Amerika Vize Başvurusu

Vize Başvurusu Amerika

Amerika vize başvurusu, başvuru sahibi tarafından şahsen gerçekleştirilebilir. Ancak rahat ve zahmetsiz bir şekilde vize başvurusu gerçekleştirmek için Long Vize Turizm aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz. Amerika vize başvuruları Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır.

Türkiye ile ABD arasındaki ulusal ve ticari ilişkilerin sürekliliği için Türkiye’de bulunan ABD Konsolosluğu’na/Büyükelçiliği’ne vize başvuruları yapılmaktadır. ABD vize başvuruları için ilk olarak vize başvurusu meydana getirecek kişinin, gezi türünü ve seyahat tarihini belirleyerek ayrıntılı şekilde Konsolosluğa bildirmesi gerekir. Yazılan dilekçede bu ayrıntılara mutlaka belirtilmelidir. Bu dilekçenin açıklayıcı ve gezi türünü kanıtlayıcı şekilde olması vize başvurusunun akıbeti açısından önemlidir.

Amerika vize başvurusunda bulunacak kişilerin, dikkat etmesi gereken ayrıntıların yanı sıra ihtiyaç duyulan hususlardan birisi de halen geçerliliği bulunan bir pasaportlarının bulunması gerekmektedir. ABD turistik vize, ABD’ye gezi amacıyla seyahat edecek kişilerin vize başvurusunda talep etmiş olduğu ABD vize türlerinden birisidir. Ülkemizden her yıl çok sayıda kişi ABD’ye turistik nedenlerle seyahat etmektedir. Amerika’ya turistik nedenlerle geziye gidecek kişilerin, ABD Konsolosluğu’na seyahat süresini ve seyahat türünü belirtecek dilekçelerini ayrıntılı şekilde bir dilekçe yazmaları gerekir.

Ayrıca bu yazılan dilekçede vize başvuru sahibinin vize süresi tamamlandıktan sonrasında yine ülkesine döneceğini de taahhüt etmesi vize başvurusunun olumlu sonuçlanması açısından gereklidir. Amerika turistik vize başvurusu, kısa süreli vize türleri arasında yer aldığından yalnızca seyahat ve gezi amaçlı talep edilir. Turistik vizesi bulunanların, ABD’de çalışma izni yoktur çalışmak için turistik vizeye başvurmanız durumunda yasal sorumluluklar ile uğraşmanız gerekir. ABD turistik vize başvuruları şahsen gerçekleştirebilir. ABD vize şartları çok kapsamlı ve özen gösterilmesi gereken kurallara sahiptir. ABD’ye seyahat edecek kişilerin öncelikle seyahat nedenlerini belirlemeleri ve verecekleri dilekçede belirtmeleri gerekir.

ABD’ye geziye gidecek bordo, gri, yeşil ve siyah pasaport sahiplerinin vize almaları kesinlikle gereklidir. Sadece vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportlarının en az 6 ay geçerliliğinin bulunmasına dikkat edilmelidir. Ek olarak pasaportun yıpranmamış ve eskimemiş olmalı ve ek olarak 2 sayfasının da boş olması gerekir.

Amerika vizesi başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi adına seyahat türüne ve süresine uygun şekilde düzenlenen vize ücretinin de ödenmesi zorunludur. Profesyonel destek için Long Vize turizm şirketimiz vasıtasıyla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Vizesi Amerika

Amerika Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Amerika Vizesi Hakkında Genel Bilgi ABD yeni dünyanın en parlak ve en meşhur ülkelerinden biri olarak Dünya’nın her ülkesinden milyonlarca kişiye her sene vize vermekte. ABD’nin özellikle Holywood ve Dünya devi firmaları sayesinde yayılan şöhreti bu vize taleplerini doğuran birinci sebepler. Buna ek olarak ülkedeki geniş yelpazeli iş fırsatları ve Dünya dili olan İngilizce dilinde eğitim veren dil …

Amerika Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Vizesi Amerika

Amerika Vize Çeşitleri

Amerika Vize Çeşitleri Amerika/Amerikan/USA/ABD Aile/Akraba Ziyareti için yapılacak başvuru elektronik ortamda DS-160 vize başvuru formunun İngilizce olarak doğru ve yanlışsız bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formunda yapılan yanlış bilgi vize için tekrar randevu almanıza neden olur. Amerika Konsolosluğu Amerika/Amerikan/USA/ABD Aile/Akraba Ziyareti için kullanılacak olan pasaportların seyahat bitiminde de geçerliliğinin 6 ay devam edecek özelliğe sahip olmasına, pasaportun 10 yıl içinde …

Amerika Vize Çeşitleri Read More »

Scroll to Top
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar