ile başvuru gerçekleştirilememektedir. Başvuru evraklarınızı niyet dilekçesi ile desteklemeniz başvurunuz açısından önem teşkil eder. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden Estonya Vize Dilekçe Örneği hakkında bilgi alabilirsiniz. Estonya vizesi hakkında bilmeniz gereken bütün detaylara firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Estonya Ticari Amaçla Seyahatlerde Davetiye Zorunlu Mudur?

Estonya’da bir iş görüşmesi, bir fuar gezisi ya da kısa süreli makine bakım onarım işi için gidilecek ise; mutlaka davet mektubu ya da fuar bileti almanız gerekmektedir. Davetiye Estonya Konsolosluğu Vize bölümüne yönelik yazılmış olmalı, gidiş amacınız, kişisel bilgileriniz ve seyahat tarihlerinizi belirtilmelidir. Davetiyeyi gönderen firma ile başvuruda bulunan kişinin iş sektörleri birbirine uyumlu olmalıdır. Ticari davetiye kuralları hakkında tüm bilgiyi firmamız Long Vize Turizm uzmanlarından sağlayabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Estonya vizesine dair dikkat edilmesi gereken bütün unsurları öğrenebilirsiniz.

Estonya Ticari Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Grup iş toplantıları, şirket içi görüşmeleri gibi amaçlar ile Estonya’ya gitmeniz gerekiyor ise; mutlaka ticari davetiyenizin olması gerekmektedir. Ticari davetiye şirket logolu kağıda kaşeli imzalı olmalıdır. Şahsi ve şirket evraklarınız ile birlikte davet mektubunuzu da Estonya Vize Randevusu günü evraklarınız arasında sunmanız gerekmektedir. Eksiksiz ve hızlı vize randevu işlemleriniz için Long Vize Turizm uzmanlarından destek alabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Estonya vizesine dair dikkat edilmesi gereken bütün unsurları öğrenebilirsiniz.

Estonya Ticari Vize İçin Çalışıyor Olmam Şart Mı?

Estonya Ticari Vize başvurularında sunulan davet mektubunun gidiş amacınızı, şirketteki konumunuzu ve kalış tarihlerinizi belirtmesi gerekmektedir. Gidiş amacınızı kanıtlayan şirket evraklarınızı da eklemeniz gerekmektedir Ticari vizeye başvurmanız için muhakkak çalışan ya da işveren olmanız gerekmektedir. Çalışmayan ya da o iş kolu ile alakası olmayan kişiler davetiye sunsalar bile Ticari vize başvurusuna uygun değillerdir. Long Vize Turizmden destek alarak Estonya Vize İşlemlerinizi başlatabilir ve işlemlerinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Estonya vizesine dair dikkat edilmesi gereken bütün unsurları öğrenebilirsiniz.

Estonya Turistik Vizesi Başvuru Koşulları Nelerdir?

Estonya seyahatleriniz gezip, görmek, eğlenmek yani tatil amaçlı ise; vize başvuru tipiniz turistik olacaktır. Bu turistik seyahatiniz için makama kanıtlayıcı tüm belgeleri sunmanız gerekmektedir. Eksiksiz başvuru vize sonuçlanma süresi ve kararın olumlu gelmesi açısından önemli bir etkendir. En önemli evraklar olan otel ve uçak rezervasyonlarınızı satın alma mecburiyeti yoktur. Gerçek bir rezervasyon ile de başvuru gerçekleştirilebilir. Estonya Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesinin detaylı şekli için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilirsiniz. Firmamızı arayarak Estonya vizesi ile ilgili bütün detaylı bilgilere ulaşabilir ve vize başvurunuzu en güvenilir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Estonya Turistik Vize Başvurusunda Otel Rezervasyonu Göstermek Zorunda Mıyım?

Tüm yurt dışı seyahatlerinizde gidiş amacınızı, kendinizi tanıtan evraklar ve konaklama belgelerinizi sunmanız gerekmektedir. Bir eksik dahi olsa başvuru yapma durumunuz sıkıntıya girer. Özellikle gezi amaçlı yapılan vize başvurularında konaklama ve seyahat aracı mutlaka belirtilip belgelenmelidir. Otel ya da uçak rezervasyonu olmayan bir başvuru dosyası işleme alınmaz. Rezervasyon desteği ve Estonya Vize Ücreti listesine ulaşabilmek için firmamız Long Vize Turizmden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Firmamızı arayarak Estonya vizesi ile ilgili bütün detaylı bilgilere ulaşabilir ve vize başvurunuzu en güvenilir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Estonya Turistik Vizesine Kimler Başvurabilir?

Estonya’ya seyahat sebebiniz ne olursa olsun vize alınmalı ve istenilen prosedürler mutlaka yerine getirilmelidir. Yurt dışı yasağı olan, adli yargı süreci takibinde aranması bulunan kişiler vize başvurusunda bulunamamaktadır. Maddi durumunu yeterli derecede kanıtlayan, Türkiye’de bir statü sahibi olan, seyahat amacını kanıtlayabilen bordo pasaport sahibi herkes vize başvurusunda bulunabilirler. Estonya Vize İşlemlerinizi hızlı şekilde başlatmak, gerekli evrak listesine ulaşmak için firmamız Long Vize Turizm uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Firmamızı arayarak Estonya vizesi ile ilgili bütün detaylı bilgilere ulaşabilir ve vize başvurunuzu en güvenilir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Estonya Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Estonya Vize Başvurusu Estonya’da akrabalarını görmek ya da gezmek amacı ile gidecek olan bordo pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru evrakları arasında gidiş amacını kanıtlayan kişisel, maddi ve konaklama evraklarının bulunması gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli vize başvuruların yani Estonya Ticari Vize ya da Estonya Oturum Vize Başvuruları evrakları, başvuru yöntemleri, form ve dilekçeleri değişkenlik göstermektedir. Vize türünü ve seyahat şartlarına göre özel hazırlanmış evrak listesine Long Vize Turizmden rahatça ulaşabilirsiniz. Estonya vize başvuru işlemleri için firmamızdan gerekli bütün desteği sağlayabilirsiniz.

Estonya Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Estonya Vize Başvurusu, Estonya seyahati için hazırlanması gereken Estonya Vize Formu bilgisayar ortamında özel sistem üzerinden İngilizce olarak, eksiksiz doldurulduktan sonra, çıktı alınarak ilgili makama teslim edilmelidir. Evrak teslimi sırasında biometrik parmak izi kaydı oluşturulur. Tüm veriler sisteme işlendikten sonra vize değerlendirme ve başvuru süreci başlamış olur. Long Vize Turizm desteği ile en kısa zamanda başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve sorunsuz olarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Estonya vize başvuru işlemleri için firmamızdan gerekli bütün desteği sağlayabilirsiniz.

Estonya Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Estonya’ya seyahat nedeniniz ve vize türünüz ne olursa olsun, uzun dönemli ya da kısa dönemli vize olması fark etmeksizin önce mutlaka vize randevusu almanız zorunlu bir kuraldır. Randevudan önce Estonya Vizesi için gerekli tüm evrakların eksiksiz tamamlamış olması ve başvuru formunun online ortamda hatasız doldurmuş olması gerekmektedir. Seyahat amacınızı ve şartlarını kanıtlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için Long Vize Turizmden profesyonel bir destek alabilirsiniz. Estonya vize başvuru işlemleri için firmamızdan gerekli bütün desteği sağlayabilirsiniz.

Estonya Ticari Vize Evrak Listesine Nereden Ulaşabilirim?

Yurt dışı seyahat planınız ticari iş görüşmeleri, standa fuar ziyaretleri veya kısa süreli makine montaj ve eğitimiz ise, bu bir ticari vize başvurusu dur. Belirtilen kanıtlayıcı Estonya vize evrakları ve belgeleri arasında Estonya’da bulunan şirketten gönderilen davet mektubu ve konaklama rezervasyonu en önemli detaydır. Otel ve uçak rezervasyonlarınızın opsiyonlu olması ve davetiyenizin kaşeli imzalı olması gerekmektedir. Hazırlanan bu evrakların yanı sıra, kişisel ve iş yerinizdeki statünüzü kanıtlayan evrakların da vize başvurusunda teslim edilmesi gerekmektedir. Ticari vize evrak listesi ve Estonya Vize Formu hakkında bilgi almak için Long Vize Turizmin uzman çalışanlarına ulaşabilirsiniz. Firmamız çalışanları sizlere Estonya vizesine dair bütün detayları aktararak, vize başvurunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

Estonya Turistik Vize Evrak Listesine Nereden Ulaşabilirim?

Yurt dışı seyahatlerinizi gezip, görmek ve başka kültürleri tanımak adına planlıyor iseniz, bu bir kısa süreli turistik vize başvurusu dur ve konaklama belgesi en önemli detaydır. Bu tarz planlamalarda otel ve uçak rezervasyonlarınızın önceden ayarlanması ve uygun koşulların sağlanması gerekmektedir. Oluşturulan bu rezervasyonlar, kişisel bilgiler, maddi durum ve bulunulan statünüzün kanıtlayıcı evraklar vize başvurusunda teslim edilmesi gerekmektedir. Gerekli Estonya vize evrakları ve belgeleri ile Estonya Vize Ücreti listesine ulaşabilmek için Long Vize Turizmin uzman çalışanlarından profesyonel bir destek alabilirsiniz. Firmamız çalışanları sizlere Estonya vizesine dair bütün detayları aktararak, vize başvurunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

Eksik Evraklarımı Başvurudan Sonra Tamamlayabilir Miyim?

Estonya vize başvuru işlemlerinde en önemli kural, eksiksiz ve seyahat amacınızı kanıtlayan belgeleri sunmaktır. Eksik ve hatalı evrak ile başvuru yapılamayacağı gibi, bu hatalar vize başvuru süresini ve sonucunu olumsuz olarak etkileyebilmektedir. Estonya Vize Randevusu günü evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi zamanlamanız açısından da önemlidir. Sonradan evrak tamamlanması durumu yoktur. Hızlı ve sorunsuz vize başvuru işlemi yapmak için Long Vize Turizmden detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Firmamız çalışanları sizlere Estonya vizesine dair bütün detayları aktararak, vize başvurunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

Estonya Vize Formunu Nereden Temin Edebilirim?

Estonya vize başvurularında başvuru formu bilgisayar ortamında hazırlanmış olanlar kabul edilmektedir. Eksiksiz ve hatasız bir şekilde İngilizce olarak doldurulmuş ve gerçeği beyan eden başvuru formu vize sonuçlanma süresini sorunsuz geçirmek adına önemlidir. Başvuru formunda verilen bilgiler ile makama sunulan evraklar birbiri arasında tutarlı olmalıdır. Long Vize Turizmden online başvuru formunu temin edebilir ve Estonya Vize Ücreti ile vize harç bedellerinin güncel listesine ulaşabilirsiniz. Estonya vizesi ile ilgili merak ettiğiniz ve başvuru öncesinde bilmeniz gereken bütün bilgilere firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Estonya Vize Başvurusunda Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

Uzun dönemli oturum başvuruları, çalışma vize talebi ve evlilik vizeleri başvuruları formları farklıdır. Kısa süreli kalış; yani 90 günden az kalınacak olan vize başvurularında formlar ve hazırlanma yöntemleri farklılık göstermektedir. Tüm başvuru formlarının ortak özelliğinin İngilizce doldurulmasıdır. Bu sebeple de Estonya Vize Evrakları Ve Belgeleri uzun ve kısa dönem başvurularında farklılık göstermektedir. Hangi tür başvuru için ne evraklar gerekli, hangi form doldurulmalı gibi sorularınızın tüm cevaplarına Long Vize Turizmden sahip olabilir ve başvuru işlemlerinizi hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz. Estonya vizesi ile ilgili merak ettiğiniz ve başvuru öncesinde bilmeniz gereken bütün bilgilere firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Estonya Vize Formunu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

Estonya vize formu özel sistem üzerinden bilgisayar ortamında İngilizce olarak doldurulmalıdır. Elle düzeltme yapılmış, karalanmış ya da elle doldurulmuş başvuru formları kabul edilmemektedir. Seyahat gerekçenizi kanıtlayan belgeler ile online formatta doldurulan vize başvuru formunda bulunan bilgilerin birbirleri ile tutarlı olması gerekmektedir. Eksiksiz ve hatasız bir Estonya Vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Turizm uzmanlarımızdan profesyonel bir destek alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Estonya vizesi ile ilgili merak ettiğiniz ve başvuru öncesinde bilmeniz gereken bütün bilgilere firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Estonya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanıyor?

Estonya uzun dönem başvuruları ve kısa süreli vize başvurularının değerlendirme ve sonuçlanma süreli farklılık göstermektedir. Hiç bir vize başvurusu aynı gün neticelenmemektedir. Vize randevusunda teslim edilen evraklar Estonya Konsolosluğu Vize bölümü tarafından değerlendirmeye alınır. Estonya Vize İşlemleri sürecinde uzun dönem başvuruları daha geç sonuçlanmaktadır. 3 ile 6 ay arasında değerlendirilmede neticeye ulaşılırken, kısa süreli vize başvuruları 3 iş günü ile 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Estonya Vizesi Kaç Günde Çıkar ve vize başvuru şartları nelerdir öğrenmek için firmamız Long Vize Turizmi arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize işlemlerine dair bilmeniz gereken bütün detayları öğrenebilirsiniz.

Estonya Vize İşlemleri İçin Parmak izi Vermek Zorunda Mıyım?

Avrupa ülkelerine ilk gidişte vize talebinde bulunan bordo pasaport sahipleri vize başvurusu yaparken mutlaka parmak izi vererek sistem kaydının oluşturulmaları gerekmektedir. Parmak izi için başvuruda şahsen bulunulması zorunlu bir görevdir. Parmak izi kaydı olmayan kişilerin evrakları işleme alınamamaktadır. Noterden verilen vekaletname ile parmak izi kaydı oluşturulamamaktadır. Estonya Vizesi işlemleri ile vize başvurusu için gerekli evrak listesine firmamız Long Vize Turizmi arayarak ulaşabilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize işlemlerine dair bilmeniz gereken bütün detayları öğrenebilirsiniz.

Estonya Seyahatim İçin Hangi Vize Türüne Başvurmalıyım?

Estonya’daki kalış süreniz 90 günü aşmıyor, aile ya da arkadaşınızı ziyaret etmek için planlanmış ise; mutlaka davetiye sunulmalı ve Estonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvurulması gerekmektedir. Gezmek farklı kültürler görmek, ticari bir iş görüşmesi için planlanan seyahatlerde Estonya Turistik Vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Diğer tüm vize tipleri ve evrak listesi ile Estonya vize işlemleri hakkında detaylı bilgiye firmamız Long Vize Turizmden öğrenebilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize işlemlerine dair bilmeniz gereken bütün detayları öğrenebilirsiniz.

Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Vize Randevusu Alabilirim?

Estonya vize başvurularında seyahat tarihinizden 6 ay öncesinden randevu alıp başvurunuzu gerçekleştirebilmektesiniz. Erken başvuru yaparak olası sorunlarda zamanında müdahale etme şansına sahip olabilirsiniz. Estonya Vize İşlemleri ve vize randevu süreçleri hakkında detaylı bilgi almak ve Estonya vizesine dair gerekli bütün bilgilere ulaşmak için firmamız Long Vize Turizmin uzman çalışanlarından profesyonel bir destek alabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile bütün vize işlemlerinde profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Estonya Vize Randevusu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Birçok bölgede şubesi bulunan Long Vize Turizm Estonya vize randevusu işlemlerinizde de hızlı ve güvenilir başvuru ve randevu hizmeti sunmaktadır. Vize başvurularınız da ikametinize ait bölgeden randevu alıp başvuru yapılma kuralı vardır. Bölgeniz dâhilinde olmayan yerden başvuru yapılamamaktadır. İkametinize yakın başvuru merkezimizden Estonya Vizesi işlemlerinizi başlatabilir en kısa zaman da vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Estonya vizesine dair gerekli bütün bilgilere ulaşmak için firmamız Long Vize Turizmin uzman çalışanlarından profesyonel bir destek alabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile bütün vize işlemlerinde profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Estonya Vize Randevusu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

İlk defa Avrupa seyahati için vize talebinde bulunuyor ise; biometrik parmak izi alınması zorunluluğundan dolayı, randevu günü şahsen başvuruda bulunulması gerekmektedir. Noterden verilen vekalet ile başka kişiler sizin adınıza parmak izi kaydınızı oluşturamamaktadır. Bu parmak izi 5 yıl boyunca kayıtlarda tutulacak olmasına rağmen her Estonya Vize Başvurusunda parmak izi tekrar tekrar alınır ve sistem yenilenir. Başvurularda problem yaşamamak ve sonuçlanan pasaportlarınızın teslim alınmasında olanak sağlayan Long Vize Turizm ile Estonya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile bütün vize işlemlerinde profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Estonya Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

90 günü aşan oturum vizeleri ile 90 günden az olan seyahat vizelerinde başvuru sürelerine göre Estonya büyükelçiliği vize harç bedelleri ve hizmet bedelleri farklılık göstermektedir. Tüm güncel elçilik harç bedelleri tablosuna ve başvuruda hazır olması gereken Estonya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesini Long Vize Turizm uzmanlarına ulaşarak öğrenebilir ve aksaklık yaşamadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Estonya vize işlemlerine ve gerekli bütün prosedürler hakkından detaylı bilgi sahibi olmak için firmamızı arayabilirsiniz. Estonya vizesi ile ilgili bilmeniz gereken bütün detayları firmamız çalışanlarından detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Estonya Vize Ücreti Taksitli Olarak Ödeyebilir Miyim?

Estonya vizesi harç ve başvuru bedelleri başvuru ve randevu günü elden tahsil edilmektedir. Banka havalesi veya taksitle ödeme kabul edilmemektedir. Estonya Vize Randevu günü evrak teslimi ve parmak izi kaydı oluşturulduktan sonra ödeme elden peşin tahsil edilmektedir. Long Vize Turizm uzmanlarından gerekli evrak listesi ve ücret tablosu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Estonya vize işlemlerine ve gerekli bütün prosedürler hakkından detaylı bilgi sahibi olmak için firmamızı arayabilirsiniz. Estonya vizesi ile ilgili bilmeniz gereken bütün detayları firmamız çalışanlarından detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Estonya Vize Harç Bedeli Ne Zaman Ödeniyor?

Estonya vize başvurularında alınacak vize hangi tür olursa olsun, bir bedel ödenmek zorundadır. Kısa süreli seyahat vizesi ya da uzun dönemli oturum vizesi başvurularında Estonya Vize Ücreti randevu günü, başvuru esnasında ödenmektedir. Hiç bir başvuru türünde önceden banka havalesi ile ödeme alınmamaktadır. Randevu günü evraklar teslim edilirken vize harç bedelleri elden tahsil edilmektedir. Detaylı başvuru prosedürleri hakkında bilgi almak için Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Estonya Vize İşlemlerine ve gerekli bütün prosedürler hakkından detaylı bilgi sahibi olmak için firmamızı arayabilirsiniz. Estonya vizesi ile ilgili bilmeniz gereken bütün detayları firmamız çalışanlarından detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Estonya Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Başvuru türü ne olursa olsun, gidiş amacınızı ve planınızı anlatan, bu sebeple vize talep ettiğinizi vurgulayan bir niyet mektubu yazmak, başvurucu sonucunun olumlu anlamda yönlenmesine katkı sağlayacaktır. Estonya Büyükelçiliği Vize bölümüne hitaben yazılan bu dilekçe elle ya da bilgisayar ortamında yazılabilir. Yazılan dilekçenin kişi tarafından imzalanması önemli bir detaydır. Dilekçe örneklerini Long Vize Turizm uzmanlarından temin edebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken bütün detaylara firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin uzman çalışanlarından öğrenebilirsiniz.

Estonya Vize Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Estonya vize talep dilekçesi gidiş amacınızı anlatan, kalış sürenizi belirten, tekrar ülkenize döneceğinizi belirten ve başvuru evraklarınızı destekleyen önemli evraklardan birisidir. Estonya vizesi talep dilekçesi İngilizce olabileceği gibi Almanca olması daha da artı sağlamaktadır ve olmaması eksik evrak olarak sayılır. Estonya Vizesi Dilekçe Örneği başvuruyu destekleyici ve sunulan evrakların özeti şeklindedir. Estonya vize formuna firmamız Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken bütün detaylara firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin uzman çalışanlarından öğrenebilirsiniz.

Estonya Vize İtiraz Dilekçesine nereden Ulaşabilirim?

Estonya Türk vatandaşlarını bünyesinde bulunduran ve yoğunlukla Türk nüfusuna sahip olan ülkelerden biridir. Tarih ve doğa faktörleri yüzünden gezmek için en çok tercih edilen ülkelerdendir. Yoğun vize talebi alan Estonya, vize sonucunun olumsuz gelme durumunda ek evraklar beyan ederek itiraz etme hakkına sahipsiniz. Long Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından itiraz süresi, durumu anlatan itiraz dilekçesinin Dışişleri Bakanlığına iletilmesi, kanıtlayıcı ek evrak listesi ve Estonya Vize İşlemleri hakkında destek alabilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken bütün detaylara firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin uzman çalışanlarından öğrenebilirsiniz.

Estonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Estonya vizesi kaç günde çıkar başvurularında başvuru türüne ve kalış sürenize göre sonuçlanma süreleri farklılık göstermektedir. 90 günden az olan seyahatleriniz yani; Turistik, ticari, kültürel gibi vize başvuruları ortalama 3 iş günü ile 10 iş günü arasında sonuçlanıyor. Estonya Konsolosluğu Vize bölümünden aile birleşimi, çalışma ve oturum vize başvurusu yapıyor iseniz 3 ile 6 aya arasında Estonya Dışişleri Bakanlığından onaylanarak sonuçlanmaktadır. Başvuru türüne göre vize sonuçlanma süreleri hakkında detaylı bilgi almak için Long Vize Turizme ulaşabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Estonya Vizesi Sonuçlanmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Yurt dışı Seyahat planlaması yaparken vize işlem süresini de dikkate almanız gerekmektedir. Olası aksaklılar vize başvurusunda geç kalmanıza neden olabilir. Başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken yapmanızda fayda vardır. Eksik ya da hatalı evrak beyan etmekte vize sonuçlanma süresini olumsuz etkileyerek geciktirecektir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden Estonya Vize Randevusu desteği alarak vize işlemlerinizi sorunsuz olarak hızlandırabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Estonya Acil Vize Başvurusu Var Mı?

Estonya Vize Bölümü kurallarınca 90 günden az kalış süreli vize başvurularınızda, seyahat tarihinizden tarihten 6 ay öncesinde başvuruda bulunma hakkına sahipsiniz. Ayrıca ani gelişen durumlarda Estonya vize başvuru randevusu almakta yoğunluktan dolayı sorun yaşayabilirsiniz. Prime Time hizmeti Estonya Vizesi İçin bulunmamaktadır. Bu tarz durumlarda Long Vize Turizmden acil randevu desteği alabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Vfs Estonya Vizesi Başvurularında Karar Verme Yetkisi Var Mıdır?

90 Günden az kalış süreli, Turistik, ticari, kültürel, konferans gibi seyahatlerinizde evrak teslim alan, parmak izi biometrisi oluşturan, evrakları tasnif edip elçiliğe ileten kurumdur. Vfs Estonya Vizesi bölümü çalışanlarının vize sonucuna olumlu ya da olumsuz etkisi yoktur. Evrak kabul etme ve resmi prosedürü gerçekleştirme yetkisine sahiptir. Eksiksiz evraklar ile vize sürecinizi başlatıp sorunsuz vize süreci geçirmek adına Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden detaylı destek alıp, Estonya vize başvurusu işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Estonya vize işlemleriniz ile ilgili bilmeniz gereken detaylara firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Vfs Global Estonya Vizesi Bölümüne Evrakları Randevu Almadan Teslim Edebilir Miyim?

Estonya vizesi başvurusunda seyahat nedeninizi kanıtlayan tüm evrakların eksiksiz, güncel ve mümkün olduğunca ıslak imzalı ibraz etmeniz gerekmektedir. Estonya vize evrakları Vfs Estonya vizesi bölümüne teslim etmek için önceden vize başvuru randevusu alınması gerekmektedir ve randevusu olmayan hiçbir dosyaya işlem alınmamaktadır. Long Vize Turizmden en kısa zamana Estonya Vize Randevusu almak için bilgi ve destek alabilirsiniz. Estonya vize işlemleriniz ile ilgili bilmeniz gereken detaylara firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Vfs Global Estonya Vizesi Bölümünün Görevi Nedir?

Vfs Estonya Vize bölümü karar verme yetkisine olumlu ya da olumsuz etkileme durumuna sahip değildir. Evrak teslim alıp tasnif etmek, parmak izi dosyası oluşturmak, sisteme kişi ve pasaport bilgilerini depolamak, sunulan evrakları konsolosluğa iletmek ile yetkilidir. Başvurunuzun sorunsuz ve hızlı ilerlemesini sağlamak ve Estonya Vize Başvurusu işlemlerinizde aksaklığa yol açmamak adına Long Vize Turizmden destek alabilirsiniz. Estonya vize işlemleriniz ile ilgili bilmeniz gereken detaylara firmamızdan ulaşabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu